دوشنبه 1 مهر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

سدی از چای و قهوه در مقابل بیماری کبد چرب

 طی پژوهش جدیدی که یک تیم بین‌المللی انجام داد مشخص شد مصرف معمول چای و قهوه می تواند عارضه‌ی کبد چرب را در افراد غیر الکلی مبتلا به این بیماری کاهش دهد.

 به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه‌ی مرکزی، این مطالعه که در دانشگاه «دوک» در سنگاپور انجام شد نشان می‌دهد مصرف روزانه‌ی 4 فنجان قهوه یا چای به دلیل وجود کافئین در آنها می‌تواند برای سلامتی مفید باشد.
این بررسی‌ها که بر روی مدل‌های حیوانی انجام شد تأثیر کافئین را بر روی کبد چرب موش‌ها نشان می‌دهد.
این پژوهش همچنین نشان داد کافئین قادر است با آزاد کردن چربی‌های ذخیره شده در سلول‌های کبد از طریق فرایند متابولیسمی، به کاهش مقدار چربی در کبد کمک کند.
این پژوهش که در نشریه Hepatology به چاپ رسید، نشان داد که مصرف معادل کافئین دریافتی از 4 فنجان قهوه یا چای در روز ممکن است به جلوگیری و حفاظت انسان از ابتلا به عارضه‌ی کبد چرب کمک کند.
در حالی که 70 درصد افراد چاق یا مبتلا به دیابت، عارضه‌ی کبد چرب غیر الکلی را تجربه می‌کنند، تاکنون هیچ درمان مؤثری برای آن یافت نشده است.
بیمارانی که از این عارضه رنج می‌برند، معمولا با رژیم غذایی و تمرینات ورزشی سخت آن را کنترل می‌کنند.
کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج