پنجشنبه 2 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

میلاد موعود آخرالزمان

«اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم»

منم كه زمين را از عدالت لبريز مي كنم چنان كه از ستم آكنده است.

 معصوم چهاردهم = امام دوازدهم

نام : م ح م د ( عجل الله تعالي فرجه الشريف )

لقب: مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف )

كنيه: ابو القاسم

نام پدر: امام حسن عسكري عليه السلام

نام مادر: نرجس خاتون

تاريخ ومحل تولد: طلوع فجر 15 شعبان سال 255 هجري در سامرا

مدت غيبت صغري:

بعد از شهادت امام حسن عسكري (ع) عهده دار امامت شد و به اذن خداوند متعال غيبت صغري نمود كه تقريبا هفتاد سال طول كشيد .

غيبت كبري: از سال 329 ق. شروع شد.

ولادت حضرت قائم (عج)

آخرين گل بوستان محمدي حجت خدا در زمين حضرت مهدي (عج) در شب جمعه پانزدهم ماه شعبان در سامرا در سال 255 هجري قمري متولد شدند . نام مبارك آن حضرت محمد و كنيه ي شريف ايشان ابو القاسم والقاب آن بزرگوارمهدی-قائم- منتظر حجت و صاحب ميباشد .

نام پدر بزرگوار ايشان امام حسن عسكري عليه السلام امام يازدهم شيعيان بوده و نام مادر ارجمندشان نرجس خاتون ميباشد كه زني پاكدامن با تقوا وعابده بود.

حدیث شماره یک

المهدي من ولدي ، اسمه اسمي ، وكنيته كنيتي ، أشبه الناس بي خلقا وخلقا ، تغير مجاز مي باشد به ( له ) غيبة وحيرة تضل فيها الأمم ، ثم يقبل كالشهاب الثاقب يملؤها عدلا وقسطا كما ملئت جورا وظلما “. جابر بن عبد الله انصارى از رسول خدا(ص) نقل مى كند كه آن حضرت فرمود :مهدى ( عليه السلام ) از فرزندان من است نام او نام من و كنيهء او كنيهء من است ، شبيه ترين مردم از جهت خلق و خوى وشكل واندام به من است ، او داراى يك غيبت وسرگرداني است كه در آن فاصله ، ملتها گمراه مىشوند ، سپس روى مى آورد ( ظهور مىنمايد ) مانند شهاب نورانى ، زمين را پر از عدل و داد مى نمايد همانگونه كه از ظلم و ستم پر شده.

حديث شماره دو

لتملأن الأرض ظلما وجورا ، حتى لا يقول أحد الله الله ، يستعلن به ، ثم لتملأن بعد ذلك قسطا وعدلا كما ملئت ظلما وجورا. ابو اسحاق ، از عاصم بن ضمره ، از علي عليه السلام نقل كرده است كه فرمود : مطمئنا زمين پر از ظلم و ستم خواهد شد چنانكه ديگر كسى آشكارا ، خدا خدا ، نخواهد گفت ، سپس بعد از آن از عدل داد پر خواهد گشت همچنانكه از ظلم و ستم پر گشته بود.

حديث شماره سه

إذا كان زعيم القوم فاسقهم ، وأكرم الرجل اتقاء شره ، وعظم أرباب الدنيا ، واستخف بحملة كتاب الله ، وكانت تجارتهم الربا ، ومأكلهم أموال اليتامى ، وعطلت المساجد ، وأكم الرجل صديقه وعق أباه ، وتواصلوا على الباطل وعطلوا الأرحام ، واتخذوا كتاب الله مزامير ، وتفقه لغير الدين ، وأكل الرجل أمانته واؤتمن الخائن ، وخون الامناء ، واستعملت كلمة السفهاء ، وزخرفت المساجد ، وزخرفت الكنائس ، ورفعت الأصوات في المساجد ، واتخذت طاعة الله بضاعة ، وكثر القراء وقل الفقهاء ، واشتد سب الأتقياء ، فعند ذلك توقعوا ريحا حمراء ، وخسفا ومسخا وقذفا وزلازل وأمورا عظاما وقال ” وكان علي بن الحسين عليهما السلام إذا ذكر هذا الحديث بكى بكاء شديدا ويقول قد رأيت أسباب ذلك والله المستعان. عبدالرحيم بن نصر بارقى ، از زيد بن علي ، از علي ( ع ) نقل كرده كه فرمود : زمانى كه رياست بدست فاسق ترين آنها افتاد وبراى در امان بودن از شر ديگران آنها را احترام نمودند و به دنيا دوستان و پول پرستان تعظيم و احترام گذاشتند و حاملين و عاملين به قرآن كوچك شمرده شوند و تجارت آنها از ربا و خوراك آنها اموال يتيمان گردد ومساجد تعطيل شود و شخص دوست خود را اكرام و پدرش را از خود رانده و براى باطل يكديگر را يارى و زيارت كنند و صله رحم تعطيل شده و كتاب خدا را با آهنگ خوانده شود و علم و دانش براى غير دين بكار رود و مردم امانت را خورده و خائنين مطمئن و معتبر شوند و اشخاص امين ، خائن محسوب گردند و سخن اشخاص سفيه و نادان در امور بكار رفته و معتبر شمرده شود و مساجد و كليساها آذين بندى شده و در مساجد صداها بلند گشته و اطاعت خدا براى سرمايه و امر دنيوى بكار رود و قاريان قرآن زياد و فقها اندك وفحش دهنده به اشخاص با تقوا و پرهيزكار زياد گردند . در آن هنگام آمادهء باد قرمز و فرو رفتن در زمين و مسخ شدن مردم وبلاهاى آسمانى و زلزله ها و امور شگفت آور باشيد . راوى گفت : زمانيكه حضرت على بن الحسين عليهما السلام اين حديث را نقل فرمود شديدا گريست و مى فرمود : من اسباب و لوازم آنها را ديده ام وخداست كه از او يارى خواسته میشود .

عنايت امام زمان (عج)به علامه حلي(ره)

يكي از علماي اهل سنت كتابي را در رد مذهب شيعه نوشته شده بود، در مجالس آن را براي مردم مي خواند و بدين وسيله آنان را گمراه مي نمود و از ترس آن كه مبادا از علماي شيعه كسي بر آن ردي بنويسد به كسي نمي داد . علامه حلي (ره) در تلاش بود آن كتاب را به دست آورد و ردي بر آن بنويسد ناچار مدتي نزد او شاگردي كرد. روزي از او در خواست نمود كه كتابش را به عنوان امانت در اختيار وي قرار دهد عالم سني چون نخواست به طور مستقيم خواسته علامه را رد كند گفت: من سوگند ياد كرده ام كه اين كتاب را بيش از يك شب نزد كسي نگذارم. علامه يك شب را هم غنيمت دانسته كتاب را گرفت و به خانه برد كه در آن شب به قدر امكان از آن بنويسد.

علامه حلي مشغول نوشتن آن كتاب شد و پاسي از نصف شب گذشت خواب بر وي غالب گرديد امام زمان (عج) تشريف فرما شد و فرمود : ” كتاب را به من واگذار و بخواب. شيخ كتاب را تحويل داد و خوابيد . وقتي بيدار شد ديد همه آن كتاب به عنايت حضرت امام زمان (عج) نوشته شده است.

علامه مجلسي مي فرمايد :” از ظاهر عبارت استفاده مي شود كه ملاقات و مكالمه در بيداري بوده ولي ظاهراً اين قضيه در عالم رويا اتفاق افتاده است. و الله العالم.

 «اللهم عجل لوليك الفرج»


یک نظر

  1. اللهم عجل لولیک الفرج-خداوند ما را از منتظران ظهور قراردهد انشاءالله.ممنون

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج