جمعه 28 دی 1397
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

قرآن چگونه میتواند به عنوان یک دوست محسوب شود؟

 سخن گفتن در باره مفاهیم قرآن و درک آن برای ما خیلی مشکل  است  زیرا آن  کتابی آسمانی است و فقط انسا نهای آسمانی میتوانند در باره آن صحبت کنند.

اما آنچه علم من  اجازه میدهد مطالبی را به اختصار بیان میکنم بقول شاعر:                          

                          آب در یا را اگر نتوان کشید   هم  بقدر تشنگی باید چشید

باید ببینیم ما از یک دوست  چه انتظاری داریم و یک دوست خوب چگونه باید باشد ؟آیا یک دوست خوب غیر از این است که در خوشی ها و ناخوشی ها در کنار ما انسانها باشد؟ از ویژگی های یک دوست خوب آن است که شاعر میگوید :

دوست آن باشد که گیرد دست دوست       در پریشان حالی و درماندگی 

حال ببینیم که قرآن چگونه دوستی است . میگویند که:
کتاب بهترین دوست انسان است ،زیرا به انسان علم می آموزد و در شادی و غم همدم و مونس انسان است. حال ببینیم این کتاب آسمانی چگونه دوستی است و چرا برای ما قابل احترام است. قرآن کریم کتاب آسمانی ما مسلمانان است؛ یعنی خداوند رحمن و رحیم وقتی ما را آفرید برای چگونه زندگی کردنمان قرآن مجید را توسط  پیامبراعظم اسلام حضرت محمد (ص) برای ما فرستاد تا  ما در پرتو تعالیم آن خوب زندگی کنیم و به کمال سعادت برسیم. در بسم الرحمن الرحیم  خداوند را بعنوان بخشنده و مهربان معرفی میکند. در سوره بقره میفرماید:
بدون شک این کتاب راهنمای پرهیزگاران است. در جای دیگر میفرماید.این قرآن کتابی است برای هدایت همه مردم چه در گذشته و چه در حال و آینده و بشارت دهنده مومنان است. وقتی ما بدنیا می آئیم با صلوات و قرآن از ما استقبال میکنند و در گوش راست و چپ مان اذان و اقامه میگویند و قرآن را در کنار ما میگذارند تا نگهبان و محافظ  ما باشد. وقتی میخواهیم به مسافرت برویم بالای سر مان قرآن میگیرند.وقتی ما ازدواج میکنیم در کنار سفره عقد قرآن میگذارند و از آن کمک میگرند و شاهد خطبه عقد ماست.وقتی کسی می خواهند قسم بخورد در دادگاه آخرین قسم  مورد قبول قاضی دادگاه  قسم به قرآن کریم است. وقتی دلمان میگیرد  قرآن  میخوانیم چرا که یاد خداست و دلها فقط  با یاد خدا آرام میشود. وقتی  بیمار میشویم از قران برای ما بعنوان وسیله شفاء استفاده میکنند.چون خدا در این کتاب مقدس میفرماید: ما  قرآن را  برای شفای مومنین نازل کردیم . وقتی می میریم برای شادی روح مان قرآن تلاوت میکنند و از خدا برای ما طلب آمرزش و مغفرت مینمایند.وقتی میخواهیم بخوریم و بیآشامیم قرآن راهنمای ماست، خداوند کریم در قرآن مجید میفرماید:
بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید زیرا خدا مسرفین را دوست ندارد. چرا که اگر پر خوری کنیم مریض میشویم و اگر اسراف کنیم یک وعده غذا را هدر داده ایم، وقتی میخواهیم تن ما سالم باشد می فرماید ورزش کنید و روزه بگیرید. وقتی با پدر و مادر میخواهیم صحبت کنیم قرآن
   میفرماید:  به  پدر و مادر  نیکی کنید و با آنها با صدای بلند صحبت نکنید. وقتی میخواهیم با خدا صحبت کنیم میفرماید نماز های یومیه واجب را بخوانید. وقتی میخواهیم خدا با ما صحبت کند میفرماید: قرآن بخوانید. وقتی به نامحرم می رسیم میفرماید  زنان و مردان  نامحرم چشم های خود را نسبت به هم بپوشانند،حجاب را رعایت کنند با نامحرم زیاد حرف نزنند. لباسهای تنگ و نامناسب نپوشند زیرا شیطان را شاد میکند و افراد فاسد را برای کار زشت به دنبال انسان  کشانده و به  گناه نا بخشودنی وادار می نماید و سر انجام آبروی ما را  برد ه و به ما ضرر میرساند.  براستی آیا  قرآنی  که  در همه امورات زندگی مان از جمله خوردن و آشامیدن،خوابیدن،لباس پوشیدن،درس خواندن ، به  پدر و مادر نیکی کردن، به بزرگان از جمله معلمین و اساتید و اولیای  خدا احترام گذاشتن،با یکدیگر  خوب صحبت کردن و خلاصه چگونه زیستن را به ما می آموزد، نقش اساسی دارد ،بهتر از آن دوست یافت میشود؟ پس با یک بیت شعری که در اول سخن آوردم معلوم شد که قرآن بهترین دوست ما انسانهاست،زیرا در همه حالات زندگی در شادی ها و غمها در کنار مان است و همیشه خواهد بود . پس بیآئیم بیشتر با این کتاب آسمانی
دوست باشیم و به گفته های آن عمل کنیم و از زشتی ها دوری کنیم که رعایت حجاب اسلامی برای زنان و مردان  بهترین کاری است  که ما باید در برابر همه محبت های این دوست به آن پایبند باشیم . زیرا حجاب مصونیت است نه محدودیت یعنی با حجاب اسلامی  است که میتوانیم  چشم شیطان رجیم را کور و وسوسه های آنرا از خود دور نمائیم .خداوندا به ما توفیق ده تا  قدر این دوست عزیز را بدانیم و به گفته های آن عمل نمائیم.
خداوندا  قلوب ما را به نور ایمان و قرآن منور فرما و به ما توفیق قرائت و درک  و فهم  و عمل به دستورات این دوست خوب عنایت بفرما. آمین رب العالمین

«اللهم عجل لولیک الفرج »

کلمات کلیدی:,

نظر

 1. سلام
  خوبی؟
  میشه با هم تبادل لینک بکنیم؟
  منو با اسم “1_کسب درآمد اینترنتی ” لینک کن
  من تو رو با چه اسمی لینک کنم؟

  از اسمی که گفتم بذاری تعجب کردی؟ باور کن واقعی و 100% تضمینی هست
  من خودم دریافتی داشتم
  فقط در هر 24 ساعت 15 دقیقه وقتت را میگیره
  میزان درآمد من در وبلاگم روی بنر نوشته شده
  پیشنهاد من به شما و همه کسانی که این نظر را میخونند اینکه حداقل یه نگاهی به وبلاگم بندازند و ثبت نام کنند _ میشه در کنار وبلاگ نویسی و خیلی کارهای دیگه که با اینترنت میشه انجام داد به یه پولی هم رسید
  از 3 ماه دیگه من به درآمد ثابت ماهیانه 250،000 میرسم که اگر یکم فعالیت بیشتر بشه بعد از 3 ماه میشه به درآمد ماهیانه 300،000 تومان رسید
  تازه این درامد از یکی از سایتها هست
  با 5 تا سایت میشه بیش از 1،000،000 درامد ماهیانه
  اونم فقط با چند کلیکی ساده و 15 دقیقه وقت گذاشتن برای همشون
  منتظر ثبت نام و جوابت هستم

  موفق باشی

 2. سلام
  احترما بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به تلاش هاي دشمن براي ايجاد انحراف هاي عقيدتي – سياسي – اجتماعي در بين دانشجويان لذا اين نياز احساس گرديد كه بايد گروهي اقدام به بر طرف سازي شبهات ذهني دانشجويان پيرامون مسائل فوق الذكر بپردازد. از آنجا كه در دنیای کنونی رسانه بيشترين تأثیر را در جامعه دارد لذا مي توان از طريق آن اطلاعات مورد نياز دانشجو را تهيه نمود و در اختيار دانشجويان و عموم علاقه مندان به حقیقت قرار داد. لذا به منظور نیل به اهداف مقدس ذیل، اقدام به تشکیل پایگاه اطلاع رسانی نمودیم.
  اهداف كلي اين پایگاه اطلاع رسانی عبارتند از : تعميق فرهنگ و معارف اسلامي ، رشد بينش سياسي و انقلابي ، تقويت روحيه مسئوليت پذيري و گسترش مشاركت مدني دانشجويان در راستاي پرورش نيروهاي توانمند در جهت تحقق آرمانهاي اسلام ناب محمدي(ص) بر اساس ديدگاه هاي حضرت امام خميني(ره) و ولي فقيه زمان حضرت آيت ا… خامنه اي(مد ظله) ، اطلاع رسانی شفاف در خصوص برنامه ها و تشکل های دانشجویی ، تهیه جزوات عقیدتی – سیاسی به منظور تأمین محتوای فکری دانشجویان، اطلاع رسانی شفاف پیرامون رویدادهای خبری در قالب زمینه های ذکر شده.
  و نیز آنچه در این پایگاه به عنوان میزان و معیار مد نظر قرار دارد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و منویات گوهربار مقام معظم رهبری(مدظله) می باشد لذا کلیه مطالب و محتویات سایت در این چهارچوب خواهد بود.
  در پایان چنانچه مایل بودید به منظور حمایت از ما بنر یا لینک ما را در سایت یا وبلاگ خود قرار داده سپس از طریق پست الکترونیک به ما اطلاع دهید تا ما نیز لینک شما را در سایت خود قرار دهیم.
  با تشکر
  محمد قدمیاری

  آدرس لینک بنر:
  http://rsna.ir/images/links/rsna-logo2.jpg
  http://rsna.ir/images/links/b1.jpg
  http://rsna.ir/images/links/b2.jpg
  آدرس سایت:
  http://www.rsna.ir

  1. دشمنی که شما ذکر کرده اید باید بگویم همان انبیا میگویند بزرگترین دشمن تونفست است که درون است که یه شکل مادی در بیرون طاهر میشود یعنی بیرون آینه درون است که نشان میدهد پس اگر این دشمن درون را به شکلی که پیامبر میگفت من هم شیطان ذارم ولی تربیت کردم یعنی این شیطان در اختیار تو ست وهیچ قدرتی ندارد پس برو عوض اینکه هی دشمن دشمن کنی برو نفست را تزکیه کن دیگر دشنتی برای تو پیدا نخواهد شد

 3. سلام
  به خداگفتم بياجهان راقسمت كنيم!
  آسمون مال من ابرش واسه تو ؛
  دريامال من موجش مال تو ؛
  ماه مال من ؛ خورشيدمال تو،
  خدا خنديدوگفت توبندگى كن
  همه ى دنيامال تو ؛ من هم مال تو…
  ..
  ..
  ..خداوند قلوب همه ما را به نور قران منور گرداند
  ..
  بروزم

 4. سلام
  بر عالميان رحمت رحمن زهراست
  در هر دو جهان سرور نِسوان زهراست
  نوري که دهد شاخه طوبي از اوست
  کوثر که خدا گفته به قرآن زهراست
  تولد گل ياس نبي اکرم مبارک…
  ..
  ..
  ..
  ..وقتی بهترین دست ما خدا باشد
  کلام او هم بهترین انیس تنهای ماست
  بروزم

 5. بسم رب الحسین علیه السلام
  سلام
  ممنون از حضورتون
  به روزم
  _____________
  التماس دعای فرج

 6. سلام

  با یه فایل صوتی در ارتباط با مقام معظم رهبری بروزم سر بزنید

  نظر فراموش نشه

  التماس دعا
  یا علی مدد

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج