چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

وظیفه نمایندگان مجلس انتخاب وزرای صالح است

رهبر انقلاب در خطبه نماز عید فطر تاکید کردند وظیفه نمایندگان مجلس انتخاب وزرای صالح است
ملت مومن، موحد و متحد ايران به شكرانه يك ماه روزه‌داری و عبادت پروردگار، نماز عيد سعيد فطر را با شكوه خاص در سرتاسر ايران پهناور و پرعظمت اقامه كرد.
در كانون اين دايره عظيم معنوي مردم خداجوي تهران، صبح روز جمعه نماز مبارك عيد فطر را به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در دانشگاه تهران و كيلومترها از خيابان‌هاي اطراف اقامه كردند.
رهبر انقلاب در خطبه‌هاي نماز فطر با تبريك اين عيد خجسته به ملت بزرگ ايران و به همه مسلمانان عالم، عبادات و روزه‌داری مردم در روزهاي گرم و طولاني ماه مبارك رمضان را موجب جلب رضايت پروردگار و ايجاد احساس بهجت و مسرّت معنوي در مردم خواندند و ابراز اميدواري كردند: خداوند متعال توفيق حفظ دستاوردهاي تلاش‌هاي مجاهدانه رمضان را به همه ملت عطا فرمايد.
حضور سرافرازانه در راهپيمايي روز جهاني قدس
ايشان يكي از تلاش‌هاي مجاهدانه ملت در ماه رمضان را حضور سرافرازانه در راهپيمايي روز جهاني قدس برشمردند و افزودند: ملت ايران با اين راهپيمايي سراسري، زنده بودن و ايستادگي ملي را درباره يكي از مسائل مهم جهان و تاريخ اسلام، ثابت كرد و حقيقتا با هيچ زباني نمي‌توان اهميت اين حركت را توصيف كرد.
سنّت افطاري دادن‌هاي ساده
رهبر انقلاب گسترش سنت خوب افطاري‌هاي ساده در مساجد و خيابان‌ها را از ديگر كارهاي بسيار شايسته در ماه مبارك رمضان برشمردند و با انتقاد اسراف و زياده‌روي در افطاري‌هاي بعضي از اشخاص افزودند: مناسب است سنّت افطاري دادن‌هاي ساده در مساجد و معابر عمومي مورد توجه همه كساني قرار گيرد كه در ماه رمضان نيتِ بذل و بخشش و گشاده‌دستي دارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه دوم نماز با دعوت همگان به پرهيزگاري در «رفتار» و «گفتار» و تقوا در موضع‌گيري‌هاي «اجتماعي، اقتصادي و سياسي»،‌ به تبيين برخي رويدادها و حوادث مهم ايران و منطقه اسلامي پرداختند.
ايشان تشكيل قوه مجريه جديد را حادثه‌اي مهم برشمردند و افزودند: به فضل پروردگار و با همت و تلاش همه‌جانبه، اين خواسته قانوني و سنت ملي به بهترين وجه انجام شد.
انتخاب وزراي صالح
حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با آرزوي توفيق براي رئيس‌جمهور محترم افزودند: ان‌شاءالله به زودي و با انجام وظيفه مجلس شوراي اسلامي در انتخاب وزراي صالح، دولت جديد نيز تشكيل مي‌شود و با همراهي مردم كارهاي بزرگ، مهم  و دشواري را كه حاوي منافع بزرگي است به بهترين وجه انجام خواهند داد.
رهبر انقلاب در نوعي مقايسه ميان رويدادهاي ايران و كشورهاي شمال آفريقا و غرب آسيا افزودند: متأسفانه بر خلاف حوادث مسرت‌بخش ايران رويدادهاي منطقه اسلامي نگران‌كننده است.
محکومیت عمل گرگ‌هاي درنده صهيونيست
ايشان با اشاره به استمرار ظلم و جور صهيونيست‌ها در حق ملت مظلوم فلسطين افزودند: از جمله مصيبت‌هاي دنياي كنوني حمايت مدعيان دروغين حقوق بشر و دموكراسي از جنايات آشكار رژيم غاصب صهيونيستي است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به از سرگيري مذاكرات دولت خودگردان و صهيونيست‌ها تأكيد كردند: يقينا اين گفتگوها مانند مذاكرات قبلي جز پايمال شدن حقوق فلسطيني‌ها و تشويق متجاوز به سركوب و جنايت بيشتر، نتيجه‌اي نخواهد داشت.
رهبر انقلاب با اشاره به ادعاي ميانجي‌گري آمريكا در اين مذاكرات افزودند: آمريكا آشكارا در طرف غاصبان صهيونيست قرار دارد و دستپخت استكبار مطمئنا به ضرر فلسطيني‌ها خواهد بود.
ايشان افزودند: دنياي اسلام در مقابل اين ستمِ متراكم، لحظه‌اي كوتاه نيايند و عمل گرگ‌هاي درنده صهيونيست و حاميان بين المللي آنها را محكوم كنند.
احتمال وقوع جنگ داخلي در مصر
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنين با ابراز نگراني از اوضاع وخيم مصر افزودند: احتمال وقوع جنگ داخلي در اين كشور قوت گرفته و اين يك فاجعه است.
ايشان ملت بزرگ مصر، گروه‌ها و نخبگان سياسي و علماي اين كشور را به تأمل در عواقب خطرناك اوضاع جاري فراخواندند و افزودند: آيا اوضاع سوريه، آثار بسيار خطرناك جنگ داخلي و پيامدهاي بسيار ناگوار حضور عوامل مزدور غرب و اسرائيل و تروريست‌ها در مناطق مختلف جهان اسلام، براي مصري‌ها قابل درك و عبرت نيست؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با محكوميت شديد كشتار مردم در مصر تأكيد كردند: زبان خشن گروه‌ها در مقابل يكديگر مطلقا بي‌فايده است و اگر جنگ داخلي به راه افتد بهانه لازم براي دخالت قدرت‌هاي بيگانه ايجاد خواهد شد و بلاي بزرگي بر سر ملت مصر خواهد آمد.
ايشان با اشاره به لزوم توجه به دموكراسي و مردم‌سالاري افزودند: گره مصر را مردم، گروه‌هاي سياسي ـ مذهبي، نخبگان و علماي اين كشور بايد باز كنند و اجازه دخالت به بيگانگان را ندهند.
رهبر انقلاب اوضاع عراق را نيز تأسف‌بار خواندند و افزودند: در عراق دولت و حكومتي بر سر كار است كه به آراي مردم اتكاء دارد اما ابرقدرت‌ها و مرتجعان منطقه از دست آن ناراحتند.
ايشان افزودند: ترورها، حوادث و كشتار مردم در عراق يقينا با كمك مالي ـ سياسي برخي كشورهاي منطقه و فرا منطقه صورت مي‌گيرد تا آب خوش از گلوي مردم عراق پايين نرود و اين كشور روي آرامش و آباداني نبيند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان با اشاره به خشنودي صهيونيست‌ها از اوضاع ناگوار مصر، عراق و ديگر كشورهاي درگير اختلاف و ناامني، افزودند: سياستمداران، گروه‌هاي سياسي و قشرهاي مختلف مردم عراق اعم از شيعه و سني و كرد و عرب به عواقب خطرناك اختلاف داخلي توجه كنند و متوجه باشند جنگ داخلي زيرساخت‌ها را نابود و آينده ملت‌ها را تباه مي‌سازد.

 


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج