دوشنبه 25 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

زیارت امام رضا (ع)حج مساکین

اللهم صل علی علی ابن موسی الرضا المرتضی…

 
اغنیاء مکه روند و فقراء سوی تو آیند        جان بقربان تو شاها که حج فقرائی

 کمتر از دوسال از  ازدواج شان میگذشت  که به همراه کاروانی به زیارت  حضرت امام رضا علیه السلام مشرف شدند.

گرچه توفیق داشتم یک بار مادر را در زمان  مجردی  و یک بار پدر را در زمان  تأهل با همسر و فرزندان  به زیارت ثامن الائمه ببرم، اما اینان به غیر از این موارد که ذکر شد  هرگز به زیارت امام رئوف و مهربان  و میهمان ما ایرانیان  نرفته بودند، ضمن اینکه به مکه و کربلا و سوریه هم  تا کنون مشرف نشدند.

آرزو داشتیم در صورت مهیا بودن شرایط  یکبار هم که شده   با والدین   به زیارت حضرتش مشرف شویم .

دلتنگ دیدار ابوالحسن حضرت  امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام بوده و لحظات را لحظه شماری میکردیم تا شرایط فراهم گردد.  زمان بسرعت می گذشت و تابستان سال 92 هم رو به پایان  بود.

ظاهراً  ضامن آهو  و پناه  بی پناه هان  و کعبه مساکین، ما و والدین  را  این بار در ایام میلادش  پذیرفته است، چون  پنجشنبه21 شهریورماه92 بلیت برای اتوبوس  vip   آن هم فقط  برای شش نفر خالی داشت، تا ما زائران حرم  غریب الغرباء و انیس الفقراء راهی خراسان شویم.

و تقدیر و توفیق این شد که ما  از جمعه22 شهریورماه ساعت 12 ظهر  تا روز  سه شنبه 26 شهریور  ماه ساعت 3 عصر میهمان حضرتش باشیم.

سیل جمعیت مشتاق زیارت حضرت امام رضا علیه السلام در تمامی ساعات این ایام فرخنده و مبارک دیدنی و ستودنی بود.

دیدن نقاره چی ها و شنیدن صدای نقاره در صبح دمان هم خود بر عظمت و زیبایی این ایام عید ولادت افزوده بود.

برگزاری جشن و سرور و شادمانی با در دست داشتن گل و گلاب و شیرینی هم خود گویای شادی و نشاط و عشق به ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام بود.

به هر حال نائب الزیاره همه مشتاقان کوی حضرتش بودیم و به نیابت شان نماز خواندیم.

گرچه امروزه رفتن به زیارت حضرتش از نظر مادی بر ای فقراء و قشر ضعیف و متوسط هم مشکل است اما بدلیل هزینه زیاد سفر به مکه و حتی کربلای معلا و سوریه، باز هم  زیارت امام رضا علیه السلام حجی برای مساکین است و شعر بالا که ذکر شده برای والدینم صدق نمود و زیارتش حجی برای پدر و مادرم شد.

و باید در پایان عرض کنم که:

من آن غریق گناهم خدای من العفو      گناه من تو ببخشای به آبروی رضا

دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج