چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

ويژگي‌هاي سياسي الهي مسئولان در خط امام 1

يقين به مقصد انقلاب اسلامي
«مسئولان ما بايد بدانند که انقلاب ما محدود به ايران نيست. انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداري حضرت حجت- ارواحنا فداه- است…»(1)
با آشنايي مختصر با زندگي سياسي الهي منادي اسلام نام محمدي(ص) در عمل، به روشني درمي‌يابيم که حضرت امام(ره) به مسئولين هشدار مي‌دهند همواره مقصد انقلاب اسلامي را در تمامي اعمال و رفتار خود درنظر داشته و از مردم و مستضعفان جهان عقب نمانند و يا منحرف نگردند.
«… انقلاب اسلامي ايران با تاييد خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است و ان‌شاءالله با گسترش آن، قدرت‌هاي شيطاني به انزوا کشيده خواهند شد و حکومت مستضعفان برپا و زمينه براي حکومت جهاني مهدي موعود آخرالزمان- عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف و ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- مهيا خواهد شد. هان اي مستضعفان جهان بر مستکبران آدمخوار بشوريد و حق خود را از آنان بگيريد که خداوند با شماست و وعده او تخلف‌ناپذير است. از خداوند قادر متعال پيروزي اسلام را خواهانم…» (2)
و با هشدار نسبت به گسترش روزافزون فتنه‌ها و انحرافات و نزديکي و يک‌دست شدن هرچه بيشتر طرفداران زر و زور و تزوير و مناديان اسلام آمريکايي در جناح‌هاي گوناگون رهنمودهايي ارائه مي‌دهند که مهم‌ترين آن انتخاب مسئولين براساس نگاه به طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقيهًْ‌الله مي‌باشد:
«مستضعفان که اکثريت قاطع جهان را تشکيل مي‌دهند مطمئن باشند که وعده حق تعالي نزديک است و ستاره نحس مستکبران رو به زوال و افول است، ملت ايران، خواهران و برادران عزيز مي‌دانند که انقلاب عظيم ايران که در نوع خود کم‌نظير يا بي‌نظير است از ارزش‌هاي بزرگي برخوردار است که بزرگترين آن مکتبي بودن و اسلامي بودن آن است. همان ارزشي که پيامبر عالي‌مقام در پي آن قيام نمودند.
اميد است که اين انقلاب جرقه و بارقه الهي باشد که انفجاري عظيم در توده‌هاي زير ستم ايجاد نمايد و به طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقيهًْ‌الله- ارواحنا لمقدمه الفداء- منتهي شود و بايد ملت شريف که چنين انقلاب بزرگي را نموده است در ادامه آن هرچه بيشتر کوشا باشد و حضور خود را هرچه والاتر در صحنه اقامه عدل الهي به ثبت رساند. عزيزان من، بايد بدانند که ارزش انقلاب هرچه بيشتر باشد فداکاري در راه تحقق آن ارزشمندتر و لازمتر است. انقلاب در راه اهداف الهي و استقرار حکومت الله همان است که انبياي عظام در راه آن فداکاريها نمودند و پيامبر عظيم الشأن اسلام تا آخرين لحظات زندگي پربرکت خود در راه آن با تمام توان، فداکاري و ايثار فرمود و امامان بزرگوار اسلام هرچه داشتند نثار آن کردند. ما نيز خود را پيرو آنان و امت محمد- صلي‌الله عليه و آله وسلم- مي‌دانيم بايد اقتدا به آنان نموده و در سبيل حق مشکلات را با صبر انقلابي تحمل نماييم و از خرابکاري دغل‌بازان که آثار شکست و زبوني در آن مشاهد است نهراسيم و در راه هدف حق و اسلام بزرگ چونان انبياي عظام و اوليا معظم فداکاري و ايثار نماييم. خداوند تبارک و تعالي پشتيبان مجاهدان و يار مظلومان است…» (3)
حضرت امام(ره) همواره به مردم و مسئولين معتقد به اسلام ناب محمدي(ص) و منتظر فرج امام زمان- ارواحنا له الفداء- وعده نصرت با امدادهاي غيبي را داده‌اند و در تمامي صحنه‌هاي گسترش و پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي توجه به امدادهاي غيبي را از اصول اوليه و خدشه‌ناپذير پيروزي و تداوم انقلاب مي‌دانند. به عنوان مثال در جريان شکست حمله نظامي آمريکا در بيابان‌هاي طبس مي‌فرمايند.
«… اين جز اين بود که يک دست در کار است؟ نبايد بيدار بشوند آنهايي که توجه به معنويات ندارند و به اين غيب ايمان نياورده‌اند؟ نبايد بيدار بشوند؟ کي اين هلي‌کوپترهاي آقاي کارتر را که مي‌خواستند به ايران بيايند ساقط کرد؟ ما ساقط کرديم؟ شن‌ها ساقط کردند، شن‌ها مامور خدا بودند، باد مامور خداست قوم عاد را باد از بين برد. اين باد مامور خداست. اين شن‌ها همه مامورند. تجربه بکنيد باز، لکن نبايد ما مغرور بشويم، من به ملت ايران عرض مي‌کنم که مغرور نشويد، تمام قدرت، قدرت خداست و بايد اتکال به او کنيد و خودتان را فاني بکنيد در آن قدرت بزرگ. مادامي که ملت ايران همان قدرت اول را که قدرت معنوي بود و با الله‌اکبر پيش برد. مادامي که اين حفظ بشود شما بيمه هستيد، بيمه الهي هستيد خدا نکند دست‌هايي که الان در کار هست و مي‌خواهند شما را مأيوس بکنند. اينها در اين شيطنتشان پيروز بشوند، شما را از آن حالي که در اول انقلاب داشتيد منحرف کنند، که آن روز، روزي است که خداي تبارک و تعالي عناياتش را خداي نخواسته از شما برمي‌دارد…» (4)
و تضمين تمامي اين امدادهاي غيبي از گذشته تا حال و آينده را از جلوه‌هاي معنوي و پشتيباني قلب عالم امکان حضرت ولي‌عصر(عج) دانسته و مي‌فرمايند:
«… همين که اين محرومان و مستضعفان و ديگر قشرها قيام کردند، نهضت کردند و نترسيدند از هيچ چيز، خداي تبارک و تعالي آنها را امداد کرد و به امدادهاي غيبي و جلوه‌هاي معنوي و پشتيباني حضرت ولي‌عصر- ارواحنا له الفداء- ما را رساند به اينکه آزاد شديم پس آنها به ما منت دارند و ما بايد خدمت به آنها بکنيم، دولت بايد خدمتگزار آنها باشد… (5)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1-صحيفه امام ج21 ص 327
2- صحيفه امام ج15 ص349
3- صحيفه امام ج15 ص 62
4- صحيفه امام ج12 ص380
5- صحيفه امام ج17 ص436

منبع: کیهان

کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج