جمعه 30 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

درس‌هایی از قلک یک پسربچه‌ی 8 ساله

خواندیم که: کودک 8 ساله‌ی لبنانی با شکستن «قلک» خود، پول‌هایش را برای خرید پهباد و کمک به مقاومت در برابر رژیم اشغال‌گر، به حزب الله لبنان هدیه کرد. «جاد حشیشو» پسربچه‌ای از شهر «صیدا» است که  پول‌هایش را همراه با نامه‌ای برای سید حسن نصرالله فرستاد و از وی خواست «ایوب» دیگری تهیه کند.

او در بخشی از نامه‌ی خود نوشت: «من می‌خواهم این پول‌ها را به مقاومت بدهم تا برای جنگ با اسرائیل، سلاح خریداری کند… وقتی بزرگ شدم، می‌خواهم عضو نیروهای مقاومت شوم و با آمریکا و رژیم اشغال‌گر مبارزه کنم.»

سید حسن نصرالله نیز در پاسخ به نامه‌ی جاد، از فداکاری، محبت و کمک او قدردانی کرد.

چند چیز بگویم آیا؟!

1- نکته‌ی اول قابل توجه اندیشمندنمایان هوادار صلح، دوستی، به ‌به، چه ‌چه، جشن تولد و… که گفت‌وگوی تمدن‌هایشان، رنگ خط‌ های راه راه یک پرچمِ ستاره‌ دار را دارد، می‌باشد (عجب جمله‌ی کش‌داری! مثل میله‌ی همان پرچم قشنگه‌…..).

اینان تنها نا اهلان روزگار را، حزب الله (به معنای حقیقی کلمه) و در واقع جبهه‌ی الهیِ حق می‌پندارند؛ که البته سه تا نقطه!! بله؛ خلاصه می‌خواستم بگویم جوگیر نشوند که حزب الله (این دفعه لبنان) دو باره دارد پهباد ایوب می‌خرد تا گفتمان صلحشان را رصد کند! نگران نباشید! یک پسربچه‌ی خوش غیرت، دشمنش را شناخته و دارد واکنشی طبیعی نشان می‌دهد… مثل ما پسر بچه‌های زمان جنگ که قلک‌های نارنجکی‌مان را پر می‌کردیم برای جبهه‌ها… یادش به خیر!

2-  ذهن یک پسر بچه‌ی 8 ساله، توانایی درک، سنجیدن و فرمان دادن به اجرای کارهای کوچکی که چهارستون اردوگاه باطل را بلرزاند، دارد و چه خوب هم دارد؛ با آن دست‌های کوچکش. حتماً می‌دانید که دست پسربچه‌های 8 ساله، در هیچ جای دنیا، به خصوص در ایران و لبنان، فرقی با هم ندارد!!

3- «قلکِ» یک پسربچه‌ی 8 ساله، می‌تواند به یک تهدید جدی (در حد بمب اتم م م ) برای دشمنان خبیثِ اسلام تبدیل شود!

4- این پسر بچه‌ی 8 ساله، جنگ نرم را در بنیاد سوروس نیاموخته است؛ تنها مکتبش، اسلام است که فهمیده پرورش می‌دهد.

5- یک پسر بچه‌ی 8 ساله به خوبی می‌داند که اگر در برابر این دشمن نامرد، امتیازی بدهد یا پایی (حتا قدمی) پس بکشد؛ وحشیانه‌تر از قبل به او حمله خواهد کرد! چقدر عالمانه تحلیل می‌کند و پا پس نمی‌کشد و با یک قلک، به دژخیمان یورش می‌برد!

6-  پسرک قصه‌ی ما چه خوب از تولید امت اسلامی حمایت می‌کند! حتا قلکش را هم می‌شکند…

7- سلامتی همه‌ی رزمندگان 8 ساله جبهه‌ی حق، صلوات.

مطلب از :مرتضی اسدی

منبع: سایت قدرت نرم

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج