جمعه 30 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

صداي اذان در طول 24 ساعت در كره زمين قطع نمي‌شود

يك محقق علوم رياضي به معادله‌اي دست يافت كه تاكيد مي‌كند در طول 24 ساعت شبانه روز هيچ گاه صداي اذان از روي كره زمين قطع نمي‌شود.
به گزارش پايگاه خبري ‘العرب آنلاين’، ‘عبد الحميد الفاضل’ پژوهشگر اماراتي گفت كه صداي اذان در كره زمين در تمام شبانه روز قطع نمي‌شود و در هر منطقه‌اي به پايان برسد بلافاصله در جاي ديگري آغاز مي‌شود.
وي توضيح داد كه گفتن اذان 4 دقيقه زمان لازم دارد و زمين‌داري 360 خط فرضي از قطب شمال به قطب جنوب است كه معادل 360 درجه مي‌باشد. هنگامي كه مثلا ظهر شرعي در خط يك شروع مي‌شود 4 دقيقه طول مي‌كشد تا ظهر شرعي در خط دو شروع شود و اين مدت معادل زماني است كه در خط يك اذان گفته مي‌شود.
به اين ترتيب 360 ضربدر 4 مي‌شود 1440 كه معادل 24 ساعت است.
كشف علمي ديگري كه با بررسي طول و عرض جغرافيايي زمين صورت گرفت نيز ثابت كرد كه شهر مكه مكرمه مركز زمين است.
اين كشف پس از سال‌ها تحقيقات علمي و با كمك جدولهاي پيچيده رياضي توسط كامپيوتر صورت گرفت.
‘حسين كمال الدين’ دانشمند مصري كه اين موضوع را كشف كرده است گفت كه وي هنگامي كه قصد داشت با كمك عمليات پيچيده رياضي در كامپيوتر راهي براي تشخيص قبله در هر نقطه از جهان بيابد به طور تصادفي دريافت كه مي‌تواند دايره‌اي با مركزيت مكه كه محيط آن را قاره‌ها تشكيل مي‌دهند كشف كند و دريابد كه مكه مركز زمين است.

کلمات کلیدی:

یک نظر

  1. به نام خدا
    سلام
    پست جذاب و نکته ظریفی بود.
    خدا قوت

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج