سه شنبه 26 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

سبك نوين مديريت، خدمت و حكومت داري

بايد بگويم كه احمدي نژاد سبك نويني از مديريت، خدمت و حكومت داري را ارايه داد كه به جز برهه كوتاهي در صدر اسلام و دوره كوتاه حكومت حضرت اميرالمؤمنين(ع) تاكنون مشابه نداشته است. 

به گزارش گروه فضاي مجازي ايرنا، اين مطلب بخشي از گفت و گوي روز يكشنبه روزنامه ايران با سيد حسن صابري استاندار كهگيلويه و بويراحمد است.
متن كامل اين گفت و گو به اين شرح است:
رهبر معظم انقلاب اسلامي هفته گذشته و در آخرين ديدار با رئيس جمهور و اعضاي هيأت دولت، «حجم كار بالا، تلاش خستگي ناپذير، اعراض از آسايشها، آسودگيها و امتيازاتي كه معمولاً مسئولان كشورها در دنيا دارند و همچنين سر دست گرفتن شعارهاي انقلاب» را از جمله امتيازات و افتخارات رييس جمهور در طول 8 سال رياست بر كشور عنوان كردند.
بر همين اساس، سيد حسين صابري، استاندار كهگيلويه و بوير احمد با اشاره به تعابير به كار برده شده درباره دولت از سوي رهبر معظم انقلاب گفت: با تعابيري كه اخيراً مقام معظم رهبري در جمع هيات محترم وزيران درخصوص گفتمان دولت كه سبب احياي ارزشهاي انقلاب اسلامي، گفتمان امام راحل، پركاري، ساده زيستي، مثل مردم بودن و رفتن ميان مردم، سفرهاي استاني و شهرستاني، تلاش شبانه روزي و خدمت بي منت در محورهاي مختلف به كار بردند بايد بگويم كه احمدي نژاد سبك نويني از مديريت، خدمت و حكومت داري را ارايه داد كه به جز برهه كوتاهي در صدر اسلام و دوره كوتاه حكومت حضرت اميرالمؤمنين(ع) تاكنون مشابه نداشته است.

**تبديل ايران به كارگاه سازندگي
استاندار كهگيلويه و بوير احمد با تاكيد بر اين نكته كه مقام معظم رهبري فرمودند دولت شعارهاي انقلاب را بر سر دست گرفت و پاي آن ايستاد و به آن افتخار كرد خاطرنشان كرد: حجم كار و خدمات دولت در حوزه اجرا در سطح كشور بي نظير است. همچنين همت بالا، عزم عمومي و اراده جدي دولتمردان در اين هشت سال، ايران را به يك كارگاه سازندگي تبديل كرد كه تاكنون بي نظير بوده و احتمال آن در آينده نيز كم خواهد بود.
صابري در ادامه گفت وگو با با اشاره به مهمترين طرحهاي عمراني اجرا شده در طول دولت نهم و دهم در استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: احداث جاده هاي ترانزيتي ياسوج- بابا ميدان، ياسوج- سميرم و ياسوج- سپيدان و همچنين ايجاد هزاران كيلومتر راه روستايي و افتتاح پروژه هاي برق رساني و آبرساني روستايي از جمله دستاوردهاي دولت نهم و دهم در استان كهگيلويه و بوير احمد است.
وي افزود: همچنين گسترش دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در همه شهرستان ها و احداث هزاران مترمربع ساختمان براي مدارس و مراكز بهداشتي و درماني و ورزشي و ارتقا يا به عبارتي تأسيس چهار شهرستان جديد و چندين شهر و بخش در استان از ديگر دستاوردهاي دولت نهم و دهم در استان كهگيلويه و بوير احمد است.

**دكتر دستور داد خانواده ات را برگردان
صابري كه مدت زماني به عنوان استاندار در استان هاي لرستان و اردبيل خدمت مي كرده است در بخشي از گفت وگو با به بيان خاطراتي از دكتر احمدي نژاد پرداخت و تصريح كرد: در جريان سفر دوم هيات دولت به استان لرستان، رئيس جمهور به محض ورود به مهمانسراي استانداري از من سوال كرد كه خانواده ات كجاست؟ فكر كردم ميخواهند بدانند كه من مدير پروازي هستم يا نه؟ در جواب گفتم پيش قراولان گفتند كسي اينجا نباشد آنان را فرستاده ام قم. دكتر احمدي نژاد دستور دادند هر چه زودتر آنان را برگردان و شب هم نتيجه را از من خواستند كه اين موضوع، ميزان احترام دكتر احمدي نژاد به خانواده و توجه به آنان را مي رساند.
وي افزود: در طول مسير حركت از فرودگاه به سمت استاديوم و همچنين در داخل استاديوم، چند نفري شعار مي دادند كه ما استاندار بومي ميخواهيم. دكتر در خلال سخنراني و در جواب آنان گفت: خوب تيم فوتبال مي خواهيد من از استاندار مي خواهم كه يك تيم فوتبال هم برايتان بياورد، كه ما دو تيم فوتبال دسته يك براي استان آورديم. در پايان سفر هم به من گفتند به اين حرف ها كاري نداشته و هواي مردم را داشته باش؛ لرها آدم هاي باصفايي هستند. مصوبات خوبي هم گرفتي، كمر همت را ببند و آنها را اجرا كن.

** مشكل را حل كن تا وجدانم راحت باشد
استاندار كهگيلويه و بوير احمد همچنين به بيان خاطره اي از دوران استانداري خود در استان اردبيل پرداخت و گفت: شبي حدود ساعت 8 دكتر احمدي نژاد با من تماس گرفتند و مشكل مربوط به يك خانم را با بنده مطرح كردند و گفتند همين امشب او را پيدا كرده و در جهت حل مشكل به او كمك و نتيجه را هم به من اعلام كن. تا ساعت 12 شب هم دوباره موضوع را پيگيري كردند كه نتيجه چه شد؟ كه در جواب گفتم من به آدرس ها مراجعه كردم اما منزل آن خانم جابه جا شده است. گفتند پس حتماً پيگيري و مشكل را حل كن تا من وجدانم راحت باشد كه همينگونه هم عمل شد. اين پيگيري و جديت نشانه توجه ايشان به حل مشكلات مردم به ويژه موارد خاص است.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج