چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

دستخط رهبر انقلاب در حرم حضرت معصومه

 رهبر معظم انقلاب در سوم مهرماه

1372 در دفتر یادبود آستانه‌ مقدسه‌ حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها دست‌خطی نوشته‌اند که در حرم مطهر نگهداری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی خامنه ای، متن یادداشت معظم‌له به شرح زیر است:

السلام علیکم یا اهل بیت النّبوة و موضع الرساله، السلام علیک یا قرة عین آل الرسول (ص)

افتخار خدمت در این آستان بلند‌پایه‌ی ملک‌پاسبان، بر شما آقایان و عزیزان، مبارک و گرامی باد. حق بزرگِ این سرچشمه‌ نور و هدایت که یکی از ثمرات آن تشکیل حوزه‌ علمیه‌ عظیم‌الشأن در سایه‌ این بقعه‌ مبارک است، چنان عظیم است که زبان و قلم چون من حقیر و ناتوانی را رساییِ بیان آن نیست. این حق بر دوش همه‌ کسانی که از برکات این بقعه و این حوزه بهره‌مند شده‌اند وظائفی را در خورد توان و امکان می‌گذارد.

خداوند شما و همه‌ متمسکین به ذیل ولایت رفیعه‌ اهل بیت وحی و فضیلت را موفق به ادای این وظائف بدارد. اینک حرم مطهّر و بیوتات مطهّره‌ اطراف آن بحمدالله از وضع شایسته‌تری نسبت به گذشته برخوردار است و وسعت و نظافت و ابّهت و انتظامی بیش از گذشته دارد.

این رشته‌ بهسازی باید ان‌شاءالله ادامه یابد و به موازات آن صفا بخشیدن به فضای معنوی و روحی و امکان انتفاع از هدایت الهی در این مکان مقدس نیز باید مورد توجه و اهتمام باشد. خداوند عالمِ عظیم‌القدر مرحوم آیت‌الله حاج شیخ عبدالکریم حائری و مرحوم آیت‌الله بروجردی رحمهماالله‌تعالی را با مضطجعه‌ این مضجع شریف محشور فرماید و روح مقدس امام بزرگوار را که روحی در همه‌ تلاش‌های گذشتگان دمید به عالی‌ترین درجات نائل فرماید و شما آقایان عزیز را حفظ کند.

منبع: رجانیوز

کلمات کلیدی:

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج