چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

9دی روزی که مردم چشم فتنه آمریکایی – اسرائیلی را کور کرد ند

گام به گام تا یوم‌الله 9 دی
روزی که مردم بر فتنه مهر پایان زدندبی‌شک هشت ماه شهرآشوبی سران فتنه در سال 88 صدمات جبران‌ناپذیری به کشور از جهات گوناگون زد که در این مجال فرصت پرداختن به آن نیست، مردم ناباورانه هشت ماه شاهد قدرت‌طلبی فتنه‌گران و حضور  اراذل و اوباش در خیابان‌ها و آسیب زدن آن‌ها به اموال عمومی بودند و هر روز انتظار داشتند که این روند متوقف شده و فتنه‌گران به خود آیند ولی نه تنها این گونه نشد که به ناگاه مردم با هتاکی اصحاب فتنه به عاشورای حسینی‌(ع) مواجه شده و این بار دیگر تحمل نکردند، حضور میلیونی مردم در سراسر کشور در ایام منتهی به یوم‌الله 9 دی مثال‌زدنی است ولی در یک بعد از ظهر چهارشنبه مردم تهران به خیابان‌ها ریخته و یک روز تاریخی را رقم زدند.
حضور میلیونی مردم تهران که از امام حسین تا آزادی و خیابان‌های

اطراف امتداد داشت دشمن را به هذیان‌گویی واداشت ولی این اباطیل دیگر فایده‌ای برای فتنه‌گران نداشت و از این روز دیگر فتنه را پایان یافته می‌شد تلقی کرد.
در این مختصر خواهیم کوشید روزشماری از تحولات کشور از ابتدای دی ماه 1388 تا یوم‌الله 9 دی به مخاطبان گرامی «روزنامه کیهان» ارائه دهیم؛

1 دی 1388
* در پی اهانت‌های صورت گرفته در مراسم تشییع آیت‌الله منتظری از سوی جمعی از فرصت‌طلبان و همچنین تخریب اموال عمومی، مردم قم برای دومین روز با تجمع در برابر بیت امام خمینی(ره) خواستار برخورد قانونی با مسببین حوادث اخیر در این شهر شدند. معترضین سپس در برابر بیت یکی از حامیان فتنه تجمع کرده و با شعارهایی همچون «شهر مقدس قم، جای منافقین نیست» خواستار برخورد با وی به علت حاشیه‌سازی‌ها و حمایت او از اراذل و اوباش شده و با امضای طوماری خطاب به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اعلام «عدم صلاحیت مرجعیت صانعی» از سوی جامعه مدرسین را مطالبه کردند.
* آیت‌الله نوری ‌همدانی در دیدار جمعی از اعضای نیروی دریایی سپاه ‌پاسداران شهید محلاتی تهران ضمن محکوم کردن شعارهای ساختارشکنانه سرداده شده توسط برخی افراد در مراسم تشییع آیت‌الله منتظری گفت: سکوت در برابر شعارهایی که دیروز در قم داده شد جایز نیست؛ زیرا تمام ارزش‌ها درهم شکسته شد. ما چگونه باید جواب زحمات امام راحل، خون‌های شهیدان اسلام و قرآن را بدهیم؟
* اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه خود، میرحسین موسوی را از ریاست فرهنگستان هنر برکنار و علی معلم دامغانی را جایگزین وی کردند.
2 دی 1388
* «پس از آنکه مردم قم در تجمعاتی که در روز تشییع آیت‌الله منتظری در مسجد اعظم قم و همچنین روز بعد از آن در مقابل بیت امام راحل برگزار کردند، به شدت نسبت به بی‌حرمتی‌های صورت گرفته توسط حامیان موسوی اعتراض کرده و با امضای طوماری خطاب به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار خلع لباس صانعی شدند، امروز نیز مردم خشمگین اصفهان، از ساعات اولیه صبح با حضور در مسجد سید اصفهان، نسبت به هتک حرمت صورت گرفته در برنامه تشییع منتظری اعتراض کردند. معترضین اصفهانی با در دست داشتن تمثال رهبر معظم انقلاب شعار می‌دادند، «شهر شهیدان ما جای منافقین نیست».
3 دی 1388
* چهارمین روز از تجمعات اعتراض‌آمیز مردم قم در حرم حضرت معصومه‌(س) برگزار شد. مردم قم همچنین در ادامه حرکت خود با تجمع در مقابل دفتر رهبر معظم انقلاب در قم با سر دادن شعار «درود بر رهبر آگاه ما، مسیر او روشنگر راه ما» و «مرجع انقلابی،‌ تشکر تشکر» ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های رهبر معظم انقلاب، حمایت خود را از مواضع روشنگرانه آیت‌الله نوری همدانی در حمایت از مقام عظمای ولایت اعلام کردند. تظاهرکنندگان قمی همچنین با سردادن شعارهای «خواص بی‌بصیرت، مایه ننگ ملت»، «دشمن سید علی، دشمن دین خداست»، «منافقین پلید، دشمن خون شهید» و… آمادگی خود را برای عزیمت به تهران برای دفع فتنه اعلام کردند.
4 دی 1388
* مردم قم بار دیگر در اعتراض به هتک حرمت نظام اسلامی و ولایت فقیه از فتنه‌گران اعلام انزجار کردند. پنجمین روز متوالی از تجمعات مردم قم در حالی شکل گرفت که آنان بعد از اقامه نماز جمعه با برپایی تظاهراتی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا میدان شهدای این شهر به سردادن شعارهای مختلف پرداخته و به سران فتنه هشدار دادند. مردم قم با شعارهایی نظیر «موسوی دستگیر بشه، فتنه زمین‌گیر میشه»، و… از مسئولان خواستند که با سران فتنه برخورد جدی داشته باشند.
5 دی 1388
* فتنه‌گران در شب عاشورای حسینی با حضور در حسینیه مقدس جماران به سردادن شعارهای انحرافی پرداخته و همزمان با حضور خاتمی در حسینیه سوت و کف زدند. در این حین، مشاجره‌های لفظی میان هتک حرمت‌کنندگان شب عاشورا و عده‌ای دیگر که به این رفتار معترض بودند، بالا گرفت و در ادامه منجر به زدوخوردهایی شد. در ادامه برنامه در حالی که خاتمی سخنرانی خود را آغاز کرده بود، درگیری میان افراد در محوطه بیرونی حسینیه جماران آغاز شد و سپس نیروی انتظامی با ورود به محل تلاش کرد کنترل اوضاع را به‌دست بگیرد. برخی افرادی که با نیروی انتظامی درگیر شده بودند، پس از متفرق شدن، اقدام به صدمه زدن به اموال شهروندان از جمله تعدادی از اتومبیل‌های پارک شده در خیابان یاسر منتهی به جماران کردند.
6 دی 1388
* «از صبح امروز، عده‌ای که به صورت سازماندهی شده بدون حمل هرگونه ادوات مخصوص عزاداران و دسته‌جات عزاداری، نمادهای سبز اموی را حمل می‌کردند، به صورت سازماندهی شده از خیابان‌های اسکندری به سوی تقاطع خیابان توحید، میدان فردوسی به سمت میدان انقلاب، میدان امام حسین(ع) پل چوبی، خیابان حافظ به سمت چهارراه کالج و چهارراه ولی‌عصر حرکت کردند و با اخلال در عبور و مرور عزاداران و مردمی که در تردد به سمت مجالس عزاداری بودند، شعارهای انحرافی سردادند.
* فتنه‌گران که به چوب، چماق و سنگ مسلح بودند، پس از هر درگیری با نیروهای انتظامی و متفرق شدن، به خیابان‌های فرعی هجوم می‌آوردند و با تخریب اموال عمومی بویژه شکستن شیشه‌ها قصد داشتند، به زور وارد منازل مردم شوند که در برخی موارد به ‌دنبال مقاومت صاحبان منازل، اغتشاشگران آنان را مضروب و به منازل نیز خساراتی وارد کردند. آشوبگران در تقاطع اسکندری- آزادی با کندن میله‌های خطوط ویژه اتوبوس‌های تندرو و قرار دادن آنها در وسط خیابان تلاش کردند تردد مردم را مختل کنند. این افراد هر خودرویی را که گمان می‌کردند ارتباطی با نیروهای انتظامی و یا مردم مؤمن دارد، با سنگ مورد حمله قرار می‌دادند.
* این افراد همچنین در مسیرهای اصلی اقدام به آتش زدن سطل‌های زباله و قرار دادن آنها در وسط خیابان کردند، به طوری که دود ناشی از این اقدام برخی خیابان‌ها را فرا گرفت. در واکنش به این فتنه‌گری‌ها که همزمان با حضور عزاداران تهران در مساجد، حسینیه‌ها و هیئات عزاداری انجام شد، هزاران نفر از عزاداران حسینی برای جلوگیری از ادامه اغتشاش فتنه‌گران وارد صحنه شدند و با شعارهای خود فتنه‌گران را فراری دادند. شمار قابل توجهی از مردم نیز در تقاطع انقلاب- فلسطین تجمع کردند. این افراد با سردادن شعارهای انقلابی از جمله «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» و سینه‌زنی، اقدامات خرابکارانه اغتشاشگران را محکوم کردند و حاج سعید حدادیان در جمع این افراد اقدام به مرثیه‌سرایی کرد.
* دانشجویان انقلابی که از عزاداری دانشگاه تهران به این محل آمده بودند، در روز عاشورا حتی پس از برخورد فیزیکی نیروهای انتظامی با اغتشاشگران از پلیس می‌خواستند برخورد با این افراد جاهل را به آنان واگذار کند تا بدون هرگونه درگیری آنان را متواری کنند. عاشقان ولایت شعارهای «الله اکبر خامنه‌ای رهبر»، «حزب فقط حزب‌الله، سیدعلی روح‌الله»، «منافق حیاکن عاشورا را رها کن» و «مرگ بر منافق»، «حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی»، «ماشالله حزب‌الله»، «مرگ بر منافق»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد» سر دادند و هرلحظه بر شمار راهپیمایان مردمی افزوده شد. گفتنی است در حاشیه میدان ولی‌عصر(عج) تهران پرچم‌های مقدس یا زهرا(س) و یا حسین(ع) توسط فتنه‌گران پاره و کیوسک پلیس نیز آتش زده شد.
* وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان اغتشاشات تهران که طی آن فتنه‌گران به دسته‌های عزاداری سوگواران سیدالشهدا(ع) حمله کرده و همچنین تعدادی از خودروهای عمومی و شخصی و برخی اماکن عمومی را به آتش کشیدند، تعدادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین دستگیر شدند.
7 دی 1388
*مردم قم در حرکتی خودجوش هتک حرمت عاشورا و شعارهای ضد انقلابی و ساختارشکنانه در برخی خیابان‌های تهران را محکوم کردند. در این تجمع اعتراض‌آمیز که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برپا شد، مردم قم با سردادن شعار «منافق فتنه‌‌گر اعدام باید گردد» و «قوه قضائیه اقتدار، اقتدار» از مسئولان خواستند که نسبت به برخورد قاطع با مسببان و عاملان وقایع اخیر بویژه عاملان هتک حرمت به عاشورای حسینی و مقدسات در شهر تهران اقدام کنند.»
*«دانشجویان و مردم مشهد مقدس با پوشیدن کفن، در مهدیه این شهر تحصن کرده‌ و خواستار محاکمه سران فتنه و برخورد جدی با حرمت‌شکنان عاشورای حسینی در تهران شدند. معترضین سپس به مقابل دفتر یوسف صانعی در مشهد رفته و با سردادن شعارهایی نسبت به حمایت‌های وی از فتنه‌گران اعلام انزجار کردند.»
* اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، طی بیانیه‌ای در اعتراض به حرمت‌شکنی اغتشاشگران در روز عاشورای حسینی با صدور بیانیه‌ای، 3 روز عزای عمومی اعلام کردند.
8 دی 1388
* هنگام نطق علی لاریجانی رئیس مجلس، نمایندگان ملت با مشت‌های گره کرده بارها و بارها شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر ضد انقلاب، حسین حسین شعارماست شهادت افتخار ماست و الله اکبر را در خانه ملت طنین‌انداز کردند. همچنین نمایندگان مجلس با شعار «یا حسین یا حسین» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» ساختمان بهارستان را ترک کردند و راهپیمایی خود را از مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و در خیابان‌های اطراف آن آغاز کردند.
* آیت‌الله نوری همدانی با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت به مقدسات در عاشورای حسینی را محکوم و اعلام کردند که مردم در برابر اینگونه اعمال ضد عاشورایی ساکت نمی‌مانند.
* آیت‌الله جعفر سبحانی با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت به مقدسات اسلامی و سیدالشهدا(ع) و تخریب اماکن عمومی را محکوم و اعلام کردند: «هرگز فکر نمی‌کردیم که در چنین روز مقدسی که حتی پیروان ادیان دیگر نیز نسبت به آن روز احترام قائل هستند و در برخی از کشورهای غیراسلامی عاشورای حسینی تعطیل رسمی است، چنین رویداد دور از اخلاق انسانی رخ دهد و قداست آن روز شکسته شود.»
*آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای وقایع عاشورای تهران و هتک حرمت به سرور و سالار شهیدان را محکوم و اعلام کردند: «هدف مغرضان فقط ویران کردن کشور و تجزیه آن و سپردن به دست بیگانگان است که قطعاً با هوشیاری وفاداران به اسلام و نظام هرگز به اهداف شوم خود نخواهند رسید.»
* آیت‌الله جوادی آملی در رابطه با اغتشاشات صورت گرفته در روز عاشورا گفت: «اهانت به مقدسات برای همیشه محکوم است مخصوصاً در روز عاشورا و اهانت‌کنندگان به مقدسات برابر قانون باید مورد مؤاخذه قرار بگیرند. همچنین در این جریان‌ها اگر به یک بی‌گناهی آسیبی رسید، آن هم خسارتش ترمیم بشود.»
* سایمون گس، سفیر انگلیس در تهران به علت دخالت‌های این کشور در امور داخلی ایران به وزارت خارجه احضار شد.
* مردم شیراز در برابر بیت علی‌محمد دستغیب و یوسف صانعی تجمع کرده و نسبت به حمایت‌های آنان از اقدامات ساختارشکنانه اراذل و اوباش طی وقایع اخیر اعلام انزجار نمودند. همزمان مردم و دانشجویان مشهدی نیز با تجمع مجدد در برابر بیت یوسف صانعی در این شهر با شعار «روحانی واقعی، مخالف صانعی» از مواضع وی اعلام برائت نمودند.
*صبح امروز مردم تبریز و برخی از شهرهای دیگر از جمله اصفهان، قم، کرمانشاه و شیراز در اعتراض به بی‌حرمتی آشوبگران در عاشورای حسینی و تخریب اموال عمومی و وارد آوردن خسارت‌های جانی و مالی فراوان به مردم به خیابان‌ها آمده و با برگزاری تظاهرات اعمال این هتاکان را محکوم کردند. در راهپیمایی اعتراض‌آمیز مردم تبریز، خیل جمعیت با حرکت به سمت مصلای امام خمینی(ره) تبریز با سر دادن شعارهای انقلابی در محکوم کردن هتک‌حرمت روز عاشورا، خشم خود را به نمایش گذاشتند. اقشار مختلف مردم که تا شعاع چند کیلومتری مصلی را از هر طرف پوشانده بودند، یکصدا فریاد می‌زدند، «موسوی و کروبی اعدام باید گردد»، «منافق کجایی، حزب‌الله آمده»، «دستگاه قضایی مجازات، مجازات»، «موسوی حیا کن، انقلاب را رها کن»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد» این در حالی بود که لحظه به لحظه صفوف مردمی فشرده‌تر می‌شد.»
* طلاب و مردم قم در اعتراض به هتک حرمت به مقدسات با تجمع در گلزار شهدای قم به صورت کفن‌پوش حرکت خود را به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز کردند. راهپیمایان در این مراسم با سردادن شعارهای «اطاعت از رهبری، ضامن نصرت ماست؛ نه سازش نه تسلیم پیام ملت ماست»، «منتظری بهانه، سوسول فقیه نداره» و… هتک حرمت به عاشورا از سوی اغتشاشگران را محکوم کردند.
* دانشجویان دانشگاه‌های علم و صنعت، شیراز، قم، تبریز، امام خمینی قزوین و… با تجمع در دانشگاه و یا حضور در برابر دادگستری شهر خود خواستار رسیدگی به وقایع تلخ روز عاشورا در تهران از سوی مراجع قضایی شدند.

«جنگ احزاب» برای «امپراطوری دروغ»

فتنه 88 را به تعبیری می‌توان «جنگ احزاب» نامید، احزاب مدعی اصلاحات از مدت‌ها پیش به میانه میدان آمده بودند تا با استفاده از امکانات عظیمی که از طرق گوناگون از جمله زمین خواری و پول‌شویی و… دستشان رسیده بود قدرت از دست رفته را بار دیگر به کف آورند. در این مختصر خواهیم کوشید به عملکرد احزابی چون « مجاهدین انقلاب»، « مشارکت»، «کارگزاران» و «مجمع روحانیون مبارز» در فتنه 88 پرداخته و همسویی عملکرد این احزاب با گروهک‌های ضد انقلاب و معاندی چون «منافقین» را نشان دهیم.  مدعیان اصلاحات در فتنه 88 با دامن زدن به یک «جنگ احزاب» علیه نظام اسلامی به فکر سیطره «امپراطوری دروغ» بر همه ارکان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور بودند که این تلاش‌ها با حضور میلیونی مردم در یوم‌الله 9 دی ناکام ماند.
اتهام زنی پیش از برگزاری انتخابات!
با ورود موسوی به عرصه انتخابات و کناره‌گیری خاتمی حزب مشارکت با انتشار بیانیه‌ای که در خروجی سایت رسمی این حزب قرار گرفت از موسوی حمایت کرد.
در بیانیه ‌این حزب همسو با بنگاه‌های خبرپراکنی بیگانه که همیشه در تلاشند تا چهره‌ای منزوی از ایران اسلامی ارائه دهند آمده بود: «در عرصه سياست خارجي نيز انزواي كم نظير ايران كه در هيچ دوره‌اي از تاريخ پس از انقلاب سابقه نداشته است حاصل بي‌تدبيري، خام‌انديشي، گفتار و كردارهاي غيرمنطقي و بر خلاف منافع ملي بوده است.» (1)
موسوی که اینک حمایت حزب مشارکت را پشت سر خود داشت این بار در نخستین روزهای اردیبهشت ماه 88 و در جمع تعدادی از اعضای موثر حزب مشارکت گفت: «ديدگاه‌هاي من با شما بسيار نزديک است» (2)و با این اظهارات بود که رسما چشم‌پوشی خود از ساختارشکنی‌های گذشته حزب مشارکت را اعلام کرد.
یک روز قبل از انتخابات و در حالی که اکثر رسانه‌های خبری داخل کشور در فضایی آرام، مردم را تنها به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت می‌کردند و رسما نیز مهلت هرگونه تبلیغات برای کاندیداهای انتخابات به اتمام رسیده بود، سایت نوروز ارگان رسمی اینترنتی حزب مشارکت در خبری عجیب به نقل از یکی از سایت‌های ضد انقلاب، از «آمادگي اطلاعاتي و امنيتي وزارت كشور براي تغيير آراي مردم»(3) خبر داد و در سرتاسر این خبر بدون ‌اشاره به استنادات ادعای خود، رسما پروژه تقلب در انتخابات را کلید زد.
با آغاز زمان رای‌گیری، سایت نوروز، نقش مهمی در‌ اشاعه اخبار دروغ و گمانه‌زنی‌های محفلی این حزب به عنوان «اخبار رسمی» را داشت. این سایت در خبری با عنوان «اکثر رای‌دهندگان به موسوی رای داده‌اند» نوشت: «به گزارش خبرنگاران از سطح کشور و شهر تهران، در این استقبال بی‌سابقه در ساعات ابتدایی رای‌گیری؛ تاکنون اکثر رای‌دهندگان آرای خود را به نام مهندس میر حسین موسوی به صندوق‌ها ریخته‌اند»(4) و در ادامه این خط خبری که القای پیروزی میرحسین موسوی بر مخاطبین خود را دنبال می‌نمود در خبری به نقل از تاج زاده عفو مشترک سازمان مجاهدین و حزب مشارکت از «پیروزی سبزپوشان بر کفن‌پوشان»(5) خبر داد.
سعید شریعتی و عموزاده خلیلی و محسن گودرزی نیز از دیگر افرادی بودند که در گفت‌و‌گوهای جداگانه‌ای با این سایت از پیروزی حتمی میرحسین موسوی خبر دادند(6) و اوج دروغ پراکنی ارگان اینترنتی حزب مشارکت نیز آنجایی بود که در خبری بدون ذکر منبع نوشت: «براساس اخبار واصله تا این لحظه انتخاب مردم تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی، آذریابجان غربی، اردبیل، خراسان، کرمان، سیستان و بلوچستان، کردستان، بوشهر، خوزستان و قم میرحسین موسوی است» (7)و این در حالی بود که پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات، تنها در استان‌های اردیبل و سیستان و بلوچستان میرحسین موسوی توانست رای بیشتری کسب کند و در 28 استان دیگر ناکام ماند. (8)
با پایان انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن منتخب ملت موجی از اغتشاشات در چندین شهر کشور و به خصوص تهران آغاز شد که در این اغتشاشات نیز نمی‌توان نقش محوری حزب مشارکت و اعضای آن را نادیده گرفت.
حزب مشارکت در بیانیه‌ای بعد از انتخابات، بدون ارائه مستندات تقلب در انتخابات، در حرکتی فرار به جلو مدعی شد: «با شرائط و حوادثی روبرو هستیم که بیش از هر چیز نشان‌دهنده عزم گروهی اندک، متکی به قدرت برای هدم پایه‌های جمهوریت و مردم‌سالاری و ایستادن در برابر خواست مشروع و قانونی ملت است»(9)
در همین راستا در تجمعات غیرقانونی که بدون مجوز وزارت کشور برگزار شده بود، جمعی از هم‌وطنان و نیروهای انتظامی و بسیج در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسیدند اما آنچه که در این بین مشهود بود، حضور پر رنگ تعدادی از عناصر باسابقه احزاب دوقلو در تجمعات غیرقانونی بود به گونه‌ای که محمدرضا خاتمی برادر رئیس‌جمهور اسبق و دبیرکل اول حزب مشارکت، با حضور در راهپیمایی غیرقانونی 25 خرداد در خیابان آزادی، حتی در جمع شرکت کنندگان به سخنرانی نیز پرداخت و دولت را به تقلب و دستکاری آرای مردم متهم کرد و گفت: «ما تا زمان ابطال نتایج و برگزاری انتخاباتی تازه به حرکت خود ادامه خواهیم داد» (10)
درباره عملکرد حزب مشارکت در فتنه 88 بسیار بیشتر از این می‌توان نوشت و در این مختصر به این بسنده کرده و به «مجاهدین انقلاب» برادر دوقلوی حزب مشارکت می‌رسیم!
امپراطوری دروغ!
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از موسوی حمایت کرد.
در آخرین روزهای اردیبهشت 88، سازمان مجاهدین انقلاب با صدور بیانیه‌ای نسبت به آنچه که آن را «خرید رای مردم با توزیع سیب زمینی» می‌نامید، انتقاد کرد و این گونه سلامت انتخابات را پیش از برگزاری آن زیر سؤال برد!(11)
سازمان مجاهدین انقلاب در بیانیه‌ای سراسر اهانت‌آمیز همچنین 22 خرداد را روزی دانست که «ملت آگاه ايران، سقوط امپراطوري دروغ و تزوير را از عرصه فرهنگ و سياست اين كشور جشن خواهد گرفت.» (12)
مجاهدین انقلاب رسماً در این بیانیه نوشت: «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به عنوان اولین تشکل سیاسی اصلاح‌طلب حامی کاندیداتوری آقای میرحسین موسوی، روند شتابناک امواج سبز انسانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم به نفع کاندیدای مورد حمایت خود را نشانه آشکار و قاطع صحت و حسن انتخاب خویش می‌داند و ایمان راسخ دارد که ملت آگاه ایران در روز 22 خرداد سقوط امپراتوری دروغ و تزویر را از عرصه فرهنگ و سیاست این کشور جشن خواهد گرفت.» (13)
مجاهدین انقلاب در 24 خردادماه و در بیانیه‌ای که در ارگان اینترنتی خود، «سایت امروز» منتشر ساخت نتیجه انتخابات را «مهندسی آرا و کودتایی نرم علیه مردم سالاری» نامید و در پایان ادامه اعتراضات و حمایت از میرحسین موسوی را اعلام کرد.(14)
مجاهدین انقلاب در بیانیه‌ای برگزار کنندگان انتخابات را «کودتاگران» نامید و اعلام کرد: «در طول این مدت کودتا گران با اعمال تبلیغات استالینیستی همه‌جانبه کوشیده‌اند اذهان جامعه را از مسئله اصلی یعنی کودتا علیه مردمسالاری منحرف ساخته، موضوع را به اعتشاشات خیابانی و تخریب اموال عمومی از سوی اجانب تقلیل دهند» (15)و این در حالی بود که این سازمان طی روزهای قبل نیز به مناسبت‌های مختلف با صدور بیانیه‌های گوناگون، با تکرار ادعاهای واهی و فاقد استناد خود، عملا سعی در نهادینه سازی گفتمان جدیدی در فضای سیاسی کشور را داشت و آن هم القای ادعای تقلب و کودتای سیاسی از سوی برگزارکنندگان انتخابات و در نتیجه توجیه شکست نامزد مورد حمایت خود بود.
به دنبال عملکرد خیانت بار دو حزب مشارکت و مجاهدین انقلاب در فتنه 88 کمیسیون ماده 10 احزاب در نشست 23 فروردین 1389 خود ، در خواست انحلال دو تشکل سیاسی فوق را به دادگاه ارسال کرد.
در این جلسه با بررسی سوابق و عملکرد حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، با صدور دستور توقف کلیه فعالیت‌های سیاسی این دو تشکل، اعضای کمیسیون با ارسال نامه‌ای به دادسرای عمومی و انقلاب تهران، خواستار صدور حکم قضایی برای انحلال آن شدند.(16)
حزبی که با زاویه گرفتن از ولایت دچار نفاق شد
هرچند تعدادی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از مهدی کروبی حمایت کردند موضع رسمی این حزب در انتخابات خرداد 88 حمایت از موسوی بود.
حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی فرورین ماه 88 گفت: در جلسه شورای مرکزی حزب پس از بررسی شرایط کشور و ضرورت تقویت و ارتقا سطح دولتی که بتواند حداکثر وفاق در نیروهای وفادار انقلاب را عملی سازد و در اجرای سیاست‌های کلی نظام و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی تسریع ایجاد کرده و رفاه عمومی را افزایش دهد، به این نتیجه رسید که با توجه به ظرفیت‌های بالای مهندس میر حسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری دهم به طور رسمی از وی حمایت کند.(17)
با برگزاری انتخابات حزب کارگزاران با فاصله از سایر احزاب اصلاح‌طلب چون مشارکت، مجاهدین انقلاب و مجمع روحانیون نتیجه انتخابات را غیر واقعی خوانده و مدعی شد در انتخابات تقلب شده است.
حزب کارگزاران سازندگی همچنين در بيانيه خود از مسئولان خواست تا «برای تشکيل يک هيئت حکميت ملی و بی‌طرف در بررسی نتايج انتخابات ترتيب اثر دهند.» (18)
عطریانفر و هدایت‌الله آقایی دو نفر از اعضای برجسته کارگزاران بودند که در حوادث بعد از انتخابات دستگیر شدند. دقت در اعترافات محمد عطریانفر در دادگاه و نیز در رسانه ملی نکات زیادی را روشن می‌سازد.
عطریانفر عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران با تاكيد بر اينكه به دليل زاويه‌ گرفتن‌ از ولايت فقيه ما دچار نوعي نفاق شديم و در اين نقطه قرار گرفتيم، افزود: با صداي بلند اعلام مي‌‌كنم هر گروهي كه در جريان تضعيف نظام قرار گرفت بايد پايان رفتار سياسي خود را اعلام كند.(19)
در مقابل اعترافات صریح عطریانفر سران فتنه و حامیانشان مدعی شدند که وی تحت شکنجه جسمی و روانی وادار به اعتراف شده است. عطریانفر در این زمینه نیز گفت: «بی‌ترديد شرايط زندان انسان را به اعلام صريح مواضع خود ترغيب مي‌كند اما شجاعانه مي‌گويم كه اين مواضع از سر تدبر و تامل است و من معتقد نيستم كه اين كار خيانت است در حالي كه آقاي بهزاد نبوي گفته‌اند كه به آقاي موسوي خيانت نمي‌كنند.» (20)
هدايت‌الله آقايي دیگر عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران و از متهمان فتنه 88 نیزسخنان گفتنی زیادی در جلسه دادگاه داشت.
آقایی در جلسه دادگاه گفت : بعد از دوم خرداد انحرافي در لايه هاي فکري فعالان سياسي جامعه در زاويه گرفتن از اصل نظام و قرار دادن آن در مقابل دموکراسي غربي به وجود آمد.اتفاقات بعد از انتخابات يک شبه به وجود نيامد. بخشي از آن طرف آب‌ها و بخشي ناشي از ندانم کاري و ضعف مجموعه سياسي کشور است.
در ادامه اين متهم فتنه 88 با بيان اين که به لحاظ عقلي و نقلي امکان تقلب در انتخابات رياست جمهوري دهم نبود اظهار داشت: ما اشتباه کرديم ناخواسته عامل آن طرف و هیزم‌کش آتش افروزان شديم.
اين متهم فتنه 88 با‌اشاره به حضور 300 هزار عامل اجرايي و ده‌ها هزار نماينده نامزدها پاي صندوق‌هاي راي، امکان تقلب در انتخابات دهم رياست جمهوري را رد کرد و گفت: به لحاظ حضور معتمدين مردم پاي صندوق هاي راي، مردم قبل از اعلام رسمي نتايج آرا اين نتايج را مي دانند.
وي امکان تقلب به لحاظ عقلي و نقلي را ناممکن دانست و گفت: البته نمي گويم که تخلف نبوده؛ کجاست که تخلف نباشد اما پيگيري آن نيز روال قانوني دارد.
آقایی زاويه از قانون را فاجعه بار دانست و گفت:‌ اشتباه بزرگي رخ داد و سنگ بناي بدي گذاشته شد که خيلي‌ها از آن استفاده کردند.(21)
فرار به جلو برای رهایی از نتایج دعوت به آشوب!
میرحسین موسوی کاندیدای مطلوب مجمع روحانیون مبارز بود چنانچه در انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری نیز روحانیون مبارز ابتدا با موسوی به رایزنی پرداختند و آن هنگامی که از آمدن وی به عرصه انتخابات ناامید شدند خاتمی را به عنوان کاندیدا معرفی کردند. در انتخابات 88 نیز ابتدا شعار یا من و یا میرحسین از سوی خاتمی مطرح و سپس وی حضور خود در انتخابات را اعلام کرد. اما این حضور بیش از 15 روز طول نکشید.
به هرحال موسوی آمد و خاتمی به کناری کشید و با انداختن شال سبز بر گردن موسوی حمایت رسمی خود را از وی اعلام کرد و این گونه بود که کروبی نیز همانند انتخابات 84 از این ائتلاف بی‌نصیب ماند و مجمعی که 20 سال کروبی دبیرکل آن بود از رقیب وی یعنی موسوی حمایت کرد.
مجمع روحانیون مبارز تمامی تلاش خود را در این انتخابات مصروف آن کرد که نام میرحسین موسوی از صندوق‌ها بیرون آید و آن هنگام که در روز 23 خرداد 88 نتیجه مطلوب آنان نشد بر طبل تقلب در انتخابات کوبید.
این مجمع طی بیانیه‌ای که یک روز بعد از انتخابات و در فضای ملتهب جامعه منتشر شد همسو با ضد انقلاب خارج نشین که طیفی از سروش تا گوگوش را در بر می‌گرفت خواهان ابطال انتخابات و برگزاری مجدد آن شد.
در بیانیه مجمع روحانیون مبارز که پس از جلسه فوق‌العاده این تشکل منتشر شد ضمن ابراز تاسف از رویکرد مجریان و ناظران انتخابات تصریح شده بود: «مجمع روحانیون مبارز در جلسه‌ای فوق‌العاده به این نتیجه رسید که برای دفاع از جمهوریت اسلامی نظام و بازگرداندن اعتماد عمومی و نگاهبانی از موج آشتی ملی با صندوق‌های رای، ابطال این انتخابات و تجدید آن در فضایی عادلانه‌تر و منطقی‌تر راهکار مناسب است.»(22) واین گونه بود که مجمع روحانیون مباز نیز همانند سایر گروه‌های اصلاح‌طلب و نیز ضد انقلاب خارج از کشور بر طبل شایعه تقلب در انتخابات کوبید و بی‌آنکه متوجه باشد پایه‌های مشروعیت خود را به لرزه درآورد.
نماز جمعه 29 خرداد 88 به امامت رهبرمعظم انقلاب می‌توانست فصل‌الخطابی باشد برای تمامی منازعاتی که آگاهانه و یا ناخودآگاه شکل گرفته بود ولی عده‌ای که از پیش برنامه‌ها را چیده بودند و مو به مو اجرایش می‌کردند قرارشان این نبود که به منازعات خاتمه داده شود هر چند تا آن روز ادعای قانونمداری و ولایتمداریشان گوش فلک را کر کرده بود.
با توجه به بیانات رهبرمعظم انقلاب درحالی که انتظار می‌رفت مجمع روحانیون مبارز با سرلوحه قرار دادن قانون، راهپیمایی مورد تاکید خود را لغو کنند اما متاسفانه این مسئله روز شنبه و تنها ساعتی مانده به راهپیمایی طی یک اطلاعیه عملی گردید. در حقیقت مجمع روحانیون مبارز با این اقدام هم از بار حقوقی راهپیمایی خود را رهایی داد و هم این اقدام را پس از قطعی شدن سازماندهی برای راهپیمایی انجام داد؛ درست زمانی که کار از کار گذشته بود.(23)
روحانیون مبارز به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در نماز جمعه تاریخی 29 خرداد وقعی ننهاد و اعلام کرد که 30 خرداد حامیان موسوی در میدان انقلاب تهران گردهم خواهند آمد! لغو دیرهنگام این تجمع از سوی مجمع روحانیون مبارز که لحظاتی پیش از آغاز تجمع از سوی مجمع در سایت‌های خبری قرار گرفت از سوی آگاهان سیاسی فرار به جلوی سران مجمع برای فرار از عواقب تلخ این تجمع تفسیر شد.(24) دعوت مجمع روحانیون مبارز از مخالفان برای حضور در خیابان‌ها صحنه‌هایی تلخ در شنبه بعد از انتخابات آفرید که برشمردن و بررسی آنها در حوصه این نوشتار نیست.
علاوه‌بر همه این‌ها روز اول تیر ماه 1388 مجمع روحانيون مبارز با صدور بيانيه‌اي به همان سبك و سياق گروهك‌هاي ضد انقلاب به طور رسمي به اردوگاه ضد انقلاب پيوست و با تاييد ضمني آشوب‌ها و اغتشاش‌ها و تجمع‌هاي خياباني عملا مسئوليت خون هاي ريخته شده را بر عهده گرفت.
مجمع روحانيون مبارز با انتشار این بیانیه در حمایت صریح از آشوب‌طلبی و کشتار بی‌گناهان تعجب فراوانی را برانگیخت. در بیانیه فوق علاوه‌بر شهید لقب گرفتن همه کشته شدگان حوادث پس از انتخابات، از همه زندانی‌ها دفاع و خواستار آزادی فوری آنان شد.
بدین ترتیب مجمع روحانیون مبارز که مدعی جدا بودن خط فکری خود از افراطیون اصلاح‌طلبی بود، پا در عرصه‌ای گذارد که به اعتقاد بسیاری از فعالان سیاسی فاصله گرفتن از آرمان‌های امام(ره) بود.
مجمع روحانيون مبارز حضور مردم در انتخابات 40 ميليون نفري را ناآگاهانه دانسته و با عدم تسليم در برابر راي مردم نوشته بود: «اگر حضور گسترده مردم در پاي صندوق‌هاي راي آگاهانه بوده و امضای سند افتخار جمهوري اسلامي است، پس چرا حضور اعتراضي به توطئه و دسيسه بيگانگان نسبت داده شده و مي‌شود مگر رژيم‌هاي گذشته در ايران و ساير كشورها از اين اباطيل چه طرفي بستند كه امروز همان نسخه پوسيده را كپي كرده و اهانت مي‌كنند.»
مجمع روحانيون مبارز با ناديده گرفتن حمايت‌هاي صريح دولتمردان آمريكايي، صهيونيستي، انگليسي و فرانسوي در حمايت از اراذل و اوباش از اين افراد حمايت كرده و تجمع‌هاي غير قانوني، مسلحانه و خشونت آميز آنها را خودجوش نامیده و از سوی دیگر با اين بيانيه بر تخريب مساجد و مراكز اداري و نظامي، سلب آرامش رواني از مردم عادي، خون‌هاي ريخته شده صحه گذاشت!(25)
بیانیه‌های دیگر مجمع روحانیون مبارز را نیز می‌توان به بررسی نشست ولی روی سخن اینجا است که چطور می‌شود که یک جمع روحانى تا این درجه سقوط کنند و خود را مدار و محور عالم به حساب آورند و وقتى در یک انتخابات شکست مى‌خورند کل مملکت را در خطر فرض مى‌کنند.
پی نوشت‌ها در دفتر روزنامه موجود است

تحت‌الحمایه‌های غرب
18 هزار پیامی که از اسرائیل در حمایت از فتنه گران مخابره شد!

در طول فتنه 88 جبهه عبری-عربی و غربی حمایت تمام عیار خود از سران و اصحاب فتنه را عیان ساخت و در این راستا هیچ محدودیتی نیز برای خود قائل نشد. سران فتنه که روزگاری در طول دهه شصت می‌گفتند و معتقد بودند که هر دستی به سوی آمریکا دراز شود و خواستار کمک از این قدرت شیطانی گردد بایستی قطع شود در فتنه 88 دستان خود را به سوی دشمن دراز کرده و خواستار کمک از او شدند.
نامه‌های متعددی از سوی فعالین سیاسی مدعی اصلاحات در طول سال‌های پس از فتنه 88 به سران سابق و کنونی آمریکا ارسال شد که در این نامه‌ها از آمریکا خواسته شده بود که تحریم‌های ضدایرانی تشدید شود.
در این گزارش خواهیم کوشید که حمایت جبهه عبری-عربی و غربی از آشوبگران در سال 88 و پس از آن را به اختصار تشریح کنیم.

از دست و پا زدن برای مذاکره تا دیپلماسی سرسختانه!
نتيجه انتخابات دهم رياست جمهوري بدون ترديد بر معادلات سياسي ايران و آمريكا تاثير‌گذار بود. چند سال پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و با پيروزي اصولگرايان در انتخابات مجلس هشتم كيسينجر اعلام كرده بود‌: «يك طرف بايد براي مذاكره آماده شود و من فكر مي‌كنم ما بايد آماده مذاكره با ايران باشيم.»(1)
دشمنانی که تا دیروز خود مترصد فرصتی بودند تا باب مذاکرات بدون قید و شرط را باز کنند امروز نه تنها از مذاکره و گفت‌و‌گو سخنی به میان نمی‌آوردند بلکه به مداخلات دامنه‌دار نیز در امور داخلی کشور می‌پرداختند.
بلافاصله بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و با شروع اغتشاشات با اسم رمز تقلب در انتخابات مقامات آمریکایی به دخالت در امور داخلی کشور پرداختند. اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا گفت: انتخاب سران، وظيفه خود ايرانيان است اما من درباره وقايع ايران نمي‌توانم سكوت كنم و عميقا نگران خشونت‌ها هستم. وي هرچند مدعي شد به حق حاكميت ملي ايران احترام مي‌گذارد اما بلافاصله اضافه كرد: هيچ راهي براي تائيد صحت انتخابات ايران وجود ندارد و آمريكا كساني براي نظارت بر اين انتخابات در ايران نداشته است.
اوباما همچنين گفت: ما ديپلماسي سرسختانه‌اي را در قبال ايران دنبال خواهيم كرد. (2)
اوباما در مصاحبه با سي‌بي‌اس همچنین مدعي شد: «صداي مردم ايران بايد شنيده شود و نبايد خاموش شود.»(3)
دولت آمريكا با وجود احتياط بر سر جانبداري آشكار از سران فتنه در ايران، به پيگيري سرويس‌دهي ويژه براي آشوب‌طلبان پرداخت. آمريكا که دیگر از موضع گیری‌های لفظی نتوانسته بود طرفی ببندد به حمایت عملی از فتنه پرداخت.
در اين زمينه روزنامه نيويورك تايمز نوشت: «در حالي كه دولت اوباما مي‌گويد در تلاش است از به كارگيري كلمات يا اقداماتي كه به منزله مداخله در انتخابات رياست جمهوري ايران و حوادث متعاقب آن است خودداري كند، وزارت خارجه آمريكا در جهت حمايت از معترضان ايراني با شبكه مشهور اينترنتي توئيتر تماس گرفته است.» (4)
معاون وزارت دفاع در دولت بوش و از طراحان حمله به عراق و افغانستان نیز ميرحسين موسوي را به‌خاطر راه انداختن تشنجات خشونت بار اخير مورد ستايش قرار داد. پل ولفوويتز كه نقش اساسي در به خاك و خون كشيدن ميليون‌ها عراقي و افغاني داشت در گفت‌وگو با سي‌ان‌ان گفت: موسوي مردي بسيار شجاع است. او در حال مقاومت است و جان خود را در معرض خطر قرار داده است.
اين نومحافظه كار ورشكسته آمريكايي همچنين گفت: لازم است آمريكا مستقيماً با موسوي تماس بگيرد. البته اگر او مايل به ارتباط نباشد نبايد ما اصرار كنيم اما در هر حال بهتر است او بداند كه مي تواند يك خط ارتباط مستقيم با ما داشته باشد. (5)
بی‌شک مواضع حمایتی سران آمریکا در فتنه 88 و اقدامات عملی آنها در این راستا محدود به آنچه ذکر شد نمی‌شود و گزارش مبسوط آن نیازمند انتشار کتاب‌هایی با حجم هزاران صفحه است و ما در این نوشتار به آنچه ذکر شد بسنده می‌کنیم.
محورهای 9 گانه سیاست روباه پیر
در حمایت از فتنه 88
شاید بتوان با صراحت و بدون هیچ ابهامی ادعا کرد که نقش انگلیس در اغتشاشات بعد از انتخابات و در حمایت از سران فتنه برجسته‌تر از سایر کشورها و حتی آمریکا بوده است. این موضوع با توجه به اسناد و مدارک فراوانی که بعد از انتخابات و با دستگیری تعدادی از منتسبین به سفارت انگلیس منتشر شد اثبات می‌شود.
بازداشت رسام تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس در حالی که در آشوب‌های خیابانی حضور داشت و اعترافات صریح وی در دادگاه‌های بعد از انتخابات روشن‌گر این موضوع است که دولت انگلیس که در عرف عامه به روباه پیر مشهور است برای انتخابات ایران برنامه‌های زیادی در سر داشته است.
مداخله دولت انگلیس در حوادث بعد از انتخابات را می‌توان در 9 محور زیر خلاصه کرد؛
1-طراحي و به اجرا‌گذاري انقلاب مخملي
2- تقويت جنگ رسانه‌اي
3- مقابله، انتقاد و مخالفت با نظام اسلامی چند ماه قبل از برگزاري انتخابات
4- طرح بحث تحريم و عدم مشاركت مردم
5- القاء بحث تقلب و ايجاد شبهه در انتخابات آزاد
6- ورود عناصر رسانه اي و غيررسانه‌اي انگليسي به ايران
با گذر زمان و حركت به سمت لحظات سرنوشت‌ساز انتخابات، مجموعا 55 خبرنگار از رسانه‌هاي انگليس تحت عنوان پوشش انتخابات به ايران سفر كردند.
بي بي‌سي فارسي در اين مقطع زماني با استفاده از تصاوير دوربين هاي غيرحرفه‌اي اغتشاش‌گران، دامنه تبليغات آنها را به حوزه‌هاي بين‌المللي كشاند و زمينه را براي اظهار نظر مقامات انگليس كه همه امور رسانه‌اي را در پنهان مديريت مي كردند و ساير مقامات گستاخ اروپايي هموار ساختند.
7- آغاز جنگ رواني و تبليغ نافرماني مدني
شبكه‌هاي فارسي و انگليسي بي‌بي‌سي، پس از اعلام نتايج انتخابات موج جديدي را با هدف مشوش نشان دادن نتايج انتخابات و ضربه به مشروعيت نظام و انتخابات آغاز كرد. دور جديد جنگ رواني سياسي با گسترش اخبار كذب و تحريك كننده به همراه تبليغ جهت شركت در برنامه‌ها و تظاهرات غيرقانوني به راه افتاد.
8- حمايت از اغتشاشات و اعتراض به روند انتخابات
9- استفاده از نيروهاي محلي براي ايجاد اغتشاشات
سفارت انگليس در جريانات و اغتشاشات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری‌، هم از طريق رسانه‌ها و هم از طريق نيروهاي محلي خود نقشي بسيار سنگين داشته است. سفارت انگليس تحت پوشش نيروهاي محلي، افرادي را بين اغتشاش‌گران فرستاده و مطالب مورد نظر خود را به آنها و به جامعه القا مي‌كرد. آنها با استفاده از بعضي اغتشاش‌گران اخباري را در اين زمينه جمع‌آوري و براي شبكه‌هاي خبري خود ارسال مي كردند.
در پي بروز دخالت‌هاي افراد سفارت انگليس در همان روزها 8 تن از كارمندان سفارت‌خانه دستگير شدند تا نقش مبهم آنها در حوادث اخير آشكار شود. عصبانيت و واكنش مقامات انگليسي پس از دستگيري كارمندان سفارت انگليس در تهران مي‌تواند ناشي از ترس آنها براي فاش شدن مسائل پشت پرده درخصوص دخالت‌هاي بي‌شمارشان در قضاياي اخير در ايران باشد.
برای مطالعه مبسوط در این زمینه به گزارشی که روزنامه کیهان از نقش دولت و رسانه‌های انگلیس در آشوب‌های پس از انتخابات 1388 در دهم مرداد همین سال منتشر کرد مراجعه کنید.
18 هزار پیامی که از اسرائیل مخابره شد!
انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران نقشی حیاتی برای اسرائیل داشت. «فقط در دو روز مانده به انتخابات در ايران، 18هزار پيام با موضوع تقلب و ضرورت اعتراض به آن در سرويس اينترنتي توئیتر (Twitter) منتشر شد كه بعدها مشخص شد اين پيام‌ها از سوي كاربران اسرائيلي ارسال شده است.»
محمدحسنين هيكل روزنامه‌نگار و تحليل‌گر مصري با بيان اين مطلب اظهار داشته بود‌: اسرائيل با سقوط رژيم پهلوي هم‌پيمان استراتژيك خود را در منطقه از دست داد و اكنون به دنبال بازيابي نفوذ خود در ايران است.
اين انديشمند مصري از تحركات عليه ايران در قبل و بعد از انتخابات به عنوان «جنگ بدون مرز» ياد كرده و گفته بود‌: هزاران سايت اينترنتي در روزهاي قبل از برگزاري انتخابات رياست جمهوري ايران فعال شدند و دست اندركاران اين سايت‌ها براي دستپاچه كردن نظام ايران و تحريك مردم به ابراز خشم از نتايج انتخابات اقدام كردند و منبع بسياري از اين سايت‌ها اسرائيل بود. سياست آمريكا تغيير نظام در ايران است و بدين منظور كنگره آمريكا 400ميليون دلار اختصاص داد.(6)
با شعله‌ورتر شدن آتش التهابات «موشه يعلون» رئيس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل مدعي شد: موسوي و همسرش روح جديدي به آزادي بخشيده‌اند، بنابراين من تكرار مي‌كنم انقلابي در ايران روي خواهد داد. وي تاكيد كرد: اتفاقي كه در آنجا در حال روي دادن است نشانه‌هاي دلگرم كننده‌اي براي غرب دارد.(7)
سايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي نیز از عناصر برپاكننده اغتشاش‌ها و تشنج‌هاي خياباني خواست شبكه‌هاي زيرزميني برپا كنند. اين سايت از خانه‌هاي تيمي به عنوان «هسته‌هاي مقاومت!» ياد كرد و به عناصر ضدانقلاب پيغام داد: مبارزات را سازماندهي كنيد. هسته‌هايي را در محلات ايجاد كنيد كه داراي يك يا دو رابط مشخص باشند. محل قرارها را در اين هسته‌ها با هم هماهنگ كنيد.
اين سايت صهيونيستي افزود‌: در آن هسته‌ها شعارها را تعيين كنيد، شعارهايي كه در كنار رنگ و بوي مذهبي بتواند افق مطالبات را بالا ببرد مانند لغو حجاب و آزادي دستگيرشدگان. براي نيروهاي حكومتي ناامني درست كنيد. آنها را «دشمن» معرفي كنيد و بگوييد مبارزه با دشمن، بحثي غیراخلاقي نيست.(8)
با مشاهده آتش فتنه در تهران سایت‌ ها‌آرتص به نقل از یک مقام ارشد سیاسی این رژیم نوشت‌: بی‌شک انتخابات ایران دست کاری شده است، نتایج منتشر شده منطقی نیستند. (9)
حمایت رژیم صهیونیستی از فتنه گران 88 دلیل مهم دیگری نیز داشت و این دلیل را می‌توان در «روز قدس 88 » جست و جو کرد، فتنه گران شعار بنیادین «مرگ بر اسرائیل» ملت ایران را در این روز به شعار انحرافی و ضد دینی «نه غزه، نه لبنان» بدل کردند و برای اولین بار در طول سال‌های پس از انقلاب رژیم صهیونیستی از مردم ایران خواست در راهپیمایی روز قدس حضور یافته و شعاری که از پیش تعیین شده بود را سر دهند!
سرکوب معترضان در پاریس
اعتراض به نتایج انتخابات در ایران!
سارکوزي رئیس‌جمهور وقت فرانسه در آستانه برگزاري انتخابات علنا اظهار کرد که اگر ايران نسبت به پيشنهاد مذاکره و گفت‌و‌گوهاي مربوطه به برنامه هسته اي خود سرباز زند و در اين راستا همکاري هاي لازم با کشورهاي 1+5 را نداشته باشد با انزوايي سخت مواجه خواهد شد!
اظهارات تندسارکوزي در آستانه انتخابات و پيام تهديد آميز او در واقع تلاشي وقيحانه درخصوص تاثيرگذاري بر روي آراي مردم ايران داشت.
پس از پايان انتخابات و مشخص شدن نتايج نهايي آن، فرانسه در واکنشي مداخله‌جويانه و با احضار سفير جمهوري اسلامي در آن کشور، نگراني دولت فرانسه را نسبت به نتايج اعلام شده انتخابات رياست جمهوري ايران به وي ابلاغ کرد.(10) نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور وقت فرانسه همچنین با صدور بیانیه‌ای آنچه سرکوب خونین تظاهرات نامید را محکوم کرد و به نام فرانسه علیه پیامد‌های بازداشت‌ها و دستگیری‌های بیشتر به ایران هشدار داد. (11)
سارکوزی همچنین در یک اظهار نظر مداخله‌جویانه دیگر مشروعیت انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را زیر سؤال برد. وی 4 روز بعد از انتخابات گفت: «وسعت تقلب با واکنش‌های خشونتی تناسب دارد.» وی در ادامه گفت: «مردم ایران مستحق چیز دیگری است. این یک تراژدی است ولی این امر منفی نیست که جنبشی واقعی از ابراز عقیده داشته ‌باشیم که سعی می‌کند زنجیرهایش را بگسلد.»(12)
این اظهارات در حالی مطرح می‌شد که پاريس طي سال هاي پس از رياست جمهوري سارکوزي به نمادي از خشونت تبديل شده بود و اخبار مربوط به قتل شهروندان سياهپوست فرانسوي در حومه پاريس هر از گاهي به سوژه رسانه‌ها تبديل مي‌شد.
با توجه به حضور گروه هاي ضدانقلاب در فرانسه، اين کشور به يکي از پايگاه هاي خارجي فتنه‌انگيزي در ايران تبديل شده بود و مقامات فرانسوي نيز قادر به مخفي‌سازي اين حقيقت نبودند. همچنين سفارت فرانسه در ايران نقش پر رنگي در ايجاد آشوب هاي پس از انتخابات و جاسوسي عليه کشورمان داشته است.(13)
کلوتيد ريس، تبعه کشور فرانسه که مدتي در دانشگاه اصفهان تدريس مي‌کرده است، به اتهام شرکت در ناآرامي‌هاي پس از انتخابات 22 خرداد 1388 بازداشت شد. اقدام عليه امنيت ملي از طريق حضور در تجمعات و اغتشاشات مورخه 25 و 27 خرداد ماه و همچنين جمع‌آوري اخبار، اطلاعات و تهيه تصاوير از اين اغتشاشات و ارائه آن به وابسته علمي سفارت فرانسه از جمله اتهامات ريس بود.
براساس متن كيفرخواست كلوتيد ريس تبعه كشور فرانسه كه طي حوادث پس از انتخابات دستگير شده بود، پدر وي از اعضاي كميسارياي انرژي هسته‌اي فرانسه و مادر وي عضو ارتش اين كشور است.(14)
انتخابات ایران
وارد کتاب‌های درسی کودکان کانادا شد!
دولت کانادا نیز بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری از قافله عقب نماند و به لیست کشورهای مداخله گر در امور داخلی ایران پیوست.
لورنس کنن، وزیر خارجه کانادا، نیز مراتب نگرانی شدید کشورش را از روند برگزاری انتخابات در ایران اعلام کرد و اظهار داشت: «گزارش‌های مربوط به حمله نیروهای امنیتی به مخالفان و ایجاد محدودیت برای آنها ما را به‌شدت نگران کرده است.»(15)
در حالی که هنوز 6 ماه از انتخابات نگذشته بود تحلیل رویدادهای مربوط به بحث انتخابات ریاست‌جمهوری، به محتوای درس دانش اجتماعی مدارس ابتدایی کانادا اضافه شد!(16)
در تیر ماه سال 88 نیز گردهمایی‌های متعددی در کشور کانادا علیه نتایج اعلام شده برای انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد و در این گردهمایی‌ها تعدادی از مقامات این کشور شرکت و سخنرانی کردند.(17)
دیپلمات‌های آلمانی که فراری داده شدند!
آلمان نیز از جمله کشورهایی بود که نقش مهمی در پروسه طراحی شده دشمن در جهت مداخله در امور داخلی کشور بازی کرد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نيز در واکنش به انتخابات رياست جمهوري ايران تصريح کرد که نشانه‌هايي از تخلف در اين انتخابات وجود دارد و آنچه را که «موج بازداشت‌ها» در ايران خواند محکوم کرد.
همچنين فرانک والتر‌اشتاين‌ماير، وزير امور خارجه آلمان با اعلام احضار سفير جمهوري اسلامي در آلمان به وزارت امور خارجه اين کشور در ارتباط با ناآرامي‌هاي پس از انتخابات اظهار داشت: «ما برخورد نيروهاي امنيتي ايران را با تظاهرکنندگان به شديدترين نحو ممکن محکوم مي‌کنيم و با نگراني به سوي تهران چشم دوخته‌ايم.»
وزير خارجه آلمان همچنين از موضع مشترک متحدان اروپايي اين کشور در اين زمينه خبر داد و اعلام کرد: «من امروز به اتفاق چندين تن از همتايان اروپايي خود از ايران خواسته‌ايم هر چه سريع‌تر در‌باره وقايع اين کشور و اتهام‌هاي مربوط به تقلب در انتخابات اطلاع‌رساني کند تا معلوم شود تا چه حد مي‌توان نتيجه انتخابات اين کشور را جدي گرفت.»(18)
در جریان حوادث بعد از انتخابات افشاي ارتباط دو ديپلمات عضو سفارت آلمان با ستاد موسوي در جريان آشوب هاي خياباني، محافل سياسي و ديپلماتيك در آن كشور را به دست و پا انداخت. مجله‌اشپيگل اعلام كرد «دو نفر ياد شده در گزارش وزارت اطلاعات با نام‌هاي يوگي و اينگو، بلافاصله توسط دولت آلمان از ايران خارج و به برلين بازگردانده شده‌اند.» شتابزدگي دولت آلمان در فراري دادن دو ديپلمات مذكور‌، احتمال دخالت آنها در اغتشاشگري را تقويت مي‌کرد.»
اشپيگل نوشته بود : دولت آلمان اين دو را به دلايل امنيتي به برلين بازگرداند. در اين زمينه صرفا يك رابطه عاشقانه بين يكي از دو پليس آلماني و يك دختر ايراني وجود داشته است. دولت و وزارت خارجه آلمان در عين حال مي گويند اين رابطه عاشقانه كه ظاهرا سرويس اطلاعاتي ايران از آن خبر داشته، مايه شرمساري ماست. (19)
درباره مداخلات دیگر کشورهای غربی از جمله ایتالیا نیز در این گزارش می‌توان نوشت ولی برای خودداری از اطاله کلام از آن می‌گذریم و به این بسنده می‌کنیم که تلاش سران فتنه برای زیر سیطره غرب بردن ایران در سال 1388 و پس از آن با حضور میلیونی مردم ایران در خیابان‌های سراسر کشور در دی ماه 1388 و یوم‌الله نه دی در تهران ناکام ماند.
* پی نوشت‌ها در روزنامه‌ موجود است.

«بوق شیـــــــــطان» در خدمت هماهنگی فتنــــــه‌گران!

در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری اردوگاه رسانه‌ای غرب در حمایت از گزینه‌های مطلوب خود سنگ تمام گذاشت، «بی‌بی‌سی فارسی» صفحات ویژه‌ای برای انتخابات ایجاد کرد، «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» هم سو با روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت‌های متعدد جریان فتنه در سلامت انتخابات ایجاد تشکیک کرده و بیانیه‌ها و خبرهای حمایتی از فتنه‌گران را به صورت لحظه‌ای پوشش دادند و فیسبوک و توئیتر نیز با حمایت مالی و لجستیکی آمریکا و انگلیس سر پا ماندند و ایستادند تا از نظر رسانه‌ای فتنه‌گران در ایران احساس کمبود نکنند.
در این گزارش خواهیم کوشید بخشی از عملکرد رسانه‌ای حامیان جریان فتنه را تشریح کنیم.
آغاز به کار چند ماه قبل از انتخابات!
تلویزیون فارسی بی‌بی سی چند ماه قبل از انتخابات آغاز به کار کرد و نخستین برنامه خود را هم به رویداد انتخابات اختصاص داد. این رسانه در مدت یک سال بعد از شروع به کار افزایش تاثیرگذاری بر مخاطبان خود در داخل کشور را به عنوان یک هدف استراتژیک دنبال نمود.
استفاده از افراد خاص که کمتر شناخته شده و سابقه منفی آنها برای مخاطبان آشکار نبوده، رعایت معیارهای تولید برنامه‌های تلویزیونی (ترکیب حرفه‌ای متن و تصویر، ایجاز در گفتار و تصویر، تنوع و…)، عدم موضع گیری صریح له یا علیه سوژه‌های مطرح شده، تاکید مستقیم و غیرمستقیم و مکرر بر بی‌طرفی در انتقال اطلاعات و…در راستای تلاش برای کسب مقبولیت در افکار عمومی داخل کشور بوده است. با این حال در مقطع انتخابات (یک هفته قبل از انتخابات، روزانتخابات و یک هفته بعد از انتخابات) این رسانه کاملا به عنوان رسانه‌ای برای تشدید اختلافات و اغتشاشات عمل کرده و همصدا با فتنه‌گران داخلی و حامیان خارجی آنها خواستار ابطال انتخابات و در مراحل بعد، زیر سؤال بردن اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی شد.
ساختار این رسانه کاملا هماهنگ با ماموریت آن در جهت تبلیغ علیه جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه تنظیم شده و با عنایت به اینکه هزینه‌های آن توسط دولت و دستگاه امنیتی و جاسوسی بریتانیا تامین می‌شود، همچون ابزار رسانه‌ای آنها عمل کرده است. محتوای این رسانه ترکیبی است از گزارش‌های کوتاه خبری، تصاویر بریده و مونتاژشده، تحلیل‌های بسیار کوتاه ولی هدفمند جاسازی شده در لابلای گزارش‌ها، اخبار مختلف از ایران و موضوعات مربوط به آن.
دعوت از افراد مختلف که عمدتا از اپوزیسیون خارج نشین یا از افراد نشان دار داخل کشور هستند برای ارائه تحلیل و نظر درباره موضوعات مختلف، تلاش برای انجام مصاحبه تلفنی با افراد مستقل و مسئولین کشور، همه و همه ترفندهایی برای اعمال سلطه فکری برمخاطب بوده‌اند و بی‌.بی‌.سی. به مدد سابقه طولانی در این زمینه از تجربیات خویش حداکثر استفاده را برده است. این ترفند این بار تا آنجا به کار بسته شد که حتی صدای افرادی همچون فرخ نگهدار(سرکرده گروهک فدائیان خلق اکثریت)نیزپخش شد که مردم را دعوت به پیوستن به جنبش سبز می‌کرد؛ یعنی همان دعوتی که رضا پهلوی از این رسانه مطرح نمود!
افزایش حجم برنامه‌های این تلویزیون بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات، حاکی از برنامه‌ای از قبل تعیین شده برای دخالت در رویدادهای بعد از آن داشت و این «اضافه کاری» رسانه‌ای تا هفته‌ها ادامه یافت و سرانجام بعد از کنترل اوضاع در ایران و ناکام ماندن تلاش دشمنان و مزدوران آنها در تامین اهداف پروژه براندازی نرم، روال کار تلویزیون فارسی بی‌.بی‌.سی. هم به حالت سابق برگشت. این رسانه در فاصله 1/3/88 تا1/6/88 بیش از 230 هزار کلمه درباره انتخابات سخن پراکند. تردید نمی‌توان کرد که این رسانه در موقع مناسب و مقتضی و به هربهانه و دستاویزی دوباره همان رفتار خود در جریان اغتشاشات بعد از انتخابات را در پیش خواهد گرفت.(1)
صدای آمریکا، ندای فتنه‌گران!
آلن هایت در کتاب تاریخ VOA، زمان تاسیس تلویزیون فارسی صدای آمریکا را سال 1996 عنوان می‌کند. به این ترتیب، نزدیک به دو دهه بعد از آغاز به کار احمدرضا بهارلو در مجموعه صدای آمریکا و راه‌اندازی رادیو فارسی، مسئولیت راه‌اندازی تلویزیون این مجموعه نیز به وی سپرده شد. در تاریخ 18 اکتبر ۱۹۹۶، نخستین امواج تلویزیون فارسی صدای آمریکا با اجرای احمدرضا بهارلو برای تمام دنیا پخش شد.
صدای آمریکا که روزی ادعا می‌کرد در میان ایرانیان 10 میلیون بیننده دارد، به اعتراف امیرعباس فخرآور یکی از نیروهای این رسانه، هم‌اکنون تعداد بیننده‌هایش از NITV لس‌آنجلسی هم کمتر شده و همه این‌ها به مدد سواستفاده بهاییان از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی، حمایت دولتمردان آمریکایی از آنها و مدیریت بهاییان بر این رسانه است.
صدای آمریکا در فتنه 88 همسو با دیگر رسانه‌های خبری «امپراطوری دروغ» در حمایت از سران و اصحاب فتنه سنگ تمام گذاشت، انتشار لحظه‌ای خبرهای مرتبط با جریان فتنه، خبر سازی، انتشار شایعات در فضای رسانه‌ای و خبری و…از کارویژه‌های صدای آمریکا در این ماه‌ها بود.
حمایت رسانه‌ای سعودی از فتنه
کشمکش محافل وابسته به آل‌سعود با ایران حکایتی دیرین است و نمی‌توان آن را تنها به عنوان یک اتفاق جدید به حساب آورد. گرچه ابعاد این دشمنی در دوره‌های مختلف تغییراتی داشته، اما بی‌شک رفتارهای رسانه‌های عربستانی پس از انتخابات دهم را باید نقطه اوج برخوردهای خصمانه رژیم سعودی با نظام و مردم ایران به حساب آورد.
حوادث پس از برگزاری دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، صحنه‌ آشکار دخالت‌های العربیه در امور داخلی ایران بود. برای مثال العربیه دربرنامه هفتگی «پانوراما» که شامگاه سه شنبه 12 ژوئن 2009 میلادی پخش شد، تحت عنوان «بمب ساعتی قومیت‌ها» به موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و نقش قومیت‌ها در آن پرداخت! (2)
در جریان فتنه 88، قریب به اتفاق مطالب این رسانه، پخش دوباره همه فیلم‌ها و تصاویر درگیری‌ها و کشمکش‌ها در تاریخ معاصر ایران بوده تا این ذهنیت به بینندگان القا شود که دولتمردان ایران از ابتدا دچار تضاد ایدئولوژیک بوده‌اند. افزون بر این، گردانندگان تحریریه‌ این رسانه سعودی پس از انتخابات، برای زیر سؤال بردن نتیجه انتخابات و اثبات ادعای «امپراطوری دروغ» مبنی بر «تقلب در انتخابات» از هیچ ترفندی فروگذار نکردند. یکی از اقدامات این شبکه، که هر روز ساعت‌های زیادی از برنامه‌های آن را ‌اشغال می‌کرد، پخش تصاویر آرشیوی برخی از نا‌آرامی‌ها بود که ادامه بحران در ایران را القا می‌کرد. شبکه‌ تلویزیونی الجزیره قطر نیز نقشی مشابه را در حوادث پس از انتخابات ایران بازی کرد.(3)
وزارت خارجه اسرائیل حامی رسانه‌ای فتنه!
اگرچه BBC و VOA نقش محرک جدی داشتند، اما نمی‌توان از دیگر ابزارهای پیشرفته همچون وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، سایت‌های میزبان عکس و فیلم و از همه مهم‌تر وب سایت وزارت امورخارجه‌ رژیم صهیونیستی در فتنه 88 چشم پوشید.
چندی پیش از برگزاری انتخابات ایران، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به نقل از وب‌سایت وزارت امور خارجه‌ اسرائیل نوشت: «در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، دیپلمات‌ها و نمایندگی‌های اسرائیل در سراسر جهان ماموریت یافته‌اند تصویری کدر و سیاه از ایران انتشار دهند… به طور خلاصه هدف بدنام‌کردن وجهه‌ ایران در سطح بین‌المللی در آستانه انتخابات این کشور است.»
در این گزارش «هاآرتص» با اشاره به یک تلگرام طبقه‌بندی شده در وزارت خارجه‌ اسرائیل که در آن شرح دقیق جزئیات وظایف نمایندگان اسرائیل در پیش، طول و پس از انتخابات ایران مشخص شده، آمده بود: «صدها ژورنالیست از سراسر جهان قرار است برای پوشش رسانه‌ای رویداد انتخابات به ایران سفر کنند. از این رو از نمایندگان اسرائیل خواسته شد پیش از سفر خبرنگاران، اطلاعات پیش زمینه علیه ایران را در اختیار آنها قرار دهند.» (4)
فیس بوک
در هفته‌های منتهی به انتخابات و جریان‌های بعدی، ایران شاهد هجمه تبلیغی و جنگ روانی بود که توسط سایت‌های ارتباط اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر صورت گرفت. در این میان فیسبوک نقش اساسی در آموزش حملات مخرب به خصوص حملات اینترنتی داس(DOS-DENIAL OF SERVIVE)به سایت‌های ایرانی به خصوص سایت‌های مخالف آمریکا داشت.(5)
سایت‌های ارتباطات اجتماعی در ظاهر به منظور ایجاد فضایی برای حضور الکترونیکی افراد در جامعه چندصدایی غربی و بیان دیدگاه‌ها، پیدا کردن دوست، ارتباط با دوستان و فرستادن پیام‌های گروهی عمل می‌کنند اما در باطن اغلب این وبگاه‌ها در خدمت بنگاه‌های خبری و اطلاعاتی قرار داشته و با جمع‌آوری اطلاعات شخصی از افراد اقدام به پرونده سازی و بعضا عضوگیری برای سازمان‌های جاسوسی و تروریستی غربی می‌کند.
کارکرد دیگر این وبگاه‌ها، خبررسانی از نوع شایعه است. از آنجا که خبر رسانی از نوع شایعه و غوغاسالارانه اگر ابتدا از یک بنگاه خبری بزرگ صورت بگیرد، پس از معلوم شدن عدم صحت سبب تخریب شدید وجهه آن خبرگزاری می‌شود، استفاده از شخصیت‌های حقیقی ساختگی بر روی این گونه سایت‌ها تا حدود زیادی از هزینه‌های شایعه‌پراکنی برای بنگاه‌های پروپاگاندا می‌کاهد. در فتنه 88 بنگاه‌های دروغ‌پراکنی غربی به طور دائم این ادعا را مطرح می‌کردند که دولت ایران اقدام به کند کردن و قطع اینترنت در داخل کشور نموده و اینگونه وانمود می‌کردند که حکومت جمهوری اسلامی درصدد ایجاد اختناق است.
همچنین صفحات زیادی به اعلامیه‌های عناصر گروهک‌های معاند و محارب اختصاص یافته و تلاش شده بود که مردگان سیاسی را به هر گونه که هست زنده کرده و به آنان شخصیت ببخشند. این عمل فیس بوک با سوت و کف کشورهای غربی همراه بود، این اقدام فیسبوک در فتنه 88 در حالی صورت می‌گرفت که چند ماه پیش از آن و در جریان حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، فیس‌بوک اقدام به خاموش کردن معدود صداهایی نمود که تلاش در خبررسانی در مورد مظلومیت مردم فلسطین می‌کردند.(6)
فيس بوك در برهه فتنه 88 چهارمين سايت پربازديد دنیا بود كه از ابتداي راه‌اندازي و در خلال مراحل گسترش به يك ابزار مهم جاسوسي تبديل شده و در چارچوب خواسته‌ها و اهداف رژيم صهيونيستي گام بر می‌داشته و برمی‌دارد.
فیسبوک در جريان انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و حوادث پس از آن كوشيد با استفاده از احساسات جوانان ساده‌اندیش و ناآگاه، تصويري غيرواقعي از ماهيت سياسي ايران به نمايش بگذارد و با تبليغات گسترده خود عده بيشتري را جهت خدمت به اهداف رژيم صهيونيستي به كار گيرد.
شبکه‌ای که آمریکا اجازه تعطیلی موقت آن را نداد!
سايت ديگري كه در فتنه 88 و در كنار فيس بوك در خدمت امپراطوري خبري دشمن فعاليت جدي را دنبال می‌کرد توئیتر بود. عملكرد توئیتر به صورت يك وبلاگ خلاصه و شبيه به پيامك‌هاي اس‌ام‌اس بوده و در طول هفته‌هاي قبل و پس از انتخابات 88 به صورت جدي در اختيار سازمان‌هاي خارجي براي تهييج و هماهنگي با اعضا و هوادارانشان در داخل كشور براي تجمع و اغتشاش قرار گرفته بود.
بدين ترتيب توئیتر نقش بي‌سيم و شبكه ارتباطي نيروهاي ضدانقلاب را بازي می‌کرد به طوريكه در كنار حركت‌ اين سايت‌ها شاهد فشار دستگاه حكومتي آمريكا بر توئیتر بوديم كه حتي تعميرات ماهيانه خود را انجام ندهد تا اينكه ارتباط ضدانقلاب و اصحاب فتنه در داخل کشور لحظه‌اي قطع نشود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی 25 شهریور 1389 در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری به این مسئله‌اشاره کرده و فرمودند: «در همان بحبوحه‏‌ جریان فتنه‌‏ سال ۸۸ شنیدید که یکى از شبکه ‏هاى اجتماعى اینترنتى که در ارتباط با معارضین فعال بود، خبرهاى اینجا را ببرند، دستورهاى آنجا را برسانند، همین طور شلوغ کنند، فضا را چه کنند، می‌خواست موقتاً براى تعمیرات کارش را تعطیل کند. دولت آمریکا مانع شد، گفت شما اگر الان، ولو براى تعمیرات تعطیل موقت بکنید، این به معارضین داخل ایران ضرر می‌زند؛ جلویش را گرفتند. یعنى تعطیلى موقت را به این شبکه‏‌ اجتماعى اجازه ندادند. یعنى کمک‌هاى اینجورى بود و انواع و اقسام کمک‌ها و اعانت‌هایى که به این‌ها می‌شود.»
پی نوشت‌ها در دفتر روزنامه موجود است.

و این گونه بود که یوم‌الله 9 دی فرا رسید!

*«در ظهر عزا حرمت ارباب شکستند علمدار کجایی، این فتنه گران راه عزاداران تو بستند علمدار کجایی» شعاری بود که جمعیت کم نظیر راهپیمایان تهرانی در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب بارها و بارها آن را فریاد زدند.
راهپیمایان تهرانی که همزمان با بسیاری نقاط کشور در خیابان‌های تهران حضور پیدا کردند تا انزجار و خشم خود از حرمت شکنی نسل جدید منافقین به ساحت حضرت سیدالشهدا(ع) را اعلام کنند، در ادامه نیز با شعارهایی نظیر «لعن علی عدوک یا حسین، خاتمی و کروبی و میرحسین»، «هرجا که اغتشاشه، فائزه رد پاشه»، «جمهوری اسلامی شعار مسلمین است، جمهوری ایرانی حرف منافقین است»، «خامنه‌ای کیست علی زمان، مرگ بر این خوارج نهروان»، «به کوری منافق بسیجی بیدار است، برای هر بسیجی شهادت افتخار است»، «ما منتظریم تا علی اذن دهد، چشم سران فتنه را کور کنیم»، «مرگ بر امریکا»، «مرگ بر موسوی»، «مرگ بر کروبی»، «مرگ بر خاتمی»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر منافق»، «کروبی بی‌سواد، آلت دست موساد»، «سی سال توی جبهه‌ها، بسیجی‌ها رو زدن، صدام حسین نتونست، با میرحسین اومدن»، «حرف ما یک کلام، محاکمه والسلام»، «جنبش اشرافیت، گوگوش شده حامی‌ات»، و… نسبت به سران فتنه خشم خود را ابراز کردند.
* جمعیت مردم انقلابی در شهر تهران به حدی بود که بسیاری از رسانه‌های غربی با سکوت کامل نسبت به این اتفاق، سانسور خبری کامل را در پیش گرفتند و برخی دیگر از این شبکه‌ها نیز به خلاصه‌ترین حالت ممکن صحنه‌هایی از راهپیمایی را نشان داده و جمعیت میلیونی حاضر در خیابان را «چند صد هزار نفر» عنوان کردند. برآوردها از جمعیت راهپیمایان این روز در تهران قریب به 5 میلیون نفر بود. جمعیت مردم تهران از شرق حد فاصل پل چوبی تا میدان انقلاب، از غرب حد فاصل دانشگاه شریف تا میدان انقلاب، از جنوب حد فاصل میدان حر تا میدان انقلاب و از شمال حد فاصل بلوار کشاورز تا میدان انقلاب بود.
* جمعیت میلیونی عزاداران هتک حرمت مقدسات توسط حامیان موسوی در روز عاشورا، پس از اتمام تجمع عظیم خود، در مسیرهای بازگشت به سمت منازل در خیابان‌های فرعی و اصلی تهران، اقدام به برگزاری راهپیمایی خودجوش کردند. در حالی که جمعیت حاضرین در تجمع امروز از شرق به میدان امام حسین و از غرب به میدان آزادی رسیده است، مردم خشمگین در مسیرهای بازگشت از اجتماع عاشورائیان در خیابان‌های توحید، یادگار امام، کارگر شمالی، بلوار کشاورز، خیابان ولیعصر، خیابان جمهوری، خیابان کارگر جنوبی و برخی دیگر از خیابان‌های فرعی اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های خودجوش کردند. همچنین در خیابان فردوسی، تظاهرکنندگان این خیابان، هم اکنون تجمع اعتراضی را در مقابل سفارت انگلیس بر پا کرده‌اند. این تجمع‌کنندگان که جمعیت آنها به هزار نفر می‌رسد، شعار می‌دهند: «سفارت موسوی تعطیل باید گردد، سفیر روباه پیر اخراج باید گردد»، «بی.بی.سی ساکت باش»، «لانه روباه پیر تسخیر باید گردد»، «مرگ بر انگلیس»، «بی.بی.سی بی‌حیا، دوربین را ‌بردار بیا»
* پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا فرمودند: «اگر این مسئله اتفاق نمی‌افتاد و عده‌ای وسط راه، سست‌عنصری نشان نمی‌دادند، امروز وضع کشور در زمینه‌های مادی و معنوی خیلی بهتر بود اما همانگونه که بارها تأکید شد و واقعیت‌های جامعه نیز نشان می‌دهد هر مقدار ریزش بود دو برابر آن رویش وجود دارد.»

کلمات کلیدی:, , ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج