دوشنبه 25 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

ماه مهر

باز فصل پائیز آمده چرا که از اولین ماه آن پیداست و کیست که نداند که ماه مهر اولین ماه از فصل پائیز است! 

همان ماهی که از فرزند ۵ ساله گرفته تا دانشجو و طلبه چندین ساله برای رسیدن آن لحظه شماری میکنند تا به مهد و آمادگی و دبستان و مدرسه و دانشگاه یا حوزه بروند!

 مهر، ماه مهربانی هاست

مهر ماه مهربانی و دوستی و محبت است.قرار گرفتن دانش آموزان در کلاس های درس و نشستن در سر یک میز ،در کنار هم کلاسی و هم شاگردی و … سبب دوستی و رفاقت میشود.

نگاه محبت آمیز و پدرانه و مادرانه معلم و استاد، خود خاطرات تلخ و شیرین و ماندگاری برای فرزندان مان میباشد چرا که مدرسه و دانشگاه خانه دوم و معلم و مربی و استاد، پدر و مادر دوم فرزندانمان هستند و باید در ساعات حضور در مهد، دبستان،مدرسه و مراکز علمی دیگر علاوه بر تعلیم درس، تربیت نیز به فرزندانمان بیاموزند.

مهرماه هر سال روز بیادماندنی برای همه آحاد جامعه ما میباشد، هم برای والدین، هم برای دانش آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی و همچنین آنان که خود معلم و دبیر و یا استاد میباشند.

پس از سه ماه فراغت از تحصیلِ پائیز از راه رسید و ماه مهر با مهربانی همراه با بادهای موسمی فصل پائیز فرا رسید و فرزندانمان با ذوق و شوق فراوان و با هزاران امید و آرزو با لباسهای متحدالشکل(برای هر مدرسه) و کیف و کفش نو، روانه مراکز تعلیم و تربیت شدند و تو خود این جنب و جوش ها را هر روز در منازل و کوچه ها و خیابانها می بینی و واقعاْ هم دیدنی است!

و اینجانب  به نوبه خود فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان – دانشجویان – طلاب علوم دینی و معلمان و اساتید تبریک و تهنیت عرض می نمایم. 

اولین روز دبستان باز گرد!                کودکی ها شاد و خندان باز گرد!

درسهای سال اول ساده بود!          آب را بابا به سارا داده بود!

درس پند آموز روباه و خروس!            روبه مکار و دزد و چاپلوس!

با وجود سوز و سرمای شدید!          ریز علی پیراهن از تن می درید!

دانش و بصیرت

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج