پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

نامه اساتید و فضلاء حوزه علمیه قم به شورای نگهبان

همزمان با بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری جمع کثیری از اساتید و فضلاء حوزه علمیه قم با امضاء نامه ای رد صلاحیت اقای هاشمی رفسنجانی را از شورای محترم نگهبان خواستار شدند.

به گزارش رجانيوز، متن نامه بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
نامه جمعي از اساتید وفضلاء حوزه علميه قم به شوراي محترم نگهبان
فقهاي محترم شوراي نگهبان، معتمدين رهبري و امانت داران نظام جمهوري اسلامي
سلام علیکم
همان طور كه مستحضريد از صدر اسلام تا كنون بيشترين آسيب را اسلام عزيز از سوي كساني ديده است كه در ابتدا به اسلام اعلام وفاداري كرده وپس از آن با انگيزه هاي شيطاني در برابر ولايت خداي متعال و رسول خدا و اهل بيت عصمت وطهارت(صلوات الله عليهم اجمعين) ايستاده اند. انقلاب اسلامي ايران نيز بيشترين آسيب را از سوي دشمنان داخلي بويژه خواصي ديده است كه زماني از مبارزين و ياران امام راحل (ره) بوده اند اما پس از آن به آرمان هاي اسلام و امام پشت كرده اند و آشكار و پنهان دست دوستي به دشمنان اسلام داده اند. بي ترديد خائنان به كشور و اسلام  بهترين و بالاترين فرصت وزمينه را براي خيانت به اسلام در پست رياست جمهوري مي يابند. يكي از مهم ترين تكيه گاه هاي مردم و روحانيت براي مقابله با خائنان جلوگيري شوراي نگهبان از ورود اين گونه افراد به صحنه رقابت هاي انتخابات رياست جمهوري است و اگر خداي نكرده به خاطر مصلحت سنجي هايي اينگونه افراد از سوي شوراي محترم نگهبان براي اين پست حساس تاييد شوند مردم در تصميم گيري هاي خود دچار آشفتگي خاطر خواهند شد. جاي بسي خوشبختي است كه دبير محترم شوراي محترم نگهبان حضرت آيت الله جنتي در خطبه هاي نمازجمعه تهران در تاريخ 27 ارديبهشت 1392 به صراحت اعلام كردند: شوراي نگهبان به صورت قاطع، شرط ايمان ، تقوا ،‌ اعتقاد به ولايت فقيه ، اعتقاد به موضع ضد آمريكايي و ضد استكباري انقلاب و عدم اعتقاد به مذاكره با آمريكا و همراه نبودن با فتنه گرهاي سال 88 و نداشتن روحيه اشرافيگري از كمترين شرايط لازم براي احراز صلاحيت رياست جمهوري مي دانند. با توجه به اين اعلام مواضع روشن اگر خداي نكرده شوراي محترم نگهبان به خاطر فشار هاي برخي جناح هاي خائن به كشور و برخي شخصيت هاي سازشكار، ناچار به مصلحت انديشي در مورد تاييد كساني شود كه شرايط مذكور را ندارند آن دسته از مردم كه خود نمي توانند به شناسايي شرايط بپردازند دچار مشكل جدي خواهند شد. قطعا فتنه گران و حاميان آشكار و پنهان آن ها در سال 88 مقابله با ارزش هاي اسلامي و مقابله با اصل ولايت فقيه و اهانت به مقدسات را به اوج خود رساندند و امروز دنيا مي داند كه آقاي هاشمي رفسنجاني در رأس اين فتنه بزرگ قرار داشت و بر اين موضع هم چنان پايدار است. اين مطلب را اخيرا وزير محترم اطلاعات جمهوري اسلامي نيز رسما اعلام كرد. و بي جهت نيست امروز سركرده منافقين و راديوهاي بيگانه وابسته به اسرائيل و امريكا و استكبار جهاني از آمدن وي ابراز خوشحالي مي كنند و اميد دارند بار ديگر به وسيله او همه حيات انقلاب اسلامي را به مخاطره اندازند. و مگر آقاي هاشمي رفسنجاني بارها و به ويژه در مصاحبه هاي اخير خود عدم اعتقادش را به اصل ولايت فقيه را اعلام نكرده است؛ مگر اخيرا مواضع ضد اسرائيلي و ضد استكباري نظام اسلامي را تخطئه نكرده است . با توجه به آنچه گفته شد آیا میتوان صلاحيت او را براي پست حساس و سرنوشت ساز رياست جمهوري تاييد كرد.
 
اميدواريم فقهاي عزيز شوراي نگهبان با تكيه بر نظر قاطبه ملت قهرمان و شهيد پرور ايران و به پيروي از امام راحل و منويات مقام معظم رهبري با قدرت در برابر اين فتنه گران بايستند و ما طلاب و روحانيون حوزه علميه قم ضمن حمايت از اظهارات قاطع حضرت آيت الله جنتي اميدواريم شما عزيزان با تمسك به آيه شريفه «وَ لا تَهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنين‏» بار ديگر فرصت را از فتنه گران و منحرفان بگيريد و اجازه فتنه گري مجدد را به اين فتنه گران ندهيد و با رد صلاحيت اين گونه افراد برگ زرين ديگري در تاريخ ارزشمند خود باقي گذاريد.
 
والسلام عليكم و رحمه الله وبركاته

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج