چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

همراهان انسان در قبر

چهارمين روز از محرم الحرام  روز رزمنده  ششماهه   روز عاشورا ي سال 61 هجري قمري در صحراي كربلا يعني آقا حضرت  علي اصغر  عليه السلام تسليت باد. امام باقر عليه السلام :

هنگامي كه مؤمن از دنيا رفت، شش صورت همراه او وارد قبرش مي شوند. يكي از آنها خوشروتر و خوشبوتر و پاكيزه تر از صورتهاي ديگر است. يكي در جانب راست، يكي در طرف چپ، يكي در پيش رو، يكي در پشت سر،ديگري در پايين پا و صورتي كه از همه خوش سيماتر است در بالاي سر ميت مي ايستد و عذاب هايي را كه متوجه ميت است دفع ميكند.

آنگاه صورت زيبا از صورتهاي ديگر مي پرسد:شما كيستيد؟ خداوند شما را جزاي خير دهد. صورت سمت راست مي گويد: من نمازم.
صورت سمت چپ مي گويد: من زكاتم.صورت پيش رو مي گويد: من روزه ام.
صورت پشت سر مي گويد: من حج و عمره ام.صورت پايين پا مي گويد: من نيكي و احسان به برادران مؤمنم.سپس صورتها از او مي پرسند:
تو كيستي كه از همه ما زيبا تر و خوشبو تري؟ در پاسخ مي گويد:

من ولايت و محبت خاندان پيغمبر صلي الله عليه و آله و سلم هستم. خداوندا ما را با محبت اهلبيت زنده بدار و با محبت اهلبيت  بميران و ما را با محبت و دوستي خاندان عصمت و طهارت عليهم السلام  محشور بفرما.          
«آمين يا رب العالمين»

کلمات کلیدی:

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج