پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

هيچ سندي در ايران بالاتر از سند دفاع مقدس نيست

فرمانده نيروي قدس سپاه تاکيد کرد: هيچ سندي در جامعه از بعد ديني و ملي بالاتر از سند دفاع مقدس نيست.
سرلشکر قاسم سليماني در يادواره سرداران و 92 شهيد تيپ مالک اشتر شهرستان آمل اظهار داشت: اين منطقه زادگاه لشکر 25 کربلا است؛ لشکري که رزمندگان آن حق بزرگي بر گردن جامعه دارند.
به گزارش فارس، سرلشکر سليماني با اشاره به اينکه آنچه در اين محافل اهميت دارد اين است که براي کساني که در آن شرکت دارند نشانه‌هاي بزرگ آن به عنوان يک به شمار مي‌رود، ادامه داد: اين امر مي‌تواند براي جواناني که با انداختن چفيه بر گردن اين راه ارزشمند را ادامه دهند تذکر بزرگي باشد.
وي با تاکيد بر اينکه کساني که بخواهند انصاف داشته باشند و از روي حب و بغض سخن نگويند مي‌دانند که هيچ سندي در جامعه از بعد ديني و ملي بالاتر از سند دفاع مقدس نيست، اظهار داشت: اين سند در بروز چهره ملت ايران نقش مهمي داشته است و سندي با جامعيت کامل است.
فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران افزود: اينکه امام راحل و علماي بزرگ در برابر ملت ايران تعظيم مي‌کنند و اين ملت را با امت صدر اسلام مقايسه مي‌کنند به دليل اين است که ورق‌هاي اين سند ملي توسط ملت نگاشته شده است.
سليماني با اعلام اينکه دو خصوصيت امام(ره) در عبد بودن و اعتقاد به خدا داشتن در جبهه‌ها متبلور شده بود، خاطرنشان کرد: با اين ويژگي‌ها بود که جنگ تحميلي زمينه‌ساز سه انقلاب ديگر شد.
وي افزود: دوران دفاع مقدس نمايشگاه ديني و مذهبي بود و بخشي از ارزش‌هاي ديني بعد از دفاع مقدس به درون جامعه رسوب کرده و جامعه را متحول کرده است.
اين فرمانده سال‌هاي دفاع مقدس با اشاره به اينکه دفاع مقدس منشأ تحول در جامعه شد و امروز با افتخار مي‌گوييم که يکي از افتخارات فرهنگ ما اداره و مديريت جامعه فرهنگ دفاع مقدس بود، گفت: شايد يکي از نادرترين اتفاقات دفاع مقدس اين بود که منشأ گستردگي مديريت فرهنگي بود.
وي با بيان اينکه شايد دليل اينکه اين همه برنامه‌هاي فرهنگي مي‌گذاريم ولي از آن نتيجه‌اي نمي‌گيريم يافتن نقش مديران است، ادامه داد: اگر اعمال مديران با معنويت همراه باشد و اين حقيقت آن را دچار تحول کند موثر خواهد بود.
سليماني افزود: معنويت از زيادت کار حاصل نمي‌شود بلکه عصاره اخلاق و کردار ماست.
فرمانده نيروي قدس سپاه با اشاره به اينکه مديريت در زمان جنگ صرف مديريت جنگي نبود بلکه افرادي مانند همت، کاظمي و خرازي اساتيد اخلاق بودند، يادآور شد: اينها افرادي هستند که فرزندان شما به آن افتخار مي‌کنند چون اين شهدا سلسله اقداماتي انجام مي‌دادند که ادغام شده در دين بود.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج