سه شنبه, تیر ۲۶, ۱۳۹۷
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

چرا رهبر انقلاب از دولت خواستند دو دستگی میان مردم بوجود نیاورند؟

چرا رهبر انقلاب از دولت خواستند دو دستگی میان مردم بوجود نیاورند؟/ مروری بر اظهارات وحدت شکن رییس جمهور؛ از منتقدان بی سواد، افراطی، بزدل و تازه به دوران رسیده تا اوبامای مودب و باهوش!

سیاسی- رجانیوز: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم به مناسبت ۱۹ دی، حاوی محورهای متعدد و مهمی بود که ضروری است علاوه بر بازخوانی آنها، بخشهایی از  بیانات ایشان مورد تبیین و تشریح قرار بگیرد.

به گزارش رجانیوز، ایشان در بخشی از صحبت های خود با اشاره لزوم وحدت مردم و مسئولان و پرهیز مقامات دولتی از ایجاد دو دستگی میان مردم فرمودند:

«دولتى‌ها هم مراقب باشند، دو دستگى در مردم به‌وجود نیاورند، حاشیه‌سازى نکنند، بعضى حرفهاى غیرلازم مطرح نشود؛ این یکپارچگى مردم ما، این همّت بلند مردم ما، این ایمان مردم ما، درست مورد استفاده قرار بگیرد.»

به نظر می رسد این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب بیش از هر چیز ناظر به اظهارات حاشیه ساز و غیر ضروری رییس جمهور و اعضای کابینه  طی یک سال و نیم گذشته درباب موضوعات مختلف بوده که نتیجه آن، ایجاد شکاف اجتماعی بین مردم و از بین رفتن وحدت ملت بوده است.

به عنوان مثال آقای روحانی در آبان ماه سال ۹۲ با حضور در صحن علنی مجلس، در اظهاراتی تاسف بار گفت: «مردم در ۲۴ خرداد به افراط و تفریط، به خشونت، خودرأیی، تک‌رأیی، عدم مشورت، عدم تدبیر، رأی نه دادند و به اعتدال، تدبیر، عقلانیت، رأی آری دادند.»

این اظهارات عجیب در حالی از سوی رییس جمهور بیان شد که ایشان تنها به واسطه کمتر از ۳۰۰ هزار رای در سراسر کشور (هفت دهم درصد آرای شرکت کنندگان در انتخابات) موفق به کسب پیروزی در انتخابات گردید و با این اوصاف ۴۹٫۳% از مردم که نزدیک به نیمی از شرکت کنندگان در انتخابات را شکل می دهند، به آقای روحانی رای ندادند و بنا بر استدلال آقای روحانی، نزدیک به نیمی از مردم کشور به دنبال افراط، تفریط، خشونت،  خودرایی، تک رایی، عدم مشورت و عدم تدبیر در انتخابات سال ۹۲  بوده اند و تنها کسانی که به وی رای داده اند معتدل و دارای صفات عالیه هستند!

فارغ از این مساله، محمود سریع القلم مشاور سابق و از نزدیکان فکری رییس جمهور نیز تا کنون طی چند نوبت با بکارگیری ادبیاتی تحقیر آمیز نسبت به توده مردم، اظهاراتی را بر زبان رانده که نتیجه طبیعی آنها شکاف اجتماعی میان مردم بوده است. به عنوان مثال وی در آذر ۹۲ در گفتگو با روزنامه آرمان با توهین به رانندگان تاکسی و لبوفروش ها، صراحتا تاکید کرد که آنها نباید در باره مسایل کشور از جمله موضوع هسته ای نظر بدهند:

«تربیت عقلی در خانواده و مدرسه بسیاری ضعیف است. در نتیجه ما احساسی، غریزی و پوپولیستی تربیت می‌شویم. صدا و سیمای ما هم متاسفانه به این جریان کمک می‌کند. از یک لبوفروش یا راننده تاکسی که تمام روز را سرگرم حل مشکلات معیشتی‌اش است، درباره جریان هسته‌ای نظرخواهی می‌کند. بنابراین صدا و سیما اصالتا یک نهاد پوپولیستی است و به جلوگیری از رشد عقلی و استدلالی جامعه کمک می‌کند.»

همچنین بکارگیری ادبیات عصبی از سوی رییس جمهور محترم طی یک سال و نیم گذشته در مواجهه با منتقدان دولت و بکارگیری تعابیری همچون «بی سواد»، «افراطی»، «بی شناسنامه»، «تازه به دوران رسیده»، «بروید به جهنم»، «ترسو»، «بزدل» و … نیز نقش قابل توجهی در دو قطبی کردن جامعه و جایگزینی کینه و نفرت به جای فضای تعقل و منطق داشته است. این در حالی است که آقای روحانی تا کنون هیچ یک از این تعابیر را برای سران رژیم صهیونیستی و آمریکا بکار نبرده و در مقابل معتقد است باراک اوباما فردی «مودب» و «باهوش» است.

گفتنی است اخیرا نیز رییس جمهور به سبب ناکامی در بسیاری از وعده های اقتصادی- سیاست داخلی و سیاست خارجی موضوع برگزاری رفراندوم را مطرح کرده بود که فارغ از اینکه به لحاظ حقوقی این مساله نیاز به موافقت بیش از دو سوم نمایندگان مجلس را دارد، طرح این مساله از سوی آقای روحانی بازهم موجب دو قطبی کردن جامعه و از بین رفتن انسجام اجتماعی مردم شد و به نظر می رسد خطاب این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب در راستای لزوم حفظ وحدت ملت، قبل از هر کس رییس محترم دولت یازدهم است و بهتر است تا همانطور که رهبر انقلاب نیز تاکید کردند این یکپارچگی در جهت مقابله با دشمن و اهداف واحد مردم بکار گرفته شود.