یکشنبه 5 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

عشق‌مردم به‌رهبری سبب‌استحكام پایه‌های‌نظام

حضرت آیت الله نوری همدانی حمایت و دفاع مردم از جمهوری اسلامی را سرمایه اصلی نظام دانست و با تحسین وفاداری آنان به ارزش های والای انقلاب گفت: عشق و محبت شدید مردم به رهبرانقلاب اسلامی پایه های نظام را مستحکم ساخته است.

 به گزارش رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید، پیش از ظهر امروز در دیدار نخبگان سپاه استان فارس و پرسنل وزارت دفاع، پشتوانه مردمی را از ارکان اصلی نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: درطول تاریخ اسلام هرگاه مردم پشتیبان امامان بودند، قدرت دست ایشان بود و اسلام رو به پیشرفت بود ولی هرگاه معصوم را تنها گذاشتند منجر به انزوا و خانه نشینی ایشان شد.

 وی با تحسین وفاداری مردم به نظام و آرمان های والای آن، گفت: مردم ما تا پای جان با رهبرشان هستند و این محبوبیت و عشق شدید به ایشان پایه های نظام را مستحکم کرده است.

 این مرجع تقلید با بیان این که برگزاری موفقیت آمیز اجلاس عدم تعهد نشانه اقتدار کشور است، خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در این اجلاس بسیار پرمغز و محتوا بود، این اتفاق کار بزرگی بود و یکی از نعمت های الهی به شمار می رود.

 استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در تبیین نامه 53 نهج البلاغه که خطاب به مالک اشتر است، گفت: از ویژگی هایی که فرماندهان و مسؤولان نظام را شایسته انتخاب می کند این است که در برابر خدا، پیامبر(ص) و رهبر از همه خیرخواه تر، پاکدل تر و خالص تر باشند.

 حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که هیچ نظامی بدون جهادگر برقرار نخواهد بود، ابرازداشت: جهادگران قدم های محکم رعیت و زینت مقامات عالی کشور هستند؛ امروز شما همان گونه که برای جنگ سخت آماده و مهیا هستید باید مقدمات جنگ نرم را نیز فراگیرید.

 وی کسب بصیرت را از مقدمات مهم جنگ نرم خواند و گفت: امام علی(ع) در جنگ صفین فرمود کسی که می خواهد پرچم اسلام را نگه دارد باید اهل بصیرت و علم باشد؛ بصیرت موجب هوشیاری، استقامت و بینایی در برابر فتنه ها می شود، به همین دلیل رهبر معظم انقلاب همگان را به کسب آن توصیه کردند.

 استاد برجسته خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ساختن جامعه قدرت مند و مقتدر را یکی از وظایف مسلمانان عنوان کرد و افزود: در رأس این حکومت ولی فقیه قرار دارد که یکی از شرایط آن داشتن تقوای کامل است؛ تقوای کامل یک درجه از عصمت پایین تر است و بحمدالله کشور ما رهبری جامع الشرایط دارد.

 این مرجع تقلید آشنایی با روحیه جهادی امام(ره) را ضروری دانست و گفت: ایشان کسی بود که در مقابل همه مستکبران و قدرتمندان عالم ایستاد، مستضعفان و محرومان با وجود ایشان جرأت و شهامت پیدا کردند؛ امام راحل عارفی حماسه آفرین و قهرمان میدان علم و عمل بود که هنوز هم آثار برکات وجودی اش در بیداری ملت های دنیا نمایان است.

منبع: رجانیوز


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج