جمعه 30 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

شهادت حضرت امام جواد علیه السلام

«بسم الله الرحمن الرحيم»

«شهادت نهمين اختر فروزان آسمان امامت و ولايت حضرت امام محمد تقي عليه السلام تسليت باد»

معتصم عباسي
چون حضرت امام جواد عليه السلام را سد راهي براي رسيدن به آمال وآرزوها و اهداف شومش مي دانست و هموراه نگران انتقال خلافت از بني عباس به علويان بود با طرح دسيسه اي،بوسيله برادرزاده ي خود ام الفضل كه همسر حضرت بود با خوراندن زهري در انگور ايشان را مسموم كرد.امام جواد عليه السلام مانند جده بزرگوارشان حضرت فاطمه  سلام الله عليها زندگي كوتاه و عمري سراسر مظلوميت و رنج داشتند. ايشان در آخر ماه ذيقعده سال 1320 هجري قمري، در سن 25 سالگي در حاليكه 17 سال از امامت پر بركت ايشان ميگذشت،در بغداد به شهادت رسيدند.پيكر پاك و مطهر اين امام بزرگوار را در كاظمين، كنار قبر جد گرامي شان حضرت امام موسي كاظم عليه السلام به خاك سپردند.ميگويند پيكر مطهر امام جواد عليه السلام  پس شهادت مانند بدن مطهر  جدش حضرت امام حسين عليه السلام سه روز بر زمين ماند. سه روز جسم مطهرامام بالاي بام خانه اش زير آفتاب داغ و سوزان بود كه كبوتراني از سوي خدا ي مهربان بر بالاي آن بدن  مطهر سايه افكندند تا خورشيد سوزان آن بدن نازنين را با تابش خود نسوزاند.پس از با خبر شدن  مردم مسلمان و دوستداران خاندان حضرت رسول الله (ص) با احترام  آقا  را تشيع جنازه كرده و پس از غسل و كفن بخاك سپردند.ولي دلها بسوزد بر جد غريبش آقا امام حسين عليه السلام كه آن بدن قطعه قطعه شده سه روز زير آفتاب داغ سوزان بر زمين ماند و كسي نبود آقا و مولاي مظلوم و غريب مان را غسل دهد و كفن نمايد. بلكه بدن و جسم مطهر و غير قابل حمل بدون تشيع جنازه و  بلا غسل و بلا كفن بخاك
گرم كربلا  توسط  زنان  با غيرت طايفه بني اسد با همراهي بيمار مصلحتي كربلا حضرت امام سجاد زين العابدين عليه السلام مدفون گرديد.صلي الله عليكم يا اهل بيت النبوه.

«اللهم عجل لوليك الفرج»

کلمات کلیدی:

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج