چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

14 خرداد روز عزای امت اسلام

السلام علیک یا روح الله

سال ها میگذرد  حادثه ها می آید               انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

  «مصیبت فقدان امام(ره) به بزرگی امام(ره) بود»

خیلی از افراد مثل من و شما  قیام خونین  15 خرداد را درک نکرده بودیم.

در واقع سن ما کوچکتر  از آن است  تا قیام عظیم  15 خرداد42 را درک کنیم.

در کتابها و روزنامه ها و یا پای درس وعاظ و سخنرانان در مساجد و یا پای رادیو و تلوزیون شنیده و دیده بودیم که در آن سال رژیم سفاک و دژخیم پهلوی با یورش وحشیانه به مدرسه فیضیه قم و کشتار مردم ورامین و غیره چه جنایت هایی را مرتکب شد.

چقدر حضرت امام(ره)از این واقعه متأثر شده بود که آرزوی فرج مولا را در قالب یک بیت شعر در روز 15خرداد داشت؛و در باره عظمت این روز فرمود : « من 15خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام میکنم»

و خدا هم با عروج ملکوتی اش در روز 14 خرداد پاسخی مثبت به آرزوی حضرت روح الله داد تا یاد و نام امام خمینی(ره) با غمنامه اش در 15خرداد عجین شود و مردم برای همیشه این دو روز بزرگ را عزا بگیرند و تکریم کنند برای بقای اسلام ناب محمدی(ص) و تحویل آن به منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج).

و 14خرداد برای همیشه روز عزای امت اسلام شد.

زمانی که گوینده رادیو و تلوزیون(جناب آقای حیاتی)در 7 بامداد 14 خرداد با غم و اندوه فراوان گفت:

روح بلند پیشوای مسلمانان جهان  به ملکوت اعلی پیوست

چه روز بزرگ و پر از ماتم و اندوهی و چه مصیبتی  بود، همه در فکر بودند که امام رفت تکلیف انقلاب و کشور چه میشود؟ نمیشود که مملکت بدون امام و رهبر بماند؟

چرا امام دستور تشکیل مجلس خبرگان قانون اساسی را داده بودند؟

مجلس خبرگان که بیش از 80 نماینده دارد و رتبه علمی آنها در حد اجتهاد است به چه منظور تشکیل شده است؟ مگر نه این است که در صورت لزوم برای مملکت رهبر انتخاب کنند و در طی دوره رهبری بر کار رهبر نظارت کنند؟

در چنین شرایطی در این روز (14خرداد)خبرگان ملت گرد هم آمدند و  تشکیل جلسه دادند تا قبل از مراسم تشیع و تدفین امام امت (ره)برای ملت رهبر تعیین کنند.

و این بود که با رأی اکثریت قاطع  نمایندگان ملت در خبرگان رهبری حضرت امام خامنه ای روحی فداء را بعنوان رهبر انقلاب اسلامی انتخاب گردیدند و این نظر امام(ره) بود.

گرچه خمینی روح الله از میان ما رفت و ما خیلی از این فقدان بزرگ مصیبت زده و متأثر شدیم ؛بشکرانه خدا و دعای امام و خون شهدا و نظر حضرت صاحب الزمان(عج)بر این کشور و بر این ملت  سید علی خامنه ای عزیز ما ،رهبر،امام و پیشوای مردم مسلمان ایران و بلکه پیشوای مسلمانان جهان شد.

و باید بگوئیم که:

صد حیف که او(امام خمینی) رفت            صد شکر  که این(سید علی) آمد

و کوبنده و توفنده میگوئیم:

خامنه ای خمینی دیگر است                ولایتش ولایت حیدر است

منبع: دانش و بصیرت


یک نظر

  1. M-BAHRKAZEMI.BL.OGFA.COM به سایت بروید

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج