پنجشنبه 2 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

زنده شدن شعار های انقلاب عامل دشمنی هاست

 « این مشکلات مشکلات  غیر قابل حلی نیستند»

هر بیننده ای احساس می کند و می بیند که تلاش دشمنان در مقابله با جمهوری اسلامی در این سالهای اخیر، بخصوص در همین 7-6 سال گذشته و بخصوص در این 3-2 سال اخیر، بیشتر شده. به نظر م دو سه عامل تأثیر دارد که ما اگر بدانیم انگیزه های دشمن از کجا ناشی می شود، تکلیف خود را در برنامه ریزی هایمان بهتر می فهمیم. به نظر من یکی از علل این دشمنی ها، همین پیشرفت های شماست؛ یعنی می خواهند این پیشرفت ها کُند شود. جمهوری اسلامی با داعیه اسلام خواهی، با داعیه مردمسالاری اسلامی، با داعیه رد و نفی مستدل لیبرال دموکراسی ، برای تشکیلات استکباری دنیا یک خطر است. هرچه شما بیشتر پیشرفت کنید،این خطر برای آنها بیشتر خواهد شد. می خواهند جلوی این کار را بگیرند.

عامل دوم این دشمنی ها، زنده شدن شعارهای انقلاب است. وقتی شعارهای انقلاب کمرنگ شود، پنهان شود،آنها طبعاً بیشتر خوش شان می آید و چهره همراه تری می گیرند؛ هر چه شما شعارهای انقلاب را پر رنگ تر کنید، آنها چهره شان عبوس تر و خصمانه تر می شود؛ این چیزِ طبیعی است.

عامل دیگر، همین حوادث منطقه است؛ این بیداری اسلامی و آنچه که در منطقه ما رُخ داد،که حادثه فوق العاده مهمی است. به نظر من هنوز ابعاد عظیم این حادثه ای که در شمال آفریقا و منطقه اسلامی ما اتفاق افتاده، برای خیلی ها درست شناخته شده نیست؛ خیلی چیز عظیمی اتفاق افتاده . پشت این مسئله،دست قدرت الهی است. (بیا نات امام خامنه ای در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت 2/6/1391)

کارنامه دولت نهم و دهم

 بطور مختصر باید عرض شود که کارنامه دولت نهم و دهم بارها و بارها در مجموع از نظر سکاندار کشتی انقلاب حضرت امام خامنه ای مثبت ارزیابی شده است. چرا که در مناسبت های مختلف با تعابیر زیبا و رسا از شخص دکتر احمدی نژاد و دولتش دفاع و تعریف و تمجید نموده است مانند: *مدیری شایسته و دانشمند.* پایبند به اسلام و آرمان های انقلاب(12/5/84)*دولت جدید دولت کار و خدمت است.(5/1/85)*دوره خوبی است.دولت کار و تلاش خوشبختانه بر سر کار است.اهداف انقلاب و مسائل گوناگون اساسی مورد توجه است.(12/2/85)*دولت قصد دارد با هدفمندی یارانه ها جلوی ظلم را بگیرد.* بعضی از شهرهای دور دست پیش از این تصور نمی کردند بتوانند یک مسئول درجه دو را هم ببینند.* حرکت به سمت عدالت اجتماعی از سالهای قبل بیشتر است.(7/4/91)

سخن امروز

با علم به مطالب بسیار مختصر بالا معلوم است که دشمنان خارجی و دنباله روهای داخلی و برخی حسودان و مغرضان بخصوص فتنه گران 88 و حامیان و ساکتین آن کودتاه همچنان می خواهند این دولت فعال و آرمانگرا و دلسوز و واقعاً خدمتگزار  را ناتوان جلوه دهند. سهل انگاری و کم توجهی بعضی مسئولان در رده های مختلف  نسبت به حربه های اقتصادی دشمنان داخلی در مقابله با  عملکردهای  مثبت دولت باعث شده که دشمنان این بار با حربه اخلال گری در بازار سکه و  ارز باعث افزایش قیمت ارز شده  و سعی داشته اند کشور را به هرج و مرج کشانده  و مردم عزیزمان را با مشکلات تورمی  مواجه نمایند که متأسفانه باید گفت  مقداری هم موفق شدند. این معضل بحمدلله با تدابیر ویژه و متعاقب آن با دستگیری تعدادی از دشمنان اقتصادی  این ملت  تا حدودی کنترل گشته است و انشاءالله با تلاش مسئولین و صبر و استقامت ملت شریف ایران بزودی کاملاً حل خواهد شد. در این راستا حضرت آیت الله خامنه ای در سفر اخیر خود به بجنورد بعد از بر شمردن نقاط قوت و توانایی های کشور، به برخی مشکلات و در رأس آن، بالا رفتن قیمت ها و بیکاری اشاره کردند و افزودند: این مشکلات، مشکلاتی است که همه مردم با آن دست به گریبان هستند اما مشکلات غیر قابل حلی نیستند زیرا انقلاب اسلامی در طول 33 سال گذشته ، مشکلات بزرگتر از این مسائل را پشت سر گذاشته است. ایشان به برخی مشکلات بزرگ و پیچیده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله تلاش برای ایجاد درگیری های قومی در کشور، راه اندازی جنگ تحمیلی 8 ساله، و اِعمال تحریمها اشاره و تأکید کردند: ملت ایران با ایستادگی و هوشیاری از همه این مشکلات عبور کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تحریمها خاطر نشان کردند: مسئله تحریمها، مسئله جدیدی نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است اما دشمنان تلاش دارند تا موضوع تحریمها را بزرگ نمایی کنند و متأسفانه برخی هم در داخل با آنها همزبان میشوند.

 حال وقتی شخص اول مملکت،ولی امر مسلیمن می فرمایند مشکل غیر قابل حلی در کشور وجود ندارد؛ پس کما فی السابق بر سران قوای سه گانه و دیگر مسئولان در رده های مختلف لازم و واجب است که با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری با وحدت و همدلی و اتحاد بیش از پیش خود دست در دست یکدیگر داده به فکر خدمت به مردم انقلابی و متعهد و متدین و ایثارگر و وفادار به نظام اسلامی باشند؛ و دولت را در امر خطیر خدمت رسانی در جمیع جهات یاری نمایند. دولت مردان نیز باید اهتمام بیشتری در جمیع مسائل جاری کشور داشته و بدون توجه به مسائل حاشیه ساز کار و تلاش و خدمت رسانی به مردم عزیز را همچنان سرلوله خود قرار دهند که عبادت بجز خدمت خلق نیست.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج