چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حماسه های سیاسی4

وعده ما جمعه ۲۴ خرداد پای صندوقهای رأی

 حماسه به چه میگویند و در واقع حماسه چیست؟

* پس از 16 سال خدمت دولت های سازندگی و اصلاحات قاطبه ملت ایران در انتخاب نهم ریاست جمهوری با وجود سلایق و گرایش و تفکرات مختلف به دولت اصول گرا و عدالت طلب و خدوم و خدمتگزار با گفتمان انقلاب و امام(ره)رأی دادند، که از حیث ارزشی و با روی کرد شعارهای اول و اصیل انقلاب در نوع خود بی سابقه بود و نشان داد که پس از 27 سال از انقلاب( تا سال 84 )مردم چقدر به انقلاب و اسلام و ارزشهای والای آن علاقمند و پایبند و در واقع تشنه عدالت اند.

* در انتخاب دهم ریاست جمهوری قریب 40 میلیون نفر در پای صندوقهای رأی حضور یافتند و با وجود صلایق و گرایش های مختلف بار دیگر قاطبه مردم به دولت اصول گرا و عدالت طلب اعتماد کرده و با رأی قریب 25 میلیونی او را بعنوان رئیس جمهور انتخاب نمودند.شاید بتوان گفت که حضور مردم در صحنه پس از دوران انقلاب و دفاع مقدس یک حماسه ای بی نظیر بود.

*حسودان بیکار ننشستند و از آنجائیکه از روی کار آمدن دولت نهم با آنهمه کار و تلاش و خدمت صادقانه بسیار ناراحت بودند از قبل طراحی کرده بودند که اگر در انتخاب دهم خودشان پیروز نشوند حتماً در انتخابات تقلب شده و از این روی قبل از انتخابات و حین انتخابات و پس از آنبا پشتیبانی غربی ها بخصوص آمریکا، اسرائیل ،انگلیس و منافقین در سطحی بسیار گسترده به انحای مختلف مخالفت کرده و فتنه تاریخی 88 را رقم زدند.

*به بهای تقلب در انتخابات و در خواست ابطال آن، انقلاب مخملی سال88  یا کودتای سال 88 به قصد براندازی نظام و حداقل شکستن حرمت ولایت فقیه که از ارکان قانون اساسی و رکن رکین انقلاب اسلامی و میراث امام راحل عظیم الشأن است شکل گرفت.( امام در خصوص اهمیت و جایگاه ولایت فقیه بدین مضمون فرمود: ولایت فقیه شعبه ای از ولایت رسول الله(ص)است .ولایت فقیه دیکتاتوری نیست بلکه جلوی دیکتاتوری را میگیرد.و توصیه فرمود که: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.)

*فتنه سال 88 چون در تاسوعا و عاشورای حسینی شدت یافت روح یزید و یزیدیان را شاد کرد آنجا که  به هیئت ها و دستجات عزاداری حمله شد و خیمه های حضرت اباعبدالله الحسینعلیه السلامو مساجد و قرآن ها به آتش کشیده و عزاداران را مورد ضرب و شتم قرار داده و بعضی جانباز،بعضی شهید  در دفاع از حرمت عاشورا شدند و خسارات مادی و معنوی زیادی به نظام اسلامی وارد شد.

*پس از 8 ماه کودتاه و 8 ماه خسارت و ویرانی و 8 ماه صبر و سکوت و توصیه و اندرز و لطف و مهربانی حضرت امام خامنه ای روحی فداء به سران فتنه محصور شده و نشده ،خون ملت مسلمان و انقلابی ایران بجوش آمدو بصورت خودجوش در8 دی 88 در بعضی از استانها و شهرستانها و در 9 دی در تهران(مرکز فتنه) و در سراسر میهن اسلامی حماسه ای بی نظیر و ماندنگار در تاریخ بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس برای تثبیت نظام ولایی ایران پدیدار شد و طومار هر چه فتنه و فتنه گری برای همیشه در تاریخ ایران برچیده شد.

*نهم دی 88 هم یک حماسه سیاسی بزرگ و یک انقلابی دیگر در تجدید انقلاب بهمن 57 بود و بخاطر اهمیت روز 9دی این روز روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در تاریخ تقویم ایران نام نهاده شده و هر ساله این یوم الله گرامی داشته میشود. (F)

منبع: دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج