یکشنبه 5 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

رمضان ماه خودسازی

«هر چيزي ذكاتي دارد و ذكات بدن روزه است.پيامبر اكرم(ص)»

يك سالي ديگر و ماه رمضاني ديگر خداوند متعال به ما بندگان خود فرصت حياتي دو باره داد تا بلكه بتوانيم پس از 11 ماه تلاش و كوشش دنيوي براي آخرت خود ره توشه اي برداريم.

بدليل اينكه اديان قبل از اسلام كتاب و دستورات و معجزاتشان مورد تحريف واقع مي شده نبوت ها تكرار ميگرديده و در نهايت آخرين دين و كاملترين دين همراه با بزرگترين معجزه آن يعني قرآن مجيد توسط پيامبر خاتم حضرت محمدبن عبدالله(ص) نازل گرديده است، تا تمامي بشر را از ظلمات بسوي نور هدايت فرمايد. و لذا مي بينيم اكنون كه 1433 سال از زمان آغاز اسلام عزيز ميگذرد دين مبين اسلام هنوز در جهان پا بر جا تر از روز قبل و دستورات آن در تمامي شئون زندگي انسانها اعم از اقتصادي ،اجتماعي ، سياسي ،فرهنگي ،اخلاقي و خانواده گي و غيره ، زنده و پويا مي باشد. و اگر غير اين ديده شده مشكل از قرآن و كاملترين دين يعني اسلام نيست بلكه مشكل از خود ما مسلمانان است كه در درك و فهم آن عاجز و ناتوان هستيم.

ماه رمضان

ماه رمضان ماه نزول قرآن است؛ خداوند متعال در اين ماه معجزه بزرگ دين مبين اسلام يعني قرآن مجيد را در شب قدر كه شب تعيين سرنوشت انسانها است و از هزار ماه بالاتر مي باشد بر قلب نازنين پيامبر اكرم حضرت محمدبن عبدالله(ص) براي هدايت بشر نازل فرمود.

ماه رمضان ماه تلاوت قرآن و بهار قرآن است. پيامبر اعظم(ص) فرمود براي هر چيزي بهاري است و بهار قرآن ماه رمضان است. پس همه ما بايد بكوشيم در اين ماه با عظمت كه بهار و شادابي و نشاط قرآن است حد اقل چند جزء قرآن را بخوانيم.

ماه رمضان درهاي آسمان بر روي اهل زمين باز است. در اين ماه خداوند متعال در هاي آسمان را بر روي ما گناهكاران باز گذاشته و آماده پذيرش توبه و استغفار ما ميباشد. و هر كسي كه در اين ماه آمرزيده نشود در ماههاي ديگر از سال احنمال ببخشش كم است. تا سالي ديگر و ماه رمضاني ديگر ، اگر عمري باقي باشد. و مسلمان و اهل نماز و روزه در اين ماه از جميع گناهان توبه و استغفار مينمايند و خداوند هم طبق قول خودش انشاءالله از گناهان صغيره و كبيره ما در ميگذرد.

ماه رمضان ماه همدردي با گرسنگان و فقرا و ماه اطعام طعام به مستمندان است. در اين ماه با فضيلت ما صائمين علاوه بر اينكه به نماز و دعا و خواندن قرآن مشغوليم بدليل ضعف و گرسنگي بياد فقرا و مستمندان و گرسنگان بوده و انشاءالله توفيق دادن طعام به همنوعان را مي يابيم.

ماه رمضان ماه خودسازي نفوس است.در اين ماه با ارزش و با غنيمت، انشاءالله ما روزه داران از تمامي افعال حرام اعم از :غيبت، تهمت، دروغ، خوردن مال حرام و شبه ناك و غيره پرهيز ميكنيم.

ماه رمضان ماه تندرستي و سلامتي است. در اين ماه مبارك به ناچار كساني كه مثل حقير تنبل بوده و ورزش نميكنند و پر خوري نيز دارند ؛ روزه باعث سلامتي تن و روح شان نيز است.

در ماه رمضان صفوف نمازهاي جماعت و جمعه فشرده تر از قبل است. در اين ماه با فضيلت مردم سعي ميكنند در نمازهاي يوميه و حتي جمعه كه با جماعت خوانده ميشود بيشتر حضور يابند و ثوابي مضاعف ببرند.

در ماه مبارك رمضان فقط روزه داران اين ماه نيستند كه اعمال و آداب اين ماه را انجام ميدهند. در اين ماه علاوه بر روزه داران آنهائيكه بهر دليل نميتوانند روزه نگهدارند سعي ميكنند حرمت اين ماه را نگهداشته و در انظار روزه نخورند و در صفوف نمازهاي جماعت و جمعه شركت گسترده داشته و بسان صائمين اين ماه در كسب اجر و مزد معنوي از خدا ي متعال در اين ماه ساعي و كوشا هستند.

خداوندا ما را از روزه داران واقعي اين ماه عزيز قرار بده .

بارالها در اين ماه آمرزش و مغفرت گناهان ما را ببخش و بيامرز .

پروردگارا ،معبودا:

در اين ماه با فضيلت آقا و مولايمان حضرت بقية الله الاعظم مهدي موعود(عج) را براي قيام ظاهر بفرما.

خداوندا:

نائب الامام حضرت امام خامنه اي عزيز را تا انقلاب مهدي(عج)حتي كنار مهدي(عج) براي مسلمانان جهان بخصوص مردم مسلمان ايران بسلامت نگهدار.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج