پنجشنبه, تیر ۲۸, ۱۳۹۷
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

سرنوشت عبرت‌آموز یک مزدور

سرنوشت عبرت‌آموز یک مزدور
پس از ۳۰ سال جاسوسی برای اسرائیل موساد مرا مثل یک سگ رها کرد(گزارش خبری)
«خطرناک‌ترین» جاسوس و «مزدور» رژیم صهیونیستی پس از ۳۰ سال خدمت به موساد و خیانت به کشورش، گفت: اسرائیل مرا مانند یک سگ رها کرد!

«امین عباس‌الحاج» نامی است که مردم لبنان به ویژه اهالی «ضاحیه جنوبی بیروت» آن را خوب می‌شناسند. وی به خطرناک‌ترین جاسوس و مزدور رژیم صهیونیستی در لبنان مشهور است.
الحاج طی گفت‌وگویی ضمن افشای اسرارش از ۳۰ سال خدمت به رژیم صهیونیستی می‌گوید صهیونیست‌ها مانند سگ او را رها کردند.
وی که به «رومنیگه» نیز معروف است، در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» ضمن افشای اسرار شخصی، کاری و حتی آنچه رژیم صهیونیستی اصرار داشته است که فاش نشود مثل دیدارهای «بشیر الجمیل» عضو حزب الکتائب با «مناخیم بگین» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی، اسرار و اطلاعات زیادی را بازگو کرده است.
آحارونوت در این باره می‌نویسد: «این مزدور در طول چندین سال در بسیاری از عملیات جاسوسی بسیار مهم دست داشته و به «گنج بزرگ اطلاعاتی اسرائیل» تبدیل شده بود.»وی در مصاحبه با این روزنامه گفت: «دستگاه جاسوسی اسرائیل مرا استخدام کرد و هر آنچه در وجودم بود را مکید و از من سوءاستفاده کرد، جان و قلبم را به آنها دادم اما اکنون مرا مثل یک سگ بیرون انداختند.»
طبق اظهارات الحاج، وی در بسیاری از عملیات‌های سری دست داشته، عامل بازداشت صدها فلسطینی و ضبط تجهیزات جنگی بوده و به هنگام جنگ‌های رژیم صهیونیستی مزدورانی به خدمت می‌گرفته و به ارتش در بمباران لبنان کمک می‌کرده است.
این جاسوس لبنانی همچنین اطلاعات لازم برای ترور شخصیت‌های لبنانی یا فلسطینی را در اختیار موساد قرار می‌داده است.
در ادامه گزارش آحارونوت آمده: «کمیل شمعون» رئیس‌جمهور اسبق لبنان الحاج را از جنوب لبنان به شرق این کشور فراری داد، زیرا طرف‌های مختلف لبنانی و فلسطینی او را به قتل تهدید کرده بودند و بعد از آن بود که به عنوان دستیار شمعون به کار مشغول شد وحتی تا رتبه رئیس محافظان ویژه وی ارتقا یافت تا اینکه در انفجار خودروی شمعون زخمی شد.
در این مرحله بود که روابط سری الحاج با اسرائیل و حزب الکتائب (از احزاب ۱۴ مارس) فاش شد  و به عنوان افسر ارتباطات لجستیکی با این حزب منصوب شد. روزنامه صهیونیستی آحارونوت همچنین افزود: «الحاج شبکه جاسوسی خود را از داخل یک مغازه سبزی‌فروشی در بیروت هدایت و اداره می‌کرد و اطلاعات مورد نیاز اسرائیل را در اختیار این رژیم قرار می‌داد.»
گفتنی است، روزنامه الاخبار لبنان نیز بخش‌هایی از این گفت‌وگو را منتشر کرد و نوشت: «روزنامه صهیونیستی آحارونوت در تلاشی مذبوحانه تلاش کرد تا این جاسوس را به حزب‌الله و ضاحیه جنوبی بیروت ربط بدهد. مثلا نوشته است که عباس الحاج در ضاحیه جنوبی بیروت رشد یافت، همان جایی که حاج عماد مغنیه از فرماندهان حزب‌الله رشد کرده است!»

  
کلمات کلیدی:,