جمعه 28 دی 1397
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

جراح متخصص خادم حجاج

«اللهم صل علی محمد و آل محمد»

پزشک جراح متخصص خدمتگذار حجاج

بدلیل امتحانات دانشگاه و سفر حج عمره مفرده مدتی نتوانستم آنطور که باید و شاید در فضای مجازی فعالیت داشته باشم .لذا امشب که شب 15 رمضان مصادف با ولادت با سعادت سبط نبی مکرم اسلام (ص)است دلم روانه قبرستان بی شمع و چراغ مدینه شد. گفتم خاطره ایی از این سفر معنوی برای شما بازدید کننده محترم و محترمه این وبسایت ذکر کنم. باشد که اسم ما در طومار زائران واقعی قبر پیامبر اسلام(ص)و ائمه مظلوم بقیع علیهم السلام بویژه ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) ثبت و ضبط گردد.

از طلعت مجتبی جهان روشن شد

و ز عطر خوشش کون و مکان گلشن شد

در چهره او نور محمد پیدا

گوئی زدمش روح دگر بر تن شد

خدا وند توفیق آن داد که ما خانوادگی  که بیش از سه سال پیش یعنی سال 87 حج عمره ثبت نام کرده بودیم؛ در نهم تیر ماه سال 90 عازم این سفر معنوی شویم.بگذریم از اینکه از رشت به فرودگاه جده و از آنجا به مدینه رفتیم. آنچه قصد ذکر خاطره دارم این است که در هتل محل اقامت افراد با شخصیتی را دیدم که دارای تحصیلات  لیسانس،فوق لیسانس و بلکه بیشتر بوده و فقط برای خدمتگذاری برای زائران خانه خدا مانند کارگران عادی با لباس خادمی با ادب و احترام  و اخلاق بسیار پسندیده در حال خدمتگذاری بودند.من جمله یکی از کسانی که در آنجا لباس خدمتگذاری بر تن داشت دارای مدرک فوق لیسانس و استاد دانشگاه نیز بود  مسئولیت فرهنگی هتل محل اقامت ما را داشت.وی در خصوص نحوه بر خورد حجاج با خدمتگذران هتل تذکراتی را یاد آور شد و این خاطره را تعریف کرد که:

پیش از این یک پزشک جراح متخصصی  اینجا بوده و لباس خدمتگذاری بر تن کرده بود.یکی از روزها یکی از زوار که کم حوصله بود  با تندی در خصوص تحویل غذا و نحوه پذیرائی وی را به چشم یک کارگر ساده نگریسته و در واقع به آن پزشک متخصص با لحن توهین آمیزی صحبت کرده بود. ولی آن پزشک با حوصله و متانت به وی جواب داد که چشم حاج آقا و … وی بعد از  این رفتار و برخورد آن حاجی با وی موضوع را با دوستان خود  صحبت کرد  و گفت من پزشک متخصصی هستم که  در تهران برای خودم مطب و جایگاهی داشته و در بیمارستانها طبابت و جراحی میکنم و بابت هر جراحی حد اقل هفته ای قریب بیست میلیون تومان یا بیشتر در آمد دارم  ولی بخاطر خدا و اهلبیت عصمت و طهارت و خدمت به زائران در مدینه از این درآمد گذشتم  و مدتی را در اینجا کنار قبر پیغمبر اسلام(ص) بقصد  اجر و صواب اخروی مشغول خدمت هستم.خداوند انشاءالله حج و عمره و خدمت به زائران  خانه خدا و اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام را قسمت همه علاقمندان و آرزومندان گرداند.التماس دعا


یک نظر

  1. سلام حاج اقا طاعات و عبادات مورد قبول حق

    کاش همه ما وقتی جامه و جایگاه دنیایی را در گوشه ای بگذاریم حرفی برای گفتن داشته باشیم و به معنای واقعی انسان باشم ….

    زیبا بود

    التماس دعا ..

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج