دوشنبه 1 مهر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

چرا نباید از سوریه حمایت کنیم؟

علت جنگ هشت ساله  عراق علیه ایران چیست و بانی آن کیست؟

 وقتی در سال 57 انقلاب اسلامی پیروز شد و بساط طاغوت برچیده گشت، طبیعی است که منافع کشورهای سلطه گر من جمله آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و غیره هم برچیده میشود!

وقتی دست استعمارگران از سر ملت ایران کوتاه و قطع گردید؛ طبیعی است که به طرق مختلف با نظام الهی و اسلامی ایران مبارزه میکنند. و اینجاست که با تحریک و تشویق و حمایت همه جانبه استکبار جهانی به سرکرده گی آمریکا، صدام حسین معدوم رئیس جمهور بعث عراق به میهن اسلامی ما ایران از زمین و هوا حمله ور شد و این جنگ دشمن با ما و این دفاع همه جانبه ملت قهرمان و ایثارگر و شهید پرور ایران با همه فراز و نشیب ها و با همه ایثارگریها و فداکاریهایش به نام دفاع مقدس 8 ساله معروف شده و هنوز و هنوز هم که است  اجساد مطهر عده ای از شهدای عزیزمان به وطن باز نگشته و مفقود بوده و هر از چندگاهی ما شاهد تشیع پیکر مطهر شهدای مان هستیم!

روش آمریکا و متحدانش پس از صلح ایران و عراق

بعد از صلح جنگ بین عراق و ایران و پذیرش قطعنامه598  توسط ایران، صدام حسین به کویت حمله کرد و چون تاریخ مصرف جلاد خون آشامی چون صدام تمام شد، اینجاست که آمریکا به بهانه کشف سلاح شیمیایی با متحدانش به عراق حمله کرد و صدام ملعون را به دار مکافات آویخت و به درک فرستاد. آمریکا چندین سال عراق را اشغال کرد تا تهدیدی برای ایران باشد و از معادن و ذخائر و نفت عراق بهره ها برد. و چون جایگاه و پایگاه و حنای او نزد دولت و ملت عراق سست و بی رنگ شد و دولت و ملت عراق خواهان خروج آمریکائی ها و متحدانش و منافقین از کشورشان شدند پس از خروج خفت بار نا امنی و تشنج و تفرقه را توسط تروریست های دست نشانده در عراق دامن زده و این بی ثابتی و نا امنی هم چنان در  بعضی شهرهای عراق از جمله بغداد، کاظمین، سامرا کم و بیش پا برجاست.

بهانه ای برای جنگ و اشغال در افغانستان

گروهی افراطی به نام طالبان در راستای حمله به برج های دوقلو در امریکا شکل گرفت و آمریکا به بهانه سرکوب طالبان و پیدا کردن شخصی بنام اسامه بن لادن که رئیس و فرمانده طالبان در افغانستان نام داشت چند سالی جنگ و خون ریزی و کشتار از زمین و هوا در افغانستان در همسایگی  ایران راه انداخت و افغانستان را به بهانه مبارزه با تروریسم اشغال و منافع کشور خود را از افغانستان تأمین میکند و آنجا هم لنگر انداخته و دامنه این ترور ها و انفجارات پاکستان را هم درگیر خود کرده است.

جنگ و خونریزی داخلی در مصر مورد حمایت آمریکا

مصر که بزرگترین کشور مسلمان نشین است و طی انقلابی یکسال پیش حکومت دیکتاتور و جلاد بزرگی چون حسنی مبارک را سرنگون کرد و بدین جهت قبله امیدی برای مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و منطقه شد؛ دیری نپائید با توطئه ای از پیش طراحی شده مرسی رئیس جمهور قانونی و منتخب مردم توسط ارتش این کشور مسلمان و قدرتمند سرنگون و ساقط شد. و با توطئه ای ضرب المثل” تفرقه بیانداز حکومت کن” را اجرایی کرده و در پی آن مردم مسلمان و انقلابی بجان هم افتاده و  ارتش مصر مردم مصر را به گلوله بست و بدین ترتیب راه ورود و نفوذ بیش از پیش آمریکا و اسرائیل که منفور مردم مصر بوده و هستند  دو باره هموار شد! لازم است بدانیم که بیش از 60 سال است که فلسطین توسط رژیم جعلی اسرائیل به اشغال صهیونیست ها در آمده و طی آن میلیونها فلسطینی آواره گشته اند که جای شرح آن نیست. پس از انقلاب مصر و سقوط حسنی مبارک کشتی حامل غذا و دارو از ایران و از راه مصر به غزه رسید چرا که پیش از آن حاکم دیکتاتور یک کشور مسلمانی چون مصر اجازه عبور کشتی کمک به مسلمانان را نمی داد و اسرائیلی ها در پی پیروزی جنگ 22 روزه غزه ناخشنود شدند.

اینبار جنگ و خونریزی نوبت سوریه شد!

سوریه تنها کشور مسلمانی است که طی چندین سال حامی بزرگ مردم مسلمان لبنان و فلسطین بوده و چون همسایه و هم مرز این دو کشور مسلمان و مظلوم می باشد در نتیجه در خط مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارد. و لذا توطئه ای دیگر توسط استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل طراحی و این کشور را طی مدتی آماج حملات وحشیانه تروریست های تکفیری به ظاهر مسلمان به بهانه مخالفت با بشار اسد رئیس جمهور قرار داده و خسارات سنگینی به این کشور و مردم وارد نموده اند.

در این مدت تروریست ها و تکفیری ها در نهایت قساوت قلب و رذالت و بی شرمی به مقدسات مسلمانان و بخصوص شیعیان توهین نموده و در حق انسان و انسانیت جسارت و جنایت نموده و روح هنده جگر خوار زمان پیامبر ص(که جگر حضرت حمزه سیدالشهداء را دریده بود) را رو سفید کرده و حرکاتشان زمان جاهلیت را تداعی و زنده کرده است!

 چون امریکا با توطئه های خود و با تجهیز تروریست ها نتوانست حکومت سوریه را ساقط کند و همت و شجاعت و استقامت و پشتکار ارتش و نیروهای مردمی سوریه تروریست ها را زمین گیر کرد، سلاح شیمیایی را تهیه کرده و روی مردم ریختند و مثل بهانه حمله به عراق به جرم و ادعای اینکه دولت سوریه علیه شهروندان سلاح شیمیایی استفاده کرده و بدین بهانه طبل جنگ را با همنوایی همدستان و جیره خواران خود بصدا در آوردند!

چرا به  کشور های مسلمان حمله میکنند؟

همانطوریکه باختصار عرض شد تمامی کشورهای فوق مسلمان و همسایه ایران هستند و حتی این بیداری اسلامی که در کشورهای شمال افریقا ایجاد شده و بعضی کشورها انقلابشان پیروز شد و بعضی مثل بحرین همچنان سرکوب میشوند همه این کشورها مسلمان و حق طلب و ستمدیده هستند!

امام رحمت الله علیه فرمود: “ما انقلاب مان را به جهانیان صادر میکنیم” و من اینجا باید عرض کنم که بعد از 34 سال بجهت صدور انقلابمان است که آمریکا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به طرق مختلف با انقلاب ایران که ام القراء و قلب تپنده مسلمانان جهان است سر جنگ و ناسازگاری دارد!

خوی زورگویی و حیوان صفتی مستکبری چون آمریکا اقتضاء میکند که از کیسه دولت های دیگر منافع خود را تأمین کند.

نقش ایران در خنثی سازی نیات شوم و پلید استکبار خیلی محرز و آشکار است چرا که ایثار و شجاعت و از خود گذشتگی جوانان برومند ایران اسلامی در 34 ساله انقلاب اسلامی بخصوص در 8 سال دفاع مقدس باعث تقویت و جوش و خروش جوانان در لبنان، فلسطین، سوریه و سایر کشورهایی است که در آنجا بیداری اسلامی و انقلاب روی داده است.

همچنان که امریکا از فرزند نامشروع خود یعنی رژیم جعلی اسرائیل حمایت بی چون چرا میکند چرا ما مسلمانان بصورت یکپارچه از مردم مظلوم فلسطین و در حال حاضر از کشور مسلمان و دوست و همسایه مان سوریه که  محور مقاومت است حمایت نکنیم؟ چرا که ناامنی در کشور همسایه مان سوریه یعنی ناامنی در جمهوری اسلامی ایران!

 وظیفه مسئولین ما در این شرایط چیست؟

پس بر مسئولین ماست که با وحدت و اتحاد و همدلی خود ضمن ایجاد ثبات و آرامش در کشور عزیزمان با پیروی از منویان حضرت امام خامنه ای روحی فداء پشتیبان کشور مسلمان،دوست و همسایه مان سوریه باشند، چرا که سوریه مساوی فلسطین و فلسطین مساوی قدس و قدس اولین قبله گاه مسلمانان و  پاره تن اسلام است. و برای حمایت از انتفاضه و قدس بوده و هست که امام(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیده و خواستار حضور مردم مسلمان جهان بصورت تظاهرات اعتراض امیز در این روز مبارک شدند و فرمودند: “روز قدس روز اسلام است” و در جای دیگر فرمود: “من روز قدس را روز رسول اکرم(ص) می دانم”.

اللهم انصر الاسلام و المسلمین»

« اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای»

منبع: دانش و بصیرت

کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج