سه شنبه 4 تیر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

دفاع و پاسداری از دستاوردهای انقلاب، فلسفه وجودی سپاه است

فرمانده کل سپاه پاسداران درباره فلسفه وجودی سپاه پاسداران، گفت: پاسداری و دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن مهمترین ماموریت سپاه پاسداران است.

خبرگزاری فارس: دفاع و پاسداری از دستاوردهای انقلاب فلسفه وجودی سپاه است.

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دهمین گردهمایی سراسری فرماندهان و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ضمن بیان فلسفه وجودی سپاه پاسداران اظهار داشت: پاسداری و دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن مهمترین ماموریت سپاه پاسداران است که این مهم در اصل 150 قانون اساسی برعهده سپاه گذاشته شده است.

 فرمانده کل سپاه با اشاره به تأثیر و ظهور فرهنگ مقاومت و الگوی ایستادگی انقلاب اسلامی و ملت ایران در پیروزی اخیر مردم غزه اظهار داشت: پس از 34 سال امروز موفقیت های انقلاب اسلامی در صدور اندیشه مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان و مستکبران عالم به مردم آزاده جهان و تاثیر گذاری این موضوع را می توان در عرصه پیروزی اخیر مردم غزه در جنگ 8 روزه برابر رژیم صهیونیستی مشاهده کرد.

 فرمانده کل سپاه با اشاره به برخی از عملکردهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: کارهای بسیار خوبی در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) صورت گرفته است اما لزوم برخورداری از یک سازمان پویا، راضی نشدن به وضع موجود و حرکت به سوی وضعیت مطلوب است.

 فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بندهایی از منویات مقام معظم رهبری در ابلاغ سند راهبردی سازندگی برای سپاه اظهار داشت: انتظار رهبری از سپاه تبدیل شدن به سرمشق و الگویی تحسین برانگیز برای دیگر دستگاهها در عرصه سازندگی است.

 وی خاطرنشان کرد: جامه عمل پوشاندن به منویات و انتظارات مقام معظم رهبری و تحمل سختی ها و مشقت های این مسیر از وظایف اصلی یک پاسدار انقلاب اسلامی است که قطعاً پاسداران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به این مهم عمل خواهند کرد.

 سرلشکر جعفری با اشاره به اهمیت معنویت افزایی در سازمانها تصریح کرد: توجه به ابعاد معنوی و معنویت افزایی در تمامی مجموعه هایی که در معرض آسیب پذیری هستند باعث رشد، تعالی و ایجاد فرهنگ از خود گذشتگی و ایثار در آن مجموعه می گردد.

 وی ضمن تشریح لزوم معنویت افزائی در سپاه از دیدگاه رهبری افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری محور اصلی قدرت سپاه معنویت است و بدون توجه به معنویت نمی توان به ارزش های بالای سازمانی دست یابیم و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) که رعایت ابعاد فنی، تخصصی، کیفی را در انجام پروژه ها مد نظر دارد باید بیش از گذشته انتظارات مقام معظم رهبری در بعد معنویت افزایی را محقق سازد.

 فرمانده کل سپاه با اظهار امیدواری از کنار گذاردن آنچه از قبل در عرصه های مدیریتی به جامعه ما ورود پیدا کرده است، تاکید کرد: اسلامی کردن دستگاهها و سازمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شروع این مهم در سپاه از مهم ترین وظایف پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب و اسلام است.

 سردار جعفری با اشاره به پیام عاشورا افزود: الگوپذیری از قیام حضرت سیدالشهداء(ع) و حرکت در این مسیر وظیفه اصلی هر انسان مومن و متعهد است که تطبیق این قیام در رفتار و منش سازمانی سپاه از اصول پاسداری در راه دفاع از انقلاب و اسلام است.

وی با تأکید بر این که برای اظهار دوستی و پذیرش ولایت واقعی امام حسین علیه السلام باید تلاش کنیم که در این مسیر گام برداریم، افزود: حادثه عظیم عاشورا یک الگوی بزرگ و بی نظیر الهی است که توسط خدای متعال طراحی و توسط سیدالشهدا (ع) اجرا شد، که مسلمانان و مومنین باید از این حادثه عظیم الگو پذیرند.


نظر

  1. با سلام خدمت همه دوستان.ممنون که در راه ظهور همراه ما هستید.امیدوارم شما هم در همه حال موفق و سربلند باشید و زیر سایه اهل بیت به خصوص امام عصر(عج) قرار داشته باشید.

    “راه ظهور”

    1. سلام بر آقای محمد امین.ممنون از حضور گرمتان.بازهم به ما سر بزنید.

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج