جمعه 30 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

نکاتی درباره حجاب

«هزاران پرونده جنایی و ناموسی،فحشاء و روابط نامشروع بی شمار از عواقب تلخ بلای بی حجابی و بد حجابی است که گریبان دنیای امروز را گرفته است»

گرچه روز و هفته حجاب و عفاف گذشت.؛ ولی از آنجائیکه برای همه انسانها  و بخصوص  مسلمانان و بویژه ایرانیان مسلمان که خود الگویی برای دیگران هستند،هر روز و هر هفته که خیلی زیاد است، بلکه هر لحظه و ثانیه و دقیقه و ساعت  وقت حجاب و عفاف میباشد. بر آن شدم در این ماه  مبارک رمضان که ماه دعا و راز و نیاز و ماه توبه و انابه و ماه سوزاندن معاصی است،نکاتی را در باره حجاب و عفاف به قصد تیمن و تبرک تقدیم دارم. جا دارد که همین جا این جمله معروف را عرض کنم که:

حجاب مصونیت است (در برابر گناه و فساد و تباهی و…)نه محدودیت.

*همه مراجع: پوشاندن تمام موی سر در برابر نامحرمان واجب است.

*در احوالات مردمانی که در زمانهای بسیار دور زندگی میکردند می خوانیم: کنیزان، رو سپی ها و رقصندگان از نازل ترین طبقات جامعه آنان بودند که برهنه دیده شده اند.

* وندی شلیت روانشناس معروف میگوید:معیارهای خود را بالا ببرید و خود را در اختیار روابط نامشروع قرار ندهید. زیرا این نوع روابط نه رضایت جنسی در پی دارد و نه تعهد بلند مدت.

*میشل هولباک نویسنده فرانسوی: جنگ علیه اسلام گرایی با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد، فقط با فاسد کردن آن ها می توان به این پیروزی دست یافت . پس باید به جای بمب ، بر سر مسلمانان دامن های کوتاه فرو بریزید .

*با توجه به دستور پوشش در قرآن کریم و سیره اهل بیت علیهم السلام، زن با حجاب و چادری، رضایت پروردگار را بدست می آورد و زن بد حجاب و بی حجاب سبب خشنودی شیطان می شود .

*حجاب و پوشش صحیح زنان یکی از عوامل بسیار موثر در حفظ خانواده است. زنی که خودسرانه جلوه گری کند،آتش هوس مردان را می افروزد و چشم و دل سبکسران را بی اختیار به دنبال خود روان می کند.

*ویکتور هوگو نویسنده معروف می گوید: اصولاً زن، زیبا و دلپسند است، وجاهت توأم با وقار و عفت، به زن قدرتی می دهد که قوی ترین مردان را یارای مقاومت در برابر او نیست، و مردان را به خضوع و تعظیم در مقابل زن وا می دارد.

*هزاران پرونده جنایی و ناموسی،فحشاء و روابط نامشروع بی شمار از عواقب تلخ بلای بی حجابی و بد حجابی است که گریبان دنیای امروز را گرفته است.

*حضرت امام خمینی(ره) در رساله توضیح المسائل خویش می فرمایند:

« اصل حکم حجاب از ضروریات است و منکرآن، حکم منکرضروری را دارد و منکر ضروری محکوم به کفر است، مگر اینکه معلوم باشد که منکر خدا یا رسول (ص) نیست .»

*رسول خدا (ص) در مورد حق شوهر بر زن فرمودند:« به بهترین وجه(بهترین عطر و لباس و…) خود را بیاراید و هر صبح و شام خود را بر شوهر خود عرضه نماید»

*پیامبر (ص) در یکی از دعاهایشان چنین می فرمایند:«پروردگارا! زنانی که خود را پوشیده نگه می دارند، مشمول رحمت و غفران خود بگردان .»

*رسول خدا(ص):«آن هنگام که پوشش، سر زنی باشد، ارزش آن از دنیا و آن چه در آن است بیشتر است.»

*قرآن کریم خطاب به زنان رسول خدا (ص) می فرماید: ای همسران پیامبر! شما همچون یکی از آنان معمولی نیستید اگر تقوا پیشه کنید پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند، و سخن شایسته بگوئید! در تفسیر گرانسنگ المیزان گفته شده که این جمله کنایه از آن است که به قدر رفع حاجت و در موارد ضروری با زنان نامحرم صحبت کنید.

*امام(ره) همیشه میفرمودند:«درست است میگویند وجه و کفین زن می تواند پیدا باشد،اما جوان ها بهتر است که کمی بیشتر بپوشانند.»

*رسول خد (ص)«هلاکت زنان امت من در دو چیز است: طلا و لباس نازک»

رسول خدا (ص) می فرماید:« زنانی که در برابر نامحرم آرایش و زینت می کنند موهای خود را بیرون می گذارند، نه داخل بهشت می شوند و نه بوی بهشت به مشامشان خواهد رسید».

شهید حمید رضا نظام:

خواهرم،حجاب نشانگر زیبایی روح و اندیشه توست . خواهرم حجاب تضمین کننده سلامت و پارسایی جامعه است . جامعه را به ویرانی مکش .خواهرم ، حجاب مجوز ورود تو به بهشت است و آیا واقعاً بهشت نمی خواهی؟ خواهرم، « غنچه نهفته در برگ را نچینند ، از بی حجابی است اگر عمر گل کم است ؛ نهفته باش و همیشه گل باش»

حمید رضا قلی زاده:

خواهرم ، حجابت را حفظ کن و به دشمنان اسلام و انسانیت بفهمان که زن مسلمان ایرانی زنی است آزاده، با شخصیت، با ایمان و الهام گرفته از مکتب بانوی بزرگ اسلام زهرای اطهر(س) که هرگز اجازه نخواهد داد_ همانند زنان به لجن کشیده_ از او عروسکی کوکی بسازنند و وسیله ای برای فروش بیشتر کالاهای تجارتی شود.

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج