چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حماسه های سیاسی1

وعده ما  جمعه 24 خرداد  پای صندوقهای رأی

 حماسه به چه میگویند و در واقع حماسه چیست؟

*وقتی شاه مخلوع و خائن ایران در 26دی ماه1357 از ایران فرار کرد زمینه ظهور یک حماسه بزرگ سیاسی(یعنی حضور مردم در صحنه  تعیین سرنوشت خویش) در ایران  بیش از گذشته شکل گرفت.

*وقتی در بهمن 57 امام راحل عظیم الشأن تصمیم گرفت از پاریس پس از 15 سال به وطن باز گردد  حماسه سیاسی  شدتش بیشتر شد.

*وقتی در 12 بهمن 57 علیرغم کارشکنی های دولت ملعون بختیار و تهدیداتش امام(ره) به وطن آمد حماسه سیاسی رنگین تر شد. و مردم انقلابی در طی 10 روز مبارزه با طاغوت 2500 ساله شاهنشاهی 22 بهمن فجر آفرین را  پدید آوردند. و ما ملت ایران دوباره زنده  شدیم به خون شهیدانمان، و این حیات  مجدد اسلام در روز 22بهمن هر سال با راهپیمائی میلیونی جشن گرفته میشود.

*وقتی فرمان رفراندم یعنی رأی گیری و همه پرسی از قانون اساسی  که همان احترام گذاشتن به آراء و نظرهای توده مردم است توسط امام(ره) در بدو پیروزی انقلاب اسلامی صادر شد، و مردم در پای صندوقهای رأی در فروردین 58 با 98 و اندی درصد آراء(واجدین شرایط آنروز)به تشکیل حکومت اسلامی یا جمهوری اسلامی در ایران آری گفتند و 12 فروردین روز جمهوری اسلامی نامیده شد برای دوست و دشمن داخل و خارج مخابره گردید و آنروز همه گان فهمیدند که بزرگترین  دموکراسی جهان در ایران پدیدار شد و مردم خود در تعیین سرنوشت خویش پای صندوقهای رأی رفتند و این تدبیر امام(ره)بود. و این روز بزرگ و تاریخی در کشور عزیزمان ایران تعطیل رسمی گردیده و هرساله این روز گرامی داشته میشود. (F)

منبع: دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج