چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حماسه های سیاسی 3

وعده ما جمعه ۲۴ خرداد پای صندوقهای رأی

حماسه به چه میگویند و در واقع حماسه چیست؟

*ما در طول تاریخ داریم که فقط یک روز در اسلام حماسه سازی بزرگ شده و عده قلیلی در مقابل عده بسیار کثیری حماسه آفریدند و آنهم در دهم محرم سال 61 هجری.

* وقتی اسلام ناب محمدی (ص) با ظلم و ستم و فساد و تباهی  یزید ابن معاویه لعنت الله در حال تحریف و نابودی جدی قرار گرفت.

*وقتی حضرت امام حسین علیه السلام چاره نجات دین جدش رسول الله(ص)را جز کشته شدن خود نمی بیند. با شرایطی که حاکم بود بنا به دعوت کوفیان از مکه روانه آن دیار شد و در صحرایی به نام کربلا خود و یاران اندکش حماسه ای بزرگ و ماندگار آفریدندو اسلام به خونشان زنده شد. و اسلام ناب و ما مسلمانان و بخصوص شیعیان برای ابد مدیون عاشورائیان سال 61 هجری شدیم و به همین خاطر محرم و صفر هر سال را به  تعظیم و تجلیل و تکریم  آنان  پرداخته و به نوحه و مرثیه سرایی در رثای شان می پردازیم .

*وقتی دشمن بعثی عراق به فرمان صدام حسین تکریتی(رئیس جمهور سابق و معدوم عراق) با حمایت دنیای استکبار به سرکرده گی آمریکای جنایتکار در شهریور ماه سال 59 از زمین و هوا به کشور عزیزمان حمله کرد و مناطقی از خاک میهن ما را به تصرف خود در آورد و زن و مرد و پیر و جوان مناطق مرزی و غیر آن را زیر آتش زمین و هوای ادوات جنگی خود قرار داد و عده ایی را بی خانمان و آواره جنگی و عده ای را شهید و مجروح و عده ایی را اسیر کرد. دومین حماسه بزرگ تاریخ اسلام رقم خورد  آنگاه که مرد و زن مسلمان ایران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) سر از پا نشناخته با نثار خون عزیزترین عزیزانشان طی 8 سال دوران دفاع مقدس از این آب و خاک دفاع مثال زدنی کردند. و این خلق بزرگترین حماسه سیاسی مذهبی بعد از قیام حضرت سید الشهد اء(ع)بود. و خون شهدای عزیزمان،ایثار و جانفشانی رزمندگان و ایثارگران مان، صبر و پایداری آزادگان مان در زندانهای بعثی و صبر و استقامت خانواده های معظم شهدا و ایثارگر؛ همه و همه باعث تقویت بنیه انقلاب اسلامی مان شد و نشان داد که خون سید الشهداء(ع)و یارانش در آن حماسه بزرگ و فراموش نشدنی در رگهای ملت ایران همواره می جوشد و می خروشد. (W)

منبع: دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج