پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

معاونت اقوام

گفت: برخي از نامزدها در مناظره تلويزيوني اعلام کردند که در صورت پيروزي اقدام به تشکيل «معاونت اقوام» خواهند کرد.
گفتم: ولي در کشور ما همه اقوام صرفنظر از سنت‌هاي قومي خود به عنوان يک ملت يعني ملت ايران شناخته مي‌شوند. يعني اين آقايان مي‌خواهند مليت ايراني را از آنها بگيرند؟! اين که اهانت به اقوام مختلف ايراني است!
گفت: اتفاقا آقاي دکتر حداد در پرسش عالمانه‌اي از کانديداي مورد نظر پرسيد؛ آيا براي قوم فارس هم يک معاونت تشکيل مي‌دهيد؟! يعني اگر قوم فارس را ناديده بگيريد، معاونت اقوام شما ناقص است و اگر قوم فارس را هم در آن معاونت جاي بدهيد که مي‌شود همان ملت ايران.
گفتم: چه عرض کنم؟! شخصي با آجر يک ديوار ساخته و فانوسي با شيشه قرمز را روي آن گذاشته بود. پرسيدند فانوس براي چيست؟ گفت؛ براي اين که ماشين‌هاي عبوري با ديوار برخورد نکنند! پرسيدند؛ خب! ديوار را براي چه ساخته‌اي؟ گفت؛ براي اين که فانوس را روي آن بگذارم!

منبع: کیهان قسمت گفت و شنود

کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج