شنبه 4 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

میلاد امام محمد تقی علیه السلام

«امام جواد(ع)»

بپرهيز از رفاقت با آدم بد بدرستيكه او بشمشير كشيده مي ماند منظرش نيكو ولي آثارش زشت است.

كمك به گرفتاران

سارباني بي كار شده بود و به دنبال كار مي گشت، به فكرش رسيد از امام جوادعليه السلام بخواهد تا براي او كاري انجام دهد.از اين رو به اباهاشم داودبن قاسم گفت: وقتي نزد امام (ع) رفتي از او بخواه مرا به كاري گمارد.اباهاشم گويد:

وقتي به محضر امام (ع) شرفياب شدم خواستم در اين باره با او صحبت كنم كه ديدم با گروهي مشغول خوردن غذا هستند و نشد سخني بگويم.امام فرمود:

اي اباهاشم! بيا غذا بخور و مقداري غذا نزد من گذاشت؛ آنگاه بدون آنكه من سؤال كنم به غلام خود فرمود: اي غلام! سارباني را كه اباهاشم آورده است نزد خود نگهدار.

از سخنان آنحضرت است كه فرمود: عزت مؤمن در بي نيازي از مردم است.

مدت امامت آن حضرت هفده سال بوده است. خداوند به ما توفيق آن دهد تا هميشه و همه حال از دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام باشيم. انشاءالله.

خدايا گناهان و لغزشهاي ما را به جود و بخشش امام جواد(ع) ببخش .«آمين»

کلمات کلیدی:

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج