پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

کدام عمل گدا پروری،توهین و ترور شخصیت ملت ایران است؟

کدام عمل گدا پروری،توهین و ترور شخصیت ملت ایران است؟

هدفمند کردن یارانه ها(حذف سوبسید) و ریختن هزینه حامل های انرژی و نان به حساب مردم یا توی صف های طویل و پر دردسر قراردادن مردم از کله سحر در این شرایط جوی نامناسب برای سبد کالا؟

تازه داشت یادمان می رفت دهه شصت انقلاب را!

همان دوران و زمانهای که بخاطر جنگ تحمیلی و تحریمهای سخت و طاقت فرسا و ظالمانه اقتصادی و… ابرقدرتها به سرکردگی آمریکای جهانخوار بین مردم کوپن توزیع شد و دریافت بسیاری از کالاها و ارزاق عمومی و…. هر چند ماه  یکبار ممکن میشد و آنهم با صف  در سرما و گرما و غیره.

بیاد دارم در سرمای زمستان و حتی در هوای برفی مردم جهت دریافت یک گالن کوچک 20لیتری نفت و … چه صف های تحویلی را که تحمل نمیکردند و گاهاً دست خالی هم برمیگشتند.

جهت گرفتن: کپسول گاز خانگی بوتان، ایران، پرسی و…و مواد شوینده نظیر صابون و تاید و… مواد غدایی نظیر: برنج، روغن، قند و شکر، پنیر و کره و  …. جهت دریافت کالاها و لوازم خانگی و … چه سختی هایی را پشت سر نگذاشتند این ملت.

یک طرف رزمندگان ما در جبهه های حق علیه باطل با دشمنان می جنگیدند و طرف دیگر در پشت جبهه ها مردم ضمن دست و پنجه نرم کردن با این مشکلات همین چیزهای ناچیز خود را به رزمندگان هدیه میکردند!

مردم ما بخاطر پافشاری بر اصول ارزشمند نظام ما همه سختی ها را بجان خریدند تا از انقلاب خود همانند رزمندگان اسلام در خطوط مقدم حفظ  و حراست کنند.

تاریخ بیاد دارد زمانی که دولت احمدی نژاد با آن همه خدمات ارزشمند و خستگی ناپذیرش به بحث اجرای هدفمندی یارانه ها و حامل های انرژی رسید و خواست که متمکنین از دریافت یارانه انصراف دهند مجلسی ها و بعضی های دیگراعتراض کردند و مانع شدند. وقتی خواست هدفمندی را کامل اجرا کند مجلسی ها و بعضی ها اعتراض کردند و مانع شدند.ولی این کارها را دولت تدبیر انجام داره میده اعتراضی ندارند.

در فعالیت های انتخاباتی و غیر انتخاباتی و در مناظرات تلوزیونی و در تریبونهای رسمی و غیر رسمی و در مطبوعات  و غیره در طول فعالیت دولت نهم و دهم بعضی ها که هنوز هم از مسئولین نظام و در سمت های مختلف هستند و بعضی های دیگر گفتند که این کار تن  پروری و گدا پروری و ترور شخصیت ملت ایران است و شایسته مردم ما نیست که بحسابشان پول واریز شود و این نوعی تحقیر و توهین است!

دولت اعتدال و تدبیر و امید

بگذریم از زمانی که دولت یازدهم روی کار آمد جز توهین و تکذیب اقدامات کم نظیر و بعضاً بی نظیر ملت کارهای دولت نهم و دهم کار دیگری نکرد!

آقای دکتر روحانی فرمود: دولت احمدی نژاد کلی بدهی گذاشت و رفت و حرف های دیگر که جای این مجال نیست! ولی نگفت در قبال این بدهی ها در آن شرایط بسیار سخت چه خدمات ارزنده ای انجام داد و یک سری از خدماتش را تازه دولت آقای دکتر حسن روحانی پس از روی کار آمدن و بخصوص این روزها مشغول افتتاح پروژه های انجام شده آن دوران است و مابقی را بعد ها افتتاح خواهد نمود.

اگر فرضاً امروز دولت آقای دکتر روحانی خود را پیروز مذاکرات هسته ای  میداند باید این نکته را فراموش نکند و بداند و بگوید که قدرت چانه زنی ایران در مقابل اروپا بخاطر وجود سانتریفیوژهایی است که در زمان آقای دکتر احمدی نژاد راه اندازی شده و به قیمت از دست دادن دانشمندان هسته ای ما میباشد وگرنه در زمان دولت اصلاحات تمام مراکز هسته ای ما به لطف دوستان آقای دکتر روحانی و خود ایشان پلمپ شده بود! و ما چیزی نداشتیم تا اروپائی ها با ما مذاکره کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید فرمود خزانه خالی به ما تحویل دادند و قصد داشت که پروژه هدفمندی  یارانه ها را متوقف کند و یا تغییراتی در آن ایجاد کند ولی چون دید چنین توانی را ندارد و این هدف دست نیافتنی است برای اینکه دست خالی نباشد با وعده و عیدهای خود به مردم تصمیم گرفت که سبد کالا بدهد!

دوستان دولت تدبیر و امید و منتقدان میگفتند احمدی نژاد در دوران خود سیب زمینی و پیاز توزیع کرد بین مردم تا رأی بیاورد و اینکه بین کدام مردم توزیع کرد من تا کنون متوجه نشدم سیب زمینی و پیاز کجا و چگونه و چرا توزیع شده بود چرا که لااقل من در استان خود چنین چیزی ندیدم و نشنیدم بهرحال آن عمل را قبیح و زشت میدانستند!

اما سبد کالا

این روزها اعلام کردند که به مردم سبد کالا میدهند به کدام مردم معلوم نشد هدفشان برای چه و برای چه کسانی بود؟

اگر برای قشر آسیب پذیر بود آنها که اکثراً تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی و غیره هستند و یا اگر بازنشسته ها بودند آنها هم در سازمانهای مربوطه پرونده دارند و نیازی به این همه سر و صدا و هیاهو نداشت و نه اگر منظورشان تمامی یارانه بگیران بودند باز هم مشکلی نبود ولی آنچه خروجی داد این بود که دو نفر مثل هم به یکی رسید به یکی نرسید! به پولداره رسید به فقیره نرسید! به کارگر ماهی 400 هزار توان نرسید ولی به کسی که دو تا خونه و ماشین داره و ماهی بیش از دو میلیون تومان حقوق میگیره رسید!

باید پرسید بهتر نبود همان مبلغ سبد کالا را به حساب افراد مورد نظر می رختید تا مردم تو صف نمونند و هر جور دوست دارند هزینه کنند؟ یا با همین شکل با فروشگاههای بیشتری  قرارداد می بستید و بعد به مردم میگفتید تا پایان سال فرصت دارید برای خرید به فروشگاههای مورد نظر مراجعه کنید تا مردم در این روزهای سرد برفی زمستان در این ایام فرخنده بهمن  که روزهای شادی ملت در سالگرد پیروزی انقلاب است به زحمت نیافتند و دشمنان به ما نخندند و ما را مورد تمسخر قرار ندهند.؟

جناب آقای دکتر روحانی از مردم بخاطر این نابسامانی معذرت خواهی کرد و این پوزش خواستن حق مردم بوده و جای خوشحالی دارد ولی سئوال اینجاست که دولت تدبیر و امید چگونه نتوانست این مورد به این کوچکی و سهل را تدبیر و پیش بینی کند که اینکه با اعلام توزیع سبد کالا مردم روانه فروشگاهها میشوند و با وجود این تورم و گرانی موجود پیش بینی این امر خیلی سهل و آسان بوده  مگر اینکه درد مردم را نچشیده باشیم که درد کشیده طبیب است.

در پایان سئوال اول را بار دیگر برای  منتقدین اجرای هدفمندی یارانه ها در زمان دولت دکتر احمدی نژاد متذکر میشوم  که آیا هدفمندی یارانه ها و واریز مبلغ  بحساب مردم و اینکه مردم خود در مصرف آن مختار باشند گدا پروریست یا توزیع سبد کالا و مردم را به زحمت انداختن و آبروی مردم و نظام را ریختن؟ شاید اگر احمدی نژاد اینکارها را بکند گدا پروری است و دیگران نه؟!

انشاءالله که دولت محترم که با شعارهایش مردم را امیدوار کرده بود به حفظ شخصیت و کرامت انسانها اهتمام بیشتری ورزیده  و آبروی مردم را آبروی نظام اسلامی بداند که میداند و این امورات سر و سامانی بهتر بیابند.

 دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج