پنجشنبه, تیر ۲۸, ۱۳۹۷
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

در این حادثه هم باید با جدیت بیشتری با اغتشاش گران برخورد می‌شد

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ترحیم شهدای خیابان پاسداران تهران و در پاسخ به سوال تسنیم درباره پروژه ضد انقلاب علیه حجاب موسوم به دختران خیابان انقلاب و ترویج بی حجابی از سوی آنها گفت:این مسائل نباید چندان رسانه‌ای شود چون ما مشکلی به نام حجاب نداریم. بانوان ما با این گروه همکاری نخواهند کرد؛ بنابراین این مساله مشکل مهمی نیست و به نظر من رسانه‌ها نباید به آن بپردازند.

وی افزود: یکی از ابزارهای این گروه‌ها برای پیشبرد اهداف‌شان این است که موضوع بدحجابی مدام در رسانه‌ها مطرح شود و مثلاً بگویند که این مشکلی بزرگ در جامعه است.
نایب رئیس مجلس  در پاسخ سئوال به تسنیم درباره این شبهه که می‌گویند جمهوری اسلامی بانوان را مجبور به داشتن حجاب در جامعه می‌کند، این مساله چه قدر صحت دارد، اضافه کرد: این مطلب درست نیست چراکه خانم‌های ما خودشان حجاب را انتخاب کرده‌اند و امروز هم در جامعه اجبار جدی در موضوع حجاب وجود ندارد.
مطهری ادامه داد: خانم‌ها امروز در جامعه به راحتی و آنطور که خودشان می‌خواهند ظاهر می‌شوند و هیچ سخت‌گیری در اجباری بودن حجاب وجود ندارد؛ البته بسیاری از خانم‌ها، حجاب را به خوبی رعایت نمی‌کنند. با سخت‌گیری هم نمی‌توان حجاب را اجباری کرد. مروجان بی حجابی، به دنبال ترویج برهنگی در جامعه هستند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا نظام واقعاً با تفکر دراویش مشکل دارد یا خیر اظهار داشت: این گروه از نظر فکری انحرافاتی دارند اما در حادثه اخیر(خیابان پاسداران)رافت بیش از اندازه‌ای نسبت به این گروه نشان داده شد چون بالاخره هر گروهی که به خیابان‌ها بیاید و ایجاد اغتشاش کند، باید با اقتدار با آنها برخورد شود و در این حادثه هم باید با جدیت بیشتری با اغتشاش گران برخورد می‌شد.
مطهری تصریح کرد: اینکه ما چند ساعت به آنها فرصت بدهیم که در خیابانی جمع شوند و هر کار که دلشان می خواهد انجام دهند، منجر به حوادث تلخ این چنینی می‌شود و به نظر من شورای تامین خوب عمل نکرد یعنی باید دست نیروی انتظامی را برای اقدامات متقابل بازتر می‌گذاشت.
وی ادامه داد: فرقه‌های مختلفی از دیرباز در ایران حضور داشته‌اند و فعالیت آنها هم محدود به دوران حضور جمهوری اسلامی نیست.
نایب رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که اگر این گروه‌ها در چارچوب نظام به فعالیت بپردازند، آیا امکان فعالیت آنها وجود دارد گفت: اگر این گروه‌ها خرافات را اشاعه ندهند و جلساتی که برگزار می‌کنند، جلسات صرفاً فکری باشد، فکر نمی‌کنم که جمهوری اسلامی با فعالیت آنها مشکلی داشته باشد.
منبع: رجانیوز
  
کلمات کلیدی:, , ,