سه شنبه 4 تیر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

علامت @ از کجا آمد؟

سالهاست از ایمیل استفاده می کنید،دلیل وجود علامت@ را می دانید؟

این علامت یک نوع حرف اضافه است که جدا کننده آدرس و نام سرور است و هیچگاه با دیگر حروف اشتباه گرفته نمی شود.بر اساس این گزارش،تاملینسون در باره انتخاب این علامت می گوید:به کیبورد نگاه کردم،و فکر کردم: چه چیزی را می توانم انتخاب کنم که با بقیه حرف ها اشتباه گرفته نشود؟

اگر فردی وجود داشت که در نامش حرف@ وجود داشت این علامت انتخاب مناسبی نیست،اما خوشبختانه این علامت جزو حروف الفبا نیست و به نظر مناسب است. علامت های دیگری مانند کاما،اسلش،پرانتز،خط تیره و براکت را ممکن است افراد در نام کاربری خود به کار ببرند،به این ترتیب تنها سه یا چهار کاراک تر باقی می ماندو@ به نظر مناسب ترین آنهاست.همچنین این علامت که at خوانده می شود مشخص می کند که نام کاربری در چه سروری واقع است.

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج