چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حمایت از کالای ایرانی، پاتک ایران به تحریم کنندگان کشور است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: حمایت از کالای ایرانی، پاتک ایران به تحریم کنندگان کشور است و همه باید در این راستا گام بردارند.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سی‌امین یادواره سردار شهید حسین املاکی که جمعه شب 10 فروردین در مسجد جامع لنگرود برگزار شد، با اشاره به رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اظهار کرد: امنیت و آرامشی که امروز در کشور وجود دارد مرهون خون شهدای انقلاب است.

وی با بیان اینکه شهدا شخصیت ملت را مشخص می‌کنند، تصریح کرد: شهید حسین املاکی متعلق به همه جهان اسلام و ملت بزرگ ایران است و خورشیدی است که از خطه گیلان طلوع کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شهدا قهرمانان واقعی ملت هستند بیان کرد: همواره شخصیت ملت‌ها و جوامع توسط قهرمانان آن کشور تعیین می‌شوند و شخصیت‌هایی هستند که در تراز یک جامعه هستند.

سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده است، افزود: ایران کهکشان و شهدا ستارگان درخشانی هستند که در این کهکشان می‌درخشند و برخی از شهدا نیز مانند خورشیدند که دیگر ستارگان حول محور آن می‌چرخند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عظمت کار شهیدان تنها در روح بزرگ و وارستگی و از دنیا گسستگی و به خدا پیوستگی خلاصه نمی‌شود، گفت: شهدا ما را از خطرناک‌ترین گردنه‌های کشور عبور دادند و کشور را از اشغال بیگانگان نجات و اقدامی علوی انجام دادند.

سلامی با تأکید بر اینکه شهدای انقلاب اسلامی با درس گرفتن از تاریخ حماسه‌ای بزرگ آفریدند، خاطرنشان کرد: شهدای ما از تاریخ اسلام درس‌های بزرگی گرفتند.

وی با بیان اینکه شهدا انسان‌های هوشمند و با بصیرتی بودند، تصریح کرد: شهید املاکی پرچم‌دار بصیرت بود و عقیده داشت که باید مقابل دشمن خدا ایستاد و هیچ راهی جز شکیبایی و توکل بر خدا نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انقلاب ایران ثابت کرد که باید به خدا و قدرت ایمان متکی بود، افزود: جنگ تحمیلی 8 ساله سناریوی از پیش تعیین‌شده استکبار برای کشوری بود که به‌تازگی انقلاب کرده بود و متفکران جهان عقیده داشتند که استقلال و امنیت سیاسی بدون تکیه‌ بر آمریکا و شوروی امکان‌پذیر نیست.

سردار سلامی با بیان اینکه نظریه امام خمینی برنامه‌های استکبار را بر هم زد، گفت: امام خمینی(ره) از کشور، ملتی مستحکم و مقاوم در برابر دشمن ساخت که امروز به یکی از قدرت‌های جهان مبدل شده است.

وی هشت سال دفاع مقدس را طولانی‌ترین جنگ در تاریخ دنیا دانست و بیان کرد: تمام کشورهای دنیا با هم متحد شدند تا انقلاب را نابود و خود بر کشور حکومت کنند اما موفق نشدند و اگر آن روز پیروز نمی‌شدیم امروز شاهد حکومت کفار بر ملت ایران بودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار شهدا تنها دل کندن از خانه، خانواده و دنیا نبود گفت: شهدا اعتبار دفاعی و بازدارندگی نیرومند برای کشور ایران ایجاد‌ کردند و هر کشوری که بخواهد در مورد ایران فکر بدی به ذهنش بزند با مطالعه تاریخ ایران متوجه قدرت کشور می‌شود.

سردار سلامی با بیان اینکه هنر شهیدان تنها در دوران دفاع مقدس خلاصه نمی‌شود افزود: آثار شهیدان مانند شهیدان کربلا برای آیندگان است، چراکه این شهیدان از فرهنگ عاشورا الگو گرفته و جاوید شدند، اگر عاشورا نبود امروز نمی‌توانستیم مقاومت کنیم چراکه اکنون حجت بر ما تمام شده است.

وی با بیان ‌اینکه باید روح جهاد و ایستادگی را در کالبد کشور و ملت زنده نگه‌ داریم، گفت: جنگ تنها به هشت سال خلاصه نشد و دشمن همواره ملت ایران‌ را در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مورد هجوم قرار می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم چهار دهه‌ای ملت ایران توسط آمریکا و اروپا، افزود: اگر آمریکا و اروپا به‌ اندازه ملت ایران محاصره می‌شدند طی مدت چند ماه فرومی‌ریختند اما ملت ایران همچنان روی پای خود ایستاده است.

سلامی با بیان اینکه دشمن همه جنبه‌های زندگی مردم ایران را مورد حمله قرار داده است، اظهار کرد: دشمنان از طریق ماهواره و فضای مجازی شبانه‌روز در حال تولید برنامه علیه ایران هستند تا جوانان را از غیرت، مسجد، نماز، تاریخ و افتخارات این کشور دور کند و تفکر خود را بر ذهن جوانان ایران قرار دهد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای توسط جوانان ایران بیان کرد: آمریکا و اروپا پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را مورد حمله قرار می‌دهند درحالی‌ که خود دارای ذخایر نامحدودی از سلاح‌های هسته‌ای هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران مسیر پیشرفت را مصمم ادامه می‌دهد، اظهار کرد: شهدا به ما یاد دادند که ارزش جان از عزت انسان بالاتر نیست و باید برای دفاع از انقلاب و اسلام با توکل بر خدا در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

سلامی با بیان اینکه دشمن هیچ‌گاه از کینه‌توزی علیه ایران دست برنمی‌دارد، افزود: قدرت امروز ایران به حدی رسیده است که می‌تواند اراده خود را بر ظالمان تحمیل کند.

وی با بیان اینکه اسلام نفس استکبار را گرفته است، گفت: امروز گستره اسلام‌ با قدرت انقلاب و ولایت‌فقیه به حدی رسیده که ایران را به قطب بزرگ قدرت دنیا تبدیل کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نام‌گذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی پاتک جمهوری اسلامی به تحریم کنندگان کشور است و همه مردم و مسئولان باید در این راستا گام بردارند تا شاهد رونق اقتصادی کشور ‌شویم.

سلامی با تأکید بر اینکه امروز عده‌ای همنوا با دشمن به دنبال ناامیدی ملت ایران هستند افزود: این سناریوی از پیش تعیین‌شده استکبار علیه ایران است البته در کشور مشکلاتی وجود دارد که کسی منکر آن نیست اما حل این مشکلات کار دشواری نیست.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی حل نشدنی نیست، گفت: ملت ایران راه سعادتش را در گسترش شعاع قدرت اسلام و انقلاب ایران می‌داند و ایستادگی و پایبندی مردم به انقلاب را هرساله در راهپیمایی 22 بهمن مشاهده می‌کنیم.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج