پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

شعبان ماه پیامبر خدا

«اللهم صل علی محمد و آل محمد»

شجرة النبوة و موضع الرسالة و مختلف الملائکة و معدن العلم و اهل بیت الوحی، اللهم صل علی محمد و آل محمد، الفلک الجاریه فی اللجج الغامره یامن من رکبها و یغرق من ترکها المتقدم لهم مارق و المتأخر عنهم زاهق و اللازم لهم لاحق، اللهم صل علی محمد و آل محمد، الکهف الحصین و غیاث المضطر …

ماه شعبان ماه اعیاد شعبانیه اش که مصادف با میلاد حضرت امام حسین، حضرت ابوالفضل، حضرت سجاد، و حضرت قائم آل محمد علیهم السلام است در حال سپری شدن است.

پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) فرمود که ماه شعبان ماه من است!

به عقل و فکر و فهم من ناچیز شاید یکی از شرایط انتساب ماه شعبان بخاطر میلاد امامان و بزرگانی است که در این ماه متولد شدند  زیرا اینان نوادگان پیامبرند.

چه امتیازی بالاتر از این که حضرت حسین ابن علی علیه السلام و جگر گوشه و نور چشم رسوالله در سوم این ماه بدنیا آمده باشد و هم او که اسلام دین جدش را با خون خود و… آبیاری کرد.

ولادت حضرت باب الحوائج کمک کار حضرت اباعبدالله، ولادت حضرت زین العابدین شاهد ماجرای کربلا،

و از هرچه مهمتر ولادت منتقم آل الله حضرت قائم آل محمد(ص) در نیمه این ماه بدنیا آمد هم او که آخرین ذخیره الهی است و اوست که دین جدش رسوالله را پس از قریب  یک و نیم قرن از بروز و ظهورش اقامه خواهد کرد.

اعتکاف از سنت های پیامبر بزرگوار اسلام است. حضرت در ماه های رجب و بویژه شعبان در مسجد معتکف میشد و با این روزه هایی که در اعتکافات  میگرفت خود را برای  ورود به ماه رمضان آماده میکرد.

بهر حال ماه شعبان با مناجات شعبانیه اش، با صلوات خاصه اش که جمالاتی از آن در اول ذکر شد، در حال سپری شدن است و بخاطر عظمت و شرافت ماه شعبان فرمود: هر کس یک روز از ماه شعبان را روزه نگه دارد شفاعت من نصیبش میشود.

انشاءالله از برکات و فیوضاتش در این واپسین روزهای ماه شعبان بی نصیب نمانیم.

دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج