چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

شرط پذیرش نماز پرداخت زکات است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: آیات زیادی در قرآن به موضوع زکات پرداخته است که نشان می‌دهد شرط پذیرش نماز، زکات است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی ظهر امروز در دومین کارگاه آموزشی زکات ویژه روحانیون شاغل در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه واجب فراموش شده در کشور زیاد وجود دارد، گفت: زکات، برگزاری نماز در مدارس، کتاب‌های آموزش و پرورش و … برخی از واجبات فراموش شده است.
وی با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است افراد غافل از حیوانات پست‌تر هستند، اظهار کرد: همه باید نسبت به واجباتی که از آن غفلت شده بدون تکبر استغفار کنیم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با ابراز تاسف از مطرح شدن زکات بعد از گذشت سال‌ها گفت: روحانیون باید آیات و روایات مربوط به زکات را بررسی کنند.
عضو شورای مرکزی زکات تاکید کرد: روحانیونی که در سازمان جهاد کشاورزی کار می‌کنند باید تمام آیات مربوط به زکات را بدانند.
قرائتی با مطرح کردن این سئوال که سازمان جهاد کشاورزی چقدر برای زکات کار کرده است، گفت: آیات زیادی در قرآن به موضوع زکات پرداخته است که نشان می‌دهد شرط پذیرش نماز، زکات است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: حکم زکات در مکه نازل شده و بعد از تشکیل حکومت اسلامی در مدینه دریافت زکات مسلمانان از طریق ماموران حکومتی انجام می‌شد.
وی عنوان کرد: زکات مختص دین اسلام نیست و در زمان حضرت موسی (ع) نیز زکات پرداخت می‌شد.
عضو شورای مرکزی زکات با بیان اینکه زکات از اموال ولایت فقیه است، گفت: مجری دریافت و مصرف زکات، کمیته امداد امام خمینی بوده که در همه کشور دفتر دارد و باید جمع‌آوری و مصرف زکات در مسیر صحیح قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه با ورود 400 روحانی در عرصه زکات مبلغ آن نیز باید 400 برابر شود، گفت: مردم همیشه و در همه زمینه‌ها آماده هستند و اگر این اتفاق رخ ندهد از کوتاهی مسئولان خواهد بود.
قرائتی در بیان اهمیت زکات گفت: هیچ واجبی را خدا به پیامبر نمی‌گوید تشکر کن به جز زکات.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در خصوص نماز گفت: در حوزه علمیه باید شیوه دعوت به نماز گفته شود.
عضو شورای مرکزی زکات با بیان اینکه به گفته قرآن کسانی که نماز نمی‌خوانند خشوع ندارند، گفت: بنابراین برای دعوت افراد به نماز باید آن قدر از نعمت‌های خداوند گفته شود تا فرد از نماز نخواندن خود شرمنده باشد.
وی با اشاره به اینکه انجام برخی از کارها هر چند مهم گاهی پیش ما پست است، گفت: گاهی امام جماعت یک مدرسه بودن برای ما کمتر از حضور در مجلس است و آن را دوست نداریم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به مظلومیت امیرالمومنین (ع) در کشور اظهار کرد: تفاسیر و درس‌های زیادی برای قرآن برگزار می‌شود اما به نهج‌البلاغه آنگونه که شایسته است توجه نمی‌شود.
قرائتی با بیان اینکه قرآن مهجور و علی (ع) مظلوم است در خصوص مهجور ماندن قرآن گفت: 800 آیه در قرآن مربوط به معماری است و حوزه برای سه هزار مهندس کشور چه کتابی در این زمینه نوشته است!
کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج