جمعه 30 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

میلاد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

چه نيكو منظر و شيرين زبان است

چه زيبا هيبت و رعنا جوان است

شبيه احمد و عشق حسين(ع) است

هميشه همدم و يار حسين(ع) است

حضرت علي بن الحسين (ع) مقلب به علي اكبر در سال 33 هجري قمري جهان را بنور وجود شريفش منور ساخت .پدر بزرگوارش حضرت امام حسين (ع) ومادر محترمه و گرامش ليلا ميباشد. وي از نظر خلق و خوي و صورت شبيه ترين مردمان به حضرت محمد (ص) بود .بطوري كه هرگاه امام حسين(ع) واهلبيت به اومي نگريستند بياد رسول خدا(ص) مي افتادند.

وي درحادثه كربلا كه 28 سال سن داشت اولين نفري بود كه ازخاندان پيغمبر(ص)در جنگ با يزيديان شركت جست در حالي كه بسيار تشنه بوده و لوازمات جنگي من جمله زره بر بدنش سنگيني ميكرد.

 اين جوان زيبا صورت و زيبا سيرت حضرت ثارالله پس از كشتن افراد زيادي از دشمن  بشدت مجروح گرديده و در لحظات آخر عمر شريفش پدر را طلبيد ودر دامن حضرت اباعبدالله الحسين(ع) جان به جان آفرين گفته و شربت شيرين شهادت را چشيد.

روز ولادت اين جوان برومند حضرت سيدالشهدا درايران اسلامي  بنام روز جوان نامگذاري گرديده است. انشاءالله كه تمامي جوانان ايران اسلامي به تأسی از جوان حضرت اباعبدالله همواره حامي و پشتيبان دين رسول الله(ص) تحت فرمان امام خامنه اي عزيز تا ظهور امام مهدي (عج) باشند.

کلمات کلیدی:

یک نظر

  1. سلام بر شما و همت شما برادر گرامی.اعیاد شعبانیه بر شما مبارکباد.

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج