چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حماسه های سیاسی 2

وعده ما جمعه ۲۴ خرداد پای صندوقهای رأی

حماسه به چه میگویند و در واقع حماسه چیست؟

*وقتی پس از بر کناری دولت موقت مهندس بازرگان اولین انتخابات ریاست جمهوری با حضور و رأی مردم شکل گرفت و اولین رئیس جمهور انتخاب شد و پس از آن هر 4 سال یکبار این دموکراسی یعنی انتخابات آزاد با ساز و کارهای قانونی خود شکل می گیرید حماسه سیاسی اتفاق افتاده و می افتد.

*وقتی انتخابات پارلمانی با ساز و کارهای قانونی خود هر 4 سال یکبار شکل می گیرد و مردم هر شهرستان نماینده یا نمایندگانی از جانب خود به مجلس شورای اسلامی جهت قانون گزاری و نظارت بر اجرای قانون انتخاب میکنند آن هم خلق یک حماسه سیاسی است.

* وقتی هر 8 سال یکبار انتخابات خبرگان رهبری جهت تعیین رهبر و نظارت بر کار رهبر با ساز و کارهای قانونی خود برگزار شده و میشود و مردم هر استان از میان داوطلبین واجد شرایط (علمایی در حد اجتهاد)به اختیار خود افرادی را انتخاب و به مجلس خبرگان رهبری می فرستند آنهم خود یک خلق حماسه سیاسی است.

* وقتی انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا هر 4 سال یکبار برگزار شده و میشود و مردم خود در انتخاب اعضای شورای شهر و روستا و به تبع آن انتخاب شهردار و دهیار و غیره دخالت دارند حضورشان هم حضوری حماسی و سیاسی است. (W)  

منبع: دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج