سه شنبه 26 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

مردم از ترس هاشمی به خاتمی رأی دادند

عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) گفت: آقای هاشمی باید توجه داشته باشد که در دروان ریاست جمهوری اش دلار 75 تومانی را به 13 برابر رساند و 1000 تومان کرد و تورم 50 درصدی را در اواخر دوره اش تجربه کرده است. این آدم چگونه می تواند در شرایط کنونی با حجم گسترده تحریمها منجی اقتصاد ایران باشد و بخواهد دلار 3 برابری که به دلیل تورم و تحریم ها به وجود آمده است و خودشان هم در این رشد نقش داشته اند را پایین بیاورد و اقتصاد کشور را نجات دهد؟

به گزارش بی باک، خبرهایی در زمینه انتخابات ریاست جمهوری مطرح می شود که هنوز خبر تأیید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری اعلام نشده است، برخی خود را رئیس جمهور کشور می دانند و حتی فرزندان برخی صریحا می گویند؛ کافی است که پای پدرمان به پاستور برسد از آن لحظه به بعد فعال می شویم و حتی در گفته هایشان می بینیم که کهولت سن پدرشان را قبول دارند و می گویند؛ به دلیل ناتوانی پدرم در این امر از هم اکنون کارها را بین خودمان تقسیم کرده ایم و ما کارهای ریاست جمهوری را انجام می دهیم و عملا ما رئیس جمهور می شویم.

در همین راستا حجت الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار بی باک اظهار داشت: طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  شخص رئیس جمهور باید توان مدیریت کشور را داشته باشد و فردی که خودش هم می داند از لحاظ جسمی ناتوان است و توان جسمی اجرائی برای اداره یک کشور را ندارد و قبلا هم اعلام کرده که من توان اجرایی ندارم، هیچ ضرورتی ندارد که وارد عرصه انتخابات شود که بچه ها و خانواده او بیایند کشور را اداره کنند. این موضوع برای کشوری که میلیون ها نخبه و جوانان فعال و خوش فکر دارد که می توانند اداره کشور را به عهده بگیرند، توهین به ملت ایران است.

وی بیان داشت: این حرف ها و مواضع  چیزی شبیه به موضوع سلطنتی است که اگر یک فرد نتوانست  مملکت را اداره کند فرزندانش کارها را به عهده میگیرند و وظایف او را  انجام میدهند ، نظام جمهوری اسلامی چنین چیزی نیست و همیشه این نظام در حال رویش است و تولید کننده نیروهای فکری و انسانی قوی که در طول تاریخ انقلاب نشان دادند که در عرصه ای که جوانان وارد میدان شدند در آن عرصه و میدان کارهای بزرگی صورت گرفته است .

حجت الاسلام روانبخش تصریح کرد: اگر فردی بعد از رسیدن به ریاست جمهوری ضعف هایی داشت، کارهایش را معاون اول انجام می دهد. اما هنوز انتخابات برگزار نشده همه می دانند که نامزد مورد نظر  توان جسمی این کار بزرگ را ندارد و حتی برای مناظره هم توان حضور ندارد که با رقبای خودش به مناظره بپردازد و توان انجام کارهای اولیه انتخاباتی اش و رفتن به استانهای دیگر کشور را هم ندارد و دیگران باید کارهای او را انجام دهند، چنین چیزی در شأن ملت ایران نیست.

وی افزود: ملت ایران آنقدر دستش خالی نیست که چنین افرادی را به صحنه بیاورد. این در صورتی است که سایر شرایط و ضروریت ها را فرد واقعا داشته باشد و به این جمع بندی رسیده باشیم که عملکرد سابق وی مثبت بوده باشد تا انسان را به چنین ضرورتی برساند اما آقای هاشمی چنین کارنامه ای را ندارند.

وی در ادامه تاکید کرد: آقای هاشمی برای ریاست جمهوری نمی آید و هدف دیگری از انتخابات دارد. از طرفی شرایط جسمی مناسب یک رئیس جمهور فعال را ندارد و خودش هم می داند که تا حالا چندین بار از طرف ملّت ایران طرد شده است. چه در انتخابات مجلس ششم، چه در انتخابات ریاست جمهوری 76 و چه در مجلس خبرگان رهبری مورد اعتماد قرار نگرفت. در سال 76 گزینه اصلی آقای هاشمی، سید محمد خاتمی بود ولی به افکار عمومی اعلام می شد که ناطق نوری گزینه هاشمی است تا مردم به خاطر ترس از به روی کار آمدن گزینه آقای هاشمی به خاتمی رأی دهند، ولی در انتخابات 84  هاشمی مستقیما از مردم شکست خورد و در انتخابات 88 نامزدی را که هم  معرفی کرد، شکست خورد .

عضو مرکزی جبهه پایداری تصریح کرد: الان هم چیزی شبیه همان مساله اتفاق خواهد افتاد و همه می دانند؛ علی رغم جنگ روانی که رسانه های خارجی راه انداخته اند، وی در انتخابات آینده پیروز نمی شود.

روانبخش خاطر نشان کرد: همه می دانند که اصل آمدن آقای هاشمی با چه هدفی است. هاشمی برای این آمده است که اگر از شورای نگهبان تأیید صلاحیت بگیرد، پرونده اش در فتنه 88 پاک شود و این شبهه را به وجود بیاورند که اگر هاشمی در فتنه 88 نقش داشته  است چرا وی به عنوان رئیس جمهور کشور تأیید می شود.

حجت الاسلام روانبخش گفت: هدف بعدی هاشمی این است که همه اصلاح طلبان  را به سمت خودش بیاورد و آنها را به وحدت برساند و روحیه شکست خورده ای که بعد از سال 88 داشتند و از هم گسسته بودند را تقویت نماید و بعدها در اواخر تبلیغات انتخاباتی نظر سنجی کنند که آیا وی در بین مردم مقبولیت دارد یا خیر، تا بر اساس آن تصمیم بگیرد در صحنه بماند یا کنار بکشد و در نهایت همه نامزدهایی جناح خود را که در انتخابات تأیید شده اند و از تریبون نظام استفاده کرده اند به نفع او کنار روند و اگر دیدند چنین چیزی میسر نیست بعدها با آن حرفهایی که خودشان و دوستانشان می زنند، نظام را با چالش روبرو کنند و انصراف دسته جمعی دهند با این بهانه که انتخابات آزاد نیست و مهندسی شده می باشد تا با این کارشان فتنه حین انتخابات را رقم بزنند و آن شکستی که خودشان پیش بینی می کنند را به گردن نظام بندازند. این یک پروژه از پیش طراحی شده از سوی آنها می باشد و از قبل هم معلوم بود و هرچه پیش می رویم علائم بیشتری را مشاهده می کنیم.

وی افزود: مطمئنا هدف آقای هاشمی از آمدن خدمت به مردم نیست. زیرا وی در برهه ای که جوان بودند و کرسی ریاست جمهوری را در اختیار داشتند، خدمت بر مردم را فرع بر کارهای دیگرشان قرار داده بودند و اصل حکومت وی بدست آقازادگان و سرمایه داران بود.

عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) در پایان تاکید کرد: آقای هاشمی باید توجه داشته باشد که در دروان ریاست جمهوری اش دلار 75 تومانی را به 13 برابر رساند و 1000 تومان کرد و تورم 50 درصدی را در اواخر دوره اش تجربه کرده است. این آدم چگونه می تواند در شرایط کنونی با حجم گسترده تحریمها منجی اقتصاد ایران باشد و بخواهد دلار 3 برابری که به دلیل تورم و تحریم ها به وجود آمده است و خودشان هم در این رشد نقش داشته اند را پایین بیاورد و اقتصاد کشور را نجات دهد؟

منبع: رجانیوز

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج