دوشنبه 25 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

نواخته شدن شعار «مرگ بر آمریکا» با استحکام بیشتر در 13 آبان

فعالان سیاسی کشور در آستانه یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز، دشمنی آمریکایی‌‌ها با ملت ایران را ریشه‌دار دانستند و تاکید کردند که برخلاف تصور برخی اتفاقا مردم ایران در 13 آبان امسال با استحکام بیشتری علیه دشمنی‌های آمریکا موضع‌گیری خواهند کرد و با جدیت بیشتری شعار «مرگ بر آمریکا» را سر خواهند داد.
در همین رابطه، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رویکرد مردم در سردادن شعار مرگ بر آمریکا در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی گفت: امروز و در دهه چهارم انقلاب اسلامی شاهدیم که سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورمان هیچ گونه تغییری نکرده است.
وی اضافه کرد: عدم تغییر رویکرد آمریکا در قبال ایران عامل اصلی مخالفت مردم با این کشور است، در واقع مردم هیچگاه دشمنی‌های آمریکایی‌‌ها را فراموش نمی‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سردادن شعار مرگ بر آمریکا را حداقل واکنش مردم به دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران دانست.
بروجردی با بیان اینکه مردم در روز 13 آبان با جدیت بیشتر شعار «مرگ بر آمریکا» را سر خواهند داد، تصریح کرد: برخلاف تصور برخی اتفاقا مردم در 13 آبان امسال با استحکام بیشتری علیه دشمنی‌های این کشور موضع‌گیری خواهند کرد.
همچنین سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان در مجلس، دشمنی ملت ایران با آمریکا را به دلیل پیشینه تاریخی عنوان کرد و گفت: حافظه تاریخی مردم باعث به وجود آمدن و ادامه یافتن این دشمنی شده است. وی تصور تغییر نگاه مردم ایران به آمریکا پس از یک جریان تاکتیکی جدید در رابطه با این کشور را ساده‌اندیشی توصیف کرد و در عین حال اظهار داشت: آمریکا هیچگاه سر به راهی نشده و به همین دلیل ما به آن‌ها اعتماد نداریم.
مره‌صدق دشمنی مردم ایران با آمریکا را ریشه‌دار دانست و اضافه کرد: دشمنی آمریکایی‌‌ها هم با ملت ایران ریشه‌دار است، البته دلیل دشمنی آن‌ها با ایران حق‌طلبی، استقلال و آزادیخواهی ایرانیان است.
وی با تاکید بر اینکه باز شدن باب دیپلماسی جدید با یک کشور متخاصم به معنی کنار گذاشتن دشمنی با آن‌ها و همچنین فراموش کردن ظلم‌هایشان نیست، تصریح کرد: ممکن است در کوتاه مدت به دلیل منافع ملی در مواجهه با آن‌ها تغییر تاکتیک داشته باشیم اما مردم و مسئولان هیچ گاه دشمنی با آمریکا را فراموش نمی‌کنند.
مره‌صدق همچنین تاکید کرد: تا آمریکا روابط خود با ایران را به صورت کامل تغییر ندهد، نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.
محمدحسین صفارهرندی نیز شامگاه پنجشنبه در همایش حلقه‌های بصیرت لنگرود با اشاره به اینکه مذاکره در مسیر کلی 1+5 و در حوزه هسته‌ای باز است، خاطرنشان کرد: اگر تخطی در مذاکرات صورت گیرد رهبری به عنوان حکیم بیدار تلنگر می‌زنند و همچنان که شاهد بودیم مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات دور نخست فرمودند برخی کار‌ها به‌جا نبود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در یوم‌الله 13 آبان‌ امسال حجت‌های تازه‌ای برای مرگ بر آمریکا پیدا کرده‌ایم، متذکر شد: مرگ بر آمریکا هیچ تاثیر منفی در روند مذاکرات ندارد‌ بلکه سرمایه‌سازی برای مذاکره‌کنندگان و دیپلمات‌های ایرانی است.
همچنین آیت‌الله حسن ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان، گفت: مردم به خوبی می‌دانند شعار «مرگ بر آمریکا» شعار دشمن شناسی و تبری از نظام سلطه و استکبار است، از این رو در روز ۱۳ آبان حضور خود را در این مراسم متمرکز خواهند کرد.
وی در گفت وگو با تسنیم با بیان اینکه مردم برای شرکت در مراسم ۱۳ آبان به حاشیه‌‌ها توجه نمی‌کنند و برای آن‌ها اصل و اصول انقلاب مهم است، اظهارداشت: مردم وظیفه خود را پیروی از صراط مستقیم و مبارزه با شیطان بزرگ می‌دانند، براین اساس بدون توجه به حاشیه‌هایی که در خصوص شعار مرگ بر آمریکا مطرح شد، در این مراسم با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا حضور پیدا خواهند کرد.

منبع: کیهان


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج