دوشنبه 1 مهر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران»، دروغ است

فرمانده نیروی قدس سپاه عبارت «گزینه نظامی علیه ایران روی میز است» را دروغ دانست و گفت: آمریکا در بعد سیاسی نیز جایی در دل ملت‎ها ندارد و به عنوان یک کشور منفور در میان مردم جهان شناخته شده است.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، سرلشکر قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان سیرجان اظهار داشت: نخستین سفر استاندار جدید کرمان با یادواره شهدا آغاز شد که مردم سیرجان هم حق بزرگی به گردن انقلاب و دوران دفاع مقدس دارند.
وی افزود: شهرستان سیرجان دارای سرداران بزرگی است که هرگز فراموش نمی‌شوند و امروز خانواده شهدا هستند که ما به آنها عشق می‌ورزیم و به استاندار کرمان که خودش و سه برادرش در جبهه‌ها بودند، تبریک می‌گوییم که امروز به این جلسه صمیمیت بخشید.
فرمانده نیروی قدس سپاه بیان داشت: گرچه جنگ برای ما یک دفاع مقدس بود، اما عصاره حقیقی مکتب تشیع که شهدا اساتید آن بودند، تاثیر حقیقی گذاشتند و هر گردان و گروهان متاثر از فرمانده‌هان خود قرار گرفتند که یک استاد برجسته بودند.
سلیمانی تصریح کرد: جوهره انسان‌ها در جنگ پنهان نمی‌ماند و این القاب امروزی مانند سردار و سرلشکر هم نبود که بگوییم اخلاص کم می‌شد، لذا هر کسی با ایمان خدایی خودش شناخته می‌شد و موثر واقع می‌شد و فقط اسلام و خدا بود.
وی ابراز داشت: همه طعم مرگ را می‌چشند، اما چند درصد به فیض شهادت می‌رسند و این مهم است که شهدا امروز در هر منطقه امامزادگانی هستند و هرگز فراموش نمی‌شوند و در شهر سیرجان شهید زندی، شهید مکی‌آبادی و دیگران یک امامزاده همانند سایر امامزاده‌ ها هستند و هر فردی هم مخالف آنها باشد، نمی‌تواند آنها را از جامعه محو کند، زیرا با خدا معامله کردند، همان طور که امام حسین (ع) با خدا معامله کرد و جاوید ماند.
سلیمانی با اشاره به نقش انقلاب اسلامی عنوان کرد: امام خمینی (ره) برای جامعه جهانی و ملت ایران کار بزرگی کرد و توانست دین را پشتوانه حکومت قرار دهد و برای همین این ملت و این انقلاب شکست‌ناپذیر شد و هست و در دنیا هیچ مذهبی به غیر از تشیع و فقه شیعه اینگونه کمال و بلوغ را ندارد و ملت را با همه وجود در خدمت دین و اسلام قرار دهد و با این پشتوانه شکست نمی‌خورد.
وی افزود: پس از امام راحل رهبری امام خامنه‌ای بدون هوا و هوس و با تکیه بر اسلام و مردم توانست دو محور اصلی را یعنی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را با اثبات برساند، اقتدار ما را ثابت کرد.
سلیمانی اذعان داشت: من اعتقاد قلبی دارم، اگر فردی اعتقادی به جمهوری اسلامی و رهبری نداشته باشد نه ملی‌گرا است و نه معتقد به نظام اسلامی است و دروغ می‌گوید و اگر کسی صدای رهبر خود را نشنود به طور یقین صدای امام زمان (عج) خود را هم نمی‌شنود و امروز خط قرمز باید توجه تمام و اطاعت از ولی خود رهبری نظام باشد.
وی در مورد آمریکا و استکبار گفت: آمریکا روزی بر سه گزینه قدرت خود یعنی سیاسی، نظامی و اقتصادی می‌تازید، امروز دروغ می‌گوید که ما با تحریم و تهدید ایران را به مذاکره وادار کردیم یا نظام اسلامی ضعیف شد، بلکه در حال حاضر آمریکا از نظر اقتصادی مقروض‌ترین کشور دنیا است.
سلیمانی تصریح کرد: آمریکا همچنین در هر کشوری دخالت نظامی داشته است، شکست خورده و از نظر سیاسی هم در هیچ کجای دنیا مورد قبول نیست. آمریکا در شرایطی که بزرگترین قدرت قلمداد می‌شد در همه ابعاد فروریخته است.
وی خاطرنشان کرد: ما ایرانی‌ها با لطف خداوند و ائمه معصوم (ع) و با فهم حقیقی از نظام و ولایت قابلیت این را داریم که به یک قدرت مقتدر و موثر در جهان باشیم و این ملت با این رهبری دولت خدمتگزارش می‌توانند بر سختی‌ها فائق شوند و امید ما دعای پدران و مادران شهدا است که محقق می‌شود.
گفتنی است ششمین کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان سیرجان امروز با حضور استاندار و مسولان استانی و برخی ائمه جمعه شهرستان‌های استان کرمان در حسینیه امام خمینی (ره) شهر سیرجان برگزار شد.
رجانیوز

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج