چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

ضرورت رد شبهات درباره شخصیت مختار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، آیت الله سید علی شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، ظهر امروز در جلسه سخنرانی خود که پس از نماز ظهر و عصر برگزار شد، در بخش دیگری از سخنان خود به 14 رمضان سال 67 هجری قمری سالروز شهادت مختار ثقفی اشاره کرد و اظهار داشت: ابوعبید مختار ثقفی 5 سال پس از شهادت امام حسین(ع) در راستای خونخواهی آن حضرت قیام کرد..

استاد سطح عالی حوزه علمیه خوزستان به هجمه های دشمنان علیه شخصیت مختار ثقفی تأکید کرد: روایات متعددی از ائمه معصومین (ع) پیرامون شخصیت مختار در کتاب های حدیثی معتبر آمده است.

وی با بیان این که افرادی که توان درک عظمت مختار را ندارند او را تخریب می کنند، اظهار داشت: سخنان و روایاتی که در نکوهش مختار در تاریخ آمده است را می توان از تحریفات بنی امیه دانست.

مخالفان مختار طرفداران بنی امیه هستند

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری مخالفان مختار را طرفداران بنی امیه دانست و گفت: مختار در قیام خود بدترین و منفور ترین افراد نزد خدا را به درک واصل کرد.

آیت الله شفیعی با بیان این که اهل بیت امام حسین(ع) 5 سال پس از واقعه عاشورا عزادار بودند خاطر نشان کرد: زنان حرم حسینی آسایشی برای خود برنگزیدند تا زمانی که مختار سر ابن زیاد را برای امام سجاد(ع) فرستاد.

وی به روایتی از امام محمد باقر(ع) پیرامون سخصیت مختار مبنی بر «لا تسبّوا المختار فإنه قد قتل قتلتنا و طلب بثأرنا» تصریح کرد: امام باقر(ع) در این روایت می فرمایند « مختار را دشنام ندهید؛ چرا که او او قاتلان ما را کشت و انتقام ما را گرفت».

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه تأکید کرد: روایت ذکر شده جایگاه مختار نزد ائمه اطهار (ع) و اهمیت قیام او را نشان می دهد.

سجده شکر امام سجاد پس از مشاهده سر ابن زیاد

استاد سطح عالی حوزه علمیه خوزستان به روایتی از امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت: امام سجاد (ع) 5 سال پس از واقعه عاشورا روزی هنگام غذا خوردن بودند که سر ابن زیاد از سوی مختار برای آن حضرت فرستاده شد و حضرت به همین واسطه سجده شکر به جای آوردند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با رد شبهه ای مبنی بر عدم اطاعت مختار از امام زمان خود ابراز داشت: مختار در همه حال و تمام حرکات تابع ولایت بود، در مواقعی پیش می آمد که شب هنگام نماینده خود را جهت مشور نزد امام سجاد(ع) می فرستاد.

آیت الله شفیعی به یافتن قبر مختار ثقفی از سوی علامه بحرالعلوم اشاره کرد و اظهار داشت: این عالم بزرگوار با تحقیقات خود قبر مختار را یافت و امروز قبر او پشت قبر حضرت مسلم زیارتگاه بسیاری از عاشقان اهل بیت است

ژست علمی رژیم غاصب اسرائیل با پیشرفت های علمی ایران در حال نابودی است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت های اسلام در جهان اشاره کرد و گفت: در برهه کنونی شاهد کاهش فاصله علمی کشور های خاورمیانه با رژیم غاصب صهیونیستی هستیم.

استاد سطح عالی حوزه علمیه خوزستان با اشاره به القای برتری رژیم غاصب صهیونیستی نسبت به کشو های اسلامی از سوی غرب اظهار داشت: ژست علمی این رژیم جعلی با پیشرفت های روز افزون کشور های اسلامی خاورمیانه از جمله ایران و ترکیه در حال از بین رفتن است.

آیت الله شفیعی با بیان این که پیشرفت های علمی کشور های اسلامی، غرب و رژیم غاصب اسرائیل را به هراس انداخته است، گفت: ادامه رشد علمی ایران در برهه کنونی سبب پیشتازی این کشور از بسیاری از کشور ها خواهد شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به ناتوانی غرب در جهت جلوگیری از پیشرفت علمی ایران اشاره کرد و افزود: موج اسلام خواهی جهان در مقابل هجمه های روز افزون دشمنان نشان دهنده عظمت و بزرگی اسلام است.

تقسیم بندی مدارس ترکیه به دو دسته دینی و غیر دینی

استاد سطح عالی حوزه علمیه خوزستان با اشاره به محبوبیت اسلام در جهان تأکید کرد: ممنوعیت حجاب در کشور ترکیه لغو شده و مدارس این کشور به دو دسته دیتی و غیر دینی تقسیم بندی شده اند.

آیت الله شفیعی با بیان این که دانش آموزان در مدارس دینی ترکیه مجبور به رعایت حجاب هستند، خاطر نشان کرد: در مدارس غیر دینی رعایت حجاب غیر الزامی است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار داشت: اسلام خواهی موجود در ترکیه را با توجه با سابقه مبارزاتی این کشور بی نظیر است.

وی به آمار تعداد مسلمانان در جهان اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 23 درصد از مردم جهان مسلمان هستند که این آمار با توجه به سیر صعودی اسلام خواهی در جهان تا سال های آینده افزایش خواهد یافت.

رسمی شدن دین اسلام در دو ایالت آلمان

آیت الله شفیعی با اشاره به رسمی شدن دین اسلام در دو شهر آلمان خاطر نشان کرد: ایالت برمن دومین ایالت آلمان است که از ماه های گذشته دین اسلام را به عنوان دین رسمی خود پذیرفته است.

استاد سطح عالی حوزه علمیه خوزستان در ادامه گفت: مقامات ایالت برمن با توافقنامه هایی که با مقامات رسمی کشورشان انجام دادند، قانون رسمی شدن دین مبین اسلام در این ایالت را امضاء کردند.

وی با بیان این که برمن پس از هامبورگ دومین ایالت مسلمان آلمان است، اظهار داشت: مقرر شده است، در مدارس ایالت برمن، دروس مرتبط با دین اسلام تدریس شده و در روزهای مهم دینی همچون تعطیلات مذهبی و سوگواری هایی چون ایام عاشورا، مرخصی ویژه ای برای مسلمانان این ایالت در نظر گرفته شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان سخنان خود بیان داشت: اروپا از هیچ اقدامی در جهت مقابله با موج اسلام خواهی دریغ نکرده است، اما تا به حال تلاش آن ها نتیجه معکوس داشته است.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج