دوشنبه 1 مهر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

پيام رهبر معظم انقلاب در پي حماسه سیاسی ۲۴ خرداد

پيام رهبر معظم انقلاب در پي حماسه تاريخي و با شكوه ملت ايران در انتخابات ۲۴ خرداد

بسم الله الرحمن الرحيم
ملت عزيز ايران!
صحنه حماسي و پرشور انتخابات در روز جمعه ي ۲۴ خرداد، آزمون خيره كننده ي ديگري بود كه چهره ي مصمم و پر اميد ايران اسلامي را در معرض نگاه دوستان و دشمنان نهاد. رشد فزاينده ي سياسي و پاي فشردن بر مردم سالاري ديني صادقانه، حقيقت تابناكي است كه با حضور متراكم شما در پاي صندوق هاي رأي، يك بار ديگر در عمل به اثبات رسيد و باطل السحر بافته ها و گزافه هاي دشمنان و حسودان و طمع ورزان شد.
حماسه ي حضور شما پيوند مستحكم ايران و ايراني را با نظام اسلامي به رخ همه ي بدخواهاني كشيد كه با صد ترفند سياسي و اقتصادي و امنيتي در پي گسستن يا سست كردن اين اعتماد و پيوند مقدس اند.
ايرانيِ مومن و غيور در انتخابات ديروز، ظرفيت عظيم خود را در مواجهه ي متين و خردمندانه با جنگ رواني بازيگران سلطه و استكبار، با زيبايي و چيره دستي هر چه تمام تر به تصوير كشيد و كشور خود و منافع ملي خود و آينده پر تلاش و اميدوارانه خود را بيمه كرد.
پيروز حقيقي انتخابات ديروز ملت بزرگ ايران است كه به حول و قوه الهي توانست گامي استوار بردارد و گوهر نفوذ ناپذير و چهره ي پر نشاط و مصمم و دل سرشار از اميد و ايمان خود را به نمايش بگذارد.
اينجانب با خشوع و خاكساري در برابر لطف و رحمت خداوند حكيم و عليم، جبهه ي سپاس بر زمين مي سايم و خود و شما را به ذكر و شكر و قدرشناسي اين نعمت بزرگ فرا ميخوانم و با سلام و عرض اخلاص به حضرت ولي اله الاعظم روحي فداه و تبريك به ملت عزيز و به رئيس جمهور منتخب جناب حجت الاسلام آقاي حاج شيخ حسن روحاني نكاتي را به ايشان و همه آحاد ملت عرض ميكنم:
۱-اكنون كه حماسه ي سياسي و نقطه اوج آن در جمعه ي بيست و چهارم خرداد با پيروزي ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي به سرانجام رسيده است، هيجان و التهاب روزها و هفته هاي رقابت، بايد جاي خود را به همكاري و رفاقت داده و طرفداران نامزدهاي رقيب در آزمون بردباري و متانت و دانايي نيز جايگاه شايسته ي خود را به دست آورند. هيچ احساسي، چه شادماني و چه ناشادماني، نبايد كسي را به رفتار و گفتاري دور از شأنِ خردمندي و فرزانگي وادار كند. نگذاريد بدخواهان، احساسات مردم را ابزار خواسته‌هاي پليد خويش كنند. وحدت ملي و رفق و مدارا پشتوانه‌ ي امنيت كشور و خنثي كننده‌ ي ترفندهاي دشمنان است.
۲- رئيس جمهور منتخب، رئيس‌جمهور همه‌ ي ملت است. همه بايد براي دست يافتن به آرمانهاي بزرگي كه رئيس‌جمهور و همكاران وي در دولت، متعهد و مسئول تحقق آنند، به آنان كمك و با آنان همكاري صميمانه كنند.
۳- اكنون پس از هفته‌ها گفتن و شنودن، نوبت كار و اقدام است. رئيس‌جمهور منتخب، تا روز پذيرش رسمي مسئوليت، داراي فرصت ارزشمندي است كه شايسته است بيشترين بهره از آن برده شود و كارهائي كه شروع مسئوليت خطير رياست جمهوري، بدان نيازمند است، بي درنگ آغاز گردد.
۴- تحقق حماسه‌ ي انتخابات، بدون شركت و رقابت و تلاش ديگر نامزدهاي رياست جمهوري امكان‌پذير نبود. لازم ميدانم از همه شخصيت هاي محترمي كه پاي در اين ميدان نهاده و با تلاش خستگي ناپذير خود، صحنه ي مسابقه ئي شور انگيز را آفريدند، صميمانه تشكر كنم و آنان را باز هم به نقش آفريني در عرصه هاي گوناگون انقلاب و نظام اسلامي فرا بخوانم.
۵- و نيز لازم ميدانم از همه ي آحاد ملت كه اين بار نيز حادثه اي ماندگار خلق كردند، بويژه از حضرات مراجع معظّم و علماي اعلام و نخبگان دانشگاهي و سياسي و فرهنگي كه در ترغيب به مشاركت، نقش هاي ارزنده ايفا كردند، و نيز از دست اندركاران برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي شهر و روستا بويژه وزارت كشور و شوراي محترم نگهبان كه زحمات طاقت فرساي اين هفته هاي پركار را صبورانه تحمل كردند و با امانت كامل، اين بار سنگين را به سرمنزل رساندند، و نيز از مأموران پر تلاشي كه امنيت اين پديده ي حساس را در كشوري با اين وسعت، تا اقصي نقاط آن، تضمين كردند و همچنين از همه ي دستگاههاي همكار آنان، صميمانه تشكر كنم و اجر وافر الهي را براي آنان مسألت نمايم.
۶-لازم ميدانم به شكل ويژه از رسانه ي ملي و دست اندركاران محترم آن كه شور انتخابات را رهين تلاش هنرمندانه و مبتكرانه ي خود ساختند و راوي صادق و صريح گرايش ها و انديشه ها و هدفهاي نامزدان رياست جمهوري شدند و چگونگي دست بدست شدن قدرت در نظام جمهوري اسلامي را، به شكل آشكار در برابر چشم جهانيان گذاشتند، تشكري بسزا و بليغ كرده، اجر و توفيق آنان را از خداوند مسألت نمايم.
در پايان بار ديگر با خشوع و ابتهال، نعمت هاي بزرگ الهي را سپاس گفته و با تكريم ياد امام بزرگوار و شهيدان و ايثارگران عالي مقام، آينده ئي هر چه بهتر را براي اين كشور و اين ملت آرزو و مسألت ميكنم.
و السّلام عليكم و رحمه الله
سيّدعلي خامنه اي

۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۲
منبع: خبرگزاری  جمهوری اسلامی


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج