شنبه 2 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

مادر شهید پس از 26 سال به فرزندش رسید

مادر شهید حمیدرضا فصیح خوش کلام پس از گذشت 26 سال، همزمان با ایام اربعین سیدالشهداء، پیکر فرزند شهیدش را به آغوش کشید.

به گزارش ایسنا، عصر امروز – پنجشنبه – در معراج‌الشهدای تهران، مادر شهید حمیدرضا فصیح خوش کلام که هویتش پس از گذشت 26 سال با انجام آزمایش DNA‌ شناسایی شده بود، به دیدار فرزندش رفت.
این مادر شهید در سخنانی گفت: انتظار دیدن فرزندم بسیار سخت بود اما همین که او در راه دفاع از اسلام و زنده نگه داشتن ارزش‌های اسلامی به شهادت رسیده است، خوشحالم؛ چرا که همانند امام حسین (ع)، او نیز برای اسلام به شهادت رسید. اکنون نمی‌توانم حسی را که دارم توصیف کنم و بسیار آشفته‌ام؛ چرا که پس از گذشت 26 سال فرزندم را بار دیگر به آغوش گرفتم. همیشه انتظار این خبر را داشتم که روزی فرزندم باز خواهد گشت.
وی افزود: پس از اینکه همه آزادگان به کشور بازگشتند، مطمئن شدم که فرزندم به شهادت رسیده است. برای همین در بهشت زهرا(س) بر سر مزار شهدای گمنام می‌رفتم و برایشان ناراحت بودم و با آنها درد و دل می‌کردم. از اینکه مادرهایشان چشم انتظار بازگشت آنها هستند.
مادر شهید خوش کلام با اشاره به اینکه دو فرزند دیگر دارم، خاطرنشان کرد: هر زمان دیگر اگر احساس کنم کشور و اسلام در خطر است فرزندانم را برای دفاع از اسلام و کشور به جبهه اعزام خواهم کرد، چرا که حمیدرضا را هم خودم راهی جبهه کردم. او فرزندی بسیار بامحبت و مودب بود و هر چه از خوبی‌هایش بگویم کم است. او از کلاس اول ابتدایی به مسجد می‌رفت و دوست داشت که نماز را در مسجد بخواند و رشته ورزشی موتورسواری و اسکی را بسیار دوست داشت. فرزندم یک ورزشکار بود. پس از اینکه دیپلم گرفت به خدمت سربازی رفت و از سربازان لشکر 92 زرهی اهواز شد. حمیدرضا در واحد توپخانه مستقر شد و سربازی‌اش به پایان رسیده بود که گفتند سربازان باید چهار ماه دیگر در جبهه بمانند تا اینکه در ماه‌های آخر حضورش پس از شیمیایی و تک دشمن در روز 28 فروردین 67 در منطقه فاو به شهادت رسید.
این مادر شهید خطاب به دیگر مادران شهدای گمنام توصیه کرد که همچون حضرت زینب (س) صبور باشید؛ چرا که آنها الگویی برای ما هستند. بدون شک خبر خوبی خواهند شنید.
در ادامه این دیدار محمدرضا فصیح خوش کلام، برادر شهید نیز گفت: بسیار دوست داشتم که برادرم اسیر شده باشد و با اسرا به کشور بازگردد اما پس از اینکه همه اسیران به میهن آمدند خبری از او نشد. بعد از آن ما متوجه شدیم که حمیدرضا قطعا به شهادت رسیده است.
وی افزود: حمیدرضا مهم‌ترین تکیه‌گاه و پشتیبان من بود و از اینکه برای اسلام جنگید و در این راه به شهادت رسید بسیار خوشحال هستم. او 19 ساله بود که به سربازی رفت و در پی غافلگیر شدن از سوی دشمن به شهادت رسید. این در حالی است که هرگاه از او می‌پرسیدم که شما در جبهه کجا هستید، می‌گفت جای ما امن است و خبری از دشمن نیست. اکنون خوشحالم که برادرم پس از انجام آزمایش‌ DNA‌ هویتش شناسایی شده است. امیدوارم خانواده شهدای مفقودالاثر نیز صبر داشته باشند و خداوند پاداش این انتظار را به آنان بدهد.
خوش کلام درباره چگونگی هویت‌یابی برادرش، گفت: با انجام آزمایش‌ DNA‌ هویت حمیدرضا مشخص شد و هفته پیش به من خبرش را دادند؛ اما از آنجایی که مادرم کمی حالش خوب نبود صبر کردیم که خبرش را کم کم با حضور بزرگترهای فامیل به او بدهیم اما یکی از همسایه‌هایمان خبر شناسایی حمیدرضا را در سایت‌ها دیده بود و شب گذشته به او گفته بود. ابتدا مادرم در شک بود تا اینکه برایش توضیح دادیم آزمایش DNA‌ چیست و اکنون احساس خوبی دارد.
در پایان این دیدار نیز خواهر شهید در سخنانی کوتاه گفت: همیشه انتظار آمدن او را می‌کشیدم. اکنون با آمدنش بسیار خوشحال هستم و خدا را شکر می‌کنم.
به گزارش ایسنا، قرار است مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر شهید حمیدرضا فصیح خوش کلام همزمان با روز اربعین ساعت 9 صبح از مقابل مسجد الزهراء واقع در محله حکیمه تهران برگزار شود.
کلمات کلیدی:

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج