چهارشنبه 5 تیر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

حال و روز این کودکان مظلوم نتیجه جنایات شماست

وزیر خارجه انگلیس بدون در نظر گرفتن و یا هیچ‌گونه‌اشاره‌ای به اینکه بریتانیا با حمایت تسلیحاتی و حضور مستقیم در جنگ یمن باعث کشته و زخمی شدن هزاران زن و مرد و بخصوص کودکان بیگناه شده است در سفر به ایران در ژستی مداخله‌جویانه به دیدار فرزند یک جاسوس زندانی رفت و در سایه انفعال دستگاه دیپلماسی کشور خواستار آزادی این جاسوس شد!
سرویس سیاسی-جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس که برای یک سفر رسمی به ایران سفر کرده بود روز سه‌شنبه اعلام کرد با خانواده نازنین زاغری دیدار کرده است، نازنین زاغری از دو سال پیش به جرم جاسوسی زندانی است و وزیر خارجه انگلیس پیش از سفر به ایران هدف خود را مبنی بر دیدار با این جاسوس و خانواده وی به اطلاع وزارت خارجه کشورمان رسانده بود!
فارغ از اینکه دیدار وی با نازنین زاغری مورد موافقت قرار نگرفته و وی تنها با فرزند این جاسوس دیدار کرده است نکاتی را بایستی در این میان به اختصار مورد‌اشاره قرار داد.
پیش از هرچیز باید به آقای هانت یادآوری کرد ژست حقوق‌بشری و عاطفی وی در دیدار با کودک خانم زاغری، ریاکارانه و منافقانه است و مسئول جدایی این کودک از مادرش دولت لندن است که با اجیر کردن این خانم برای جاسوسی، زمینه‌ساز این ظلم شده است.
دیگر آنکه جرمی هانت، در سایه انفعال دستگاه دیپلماسی کشورمان پیش از سفر به ایران برای کشورمان شرط و شروط تعیین کرده است و این نهایت بی‌شرمی و وقاحت است که با قواعد دوره استعمار با ملت‌ها گفت‌و‌گو و شرط و شروط تعیین شود.
بی بی‌سی ارگان خبری رژیم سلطنتی انگلیس در گزارش‌های متعددی به این مسئله پرداخته و از جمله نوشته است: « پیش از این سفر هانت گفته بود که یکی از اهداف سفر او آزاد کردن ایرانی-بریتانیایی‌های زندانی

و بخصوص نازنین زاغری رتکلیف، کارمند موسسه خیریه تامپسون رویترز وابسته به خبرگزاری رویترز است.»
هانت به بی‌بی سی گفته است: « من این موضوع را برای مقام‌ها روشن کردم که اگر ایران بخواهد از موضوع دو تابعیتی‌ها به عنوان اهرم فشار سیاسی استفاده کند برایش پیامدهایی خواهد داشت و بریتانیا اجازه نخواهد داد که چنین چیزی اتفاق بیافتد و هزینه‌ای نداشته باشد.از نظر ما این شرایط را نمی‌توان ادامه داد. »
اظهارات وزیر خارجه انگلیس به اندازه‌ای گستاخانه است که اگر او حتی با خانواده این جاسوس دیدار و گفت‌و‌گو نکرده بود نیز انفعال وزارت خارجه در برابر آن تعجب‌آور و در عین حال مایه تاسف بود.
هانت علاوه‌بر این اظهارات بنا به گزارش رسانه‌های خارجی درخواست دیدار با نازنین زاغری را مطرح کرده بود که این درخواست مورد مخالفت قرار گرفته و او در اقدامی مداخله‌جویانه به دیدار خانواده این جاسوس زندانی رفته است.
کشتار کودکان یمن فراموش شدنی نیست
وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با دختر نازنین زاغری نوشته است: « هیچ کودکی نباید از مادرش به این اندازه دور باشد.»
این اظهارات مداخله‌جویانه و ریاکارانه در حالی از سوی هانت مطرح می‌شود که دولت انگلیس با تسلیح رژیم سفاک سعودی در کشتار مردم بیگناه یمن نقش مستقیم ایفا کرده و حتی در برخی جبهه‌ها و مناطق از جمله در الحدیده به صورت مستقیم حضور یافته است.
مدیر منطقه‌ای یونیسف آژانس کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرده است بیش از ۱۱ میلیون کودک در یمن نیازمند دریافت کمک‌های فوری هستند و برآورد می‌شود هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی از یک بیماری‌ کشنده جان دهد.
گرت کاپلاره، مدیر منطقه‌ای یونیسف گفته است: هشدارهای اخیر با شیوع دیفتری که در پنج استان دیده شده، اوج گرفت. همچنین نزدیک به یک میلیون تن در یمن که اکثرا کودک هستند، از وبا و یا اسهال حاد ناشی از آب آلوده رنج می‌برند. جنگ در یمن متاسفانه جنگ علیه کودکان است. یمن با بدترین بحران انسانی روبروست که در طول عمرم شاهد بودم.
آمار و ارقام وحشتناک و تاسف‌بار است، هر ده دقیقه یک کودک یمنی جان خود را از دست می‌دهد و این به معنای آن است که در صورت تداوم این روند سالانه بیش از 52 هزار کودک یمنی با تسلیحات انگلیس و به دست رژیم سعودی به شهادت می‌رسند.
سال گذشته ایندیپندنت در گزارشی از افزایش 500 درصدی فروش تسلیحات انگلیس به عربستان خبر داده بود و این یعنی نقش بالای لندن در کشتار کودکان یمنی و با این وجود آیا وزیر خارجه انگلیس می‌تواند ریاکارانه به دیدار کودک یک جاسوس زندانی رفته و ژست انسان‌دوستانه بگیرد؟!
اگر هانت به خانه این جاسوس رفته و با دختر و برادر نازنین زاغری در فضایی امن دیدار و تصاویر این ملاقات را منتشر ساخته است روزانه 144 کودک یمنی توسط والدین خودشان دفن می‌شوند و چگونه می‌توان این دو اقدام را با هم خواند و به ریاکاری مقامات انگلیسی اذعان نکرد؟!

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج