چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

عرفه و عید قربان

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

چه روز بزرگ و با عظمتی است روز عرفه

عرفه روز دعا و نیایش حضرت ابا عبدالله الحسین با پروردگار عالمیان و روز آمرزش و مغفرت برای ما

عرفه روز بی وفایی و عهد شکنی مجدد کوفیان و روز  شهادت حضرت مسلم ابن عقیل

روز ترک اعمال حج و عزیمت بسوی قربانگاهی  که در دهم محرم برای حضرت اباعبدالله علیه السلام فراهم شده است.

در روز عید قربان حضرت ابرهیم خلیل الله(ع) فرزند خود حضرت اسماعیل ذبیح الله(ع) را برای قربانی در راه خدا آماده میکند ولی بجای او سر حسین علیه السلام در قتلگاه کربلا بالای نی میرود و این هر دو ذبیح الله نام دارند.

قربانی حضرت ابراهیم علیه اسلام با قربانی کردن گوسفند بجای سر پسر تمام و کمال  پذیرفته میشود چون هم پسر و هم پدر از این قربانی رضایت کامل داشته چرا که در این امتحان و بندگی خدا  پیروز شدند؛ ولی سلاله پاکش حضرت حسین ابن علی علیه السلام علاوه بر سر و تن خود سرهای دیگر عزیزانش را در راه خدا هدیه کرد و هم خاندان مطهرش در راه خدا و دین خدا به اسارت رفتند!

دعای حاجیان در روز عرفه مستجاب و گناهانشان بخشیده میشود و بزرگترین گناه این است که کسی فکر کند که دعایش در عرفات مستجاب و گناهانش بخشیده نمیشود!

آنقدر برای سید الشهداء مقام و منزلت خدای متعال در نظر گرفته که در روز عرفه خدای متعال اول به زائران حضرت اباعبدالله در این روز نظر رحمت می اندازد بعد به حاجیان در صحرای عرفات چرا که شاید این تلافی خدمت آقا سیدالشهداء باشد زمانی که در عرفات ترک واجب کرد تا به واجب دیگری که مرضی پروردگار است برسد و آن نبود مگر انقلاب خونبار محرم سال 61 هجری قمری.

و دعا و نیایش و آرزوی ما در این روز عزیز  این باشد که خدایا آنچه به زائران در عرفات و زائران حضرت امام حسین علیه السلام وعده فرمودی نصیب ما بفرما و در فرج و ظهور یوسف زهرا  تعجیل بفرما.

اللهم عجل لولیک الفرج

دانش و بصیرت

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج