چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

تمام ثروت کشور نباید در دست 3 هزار نفر باشد

رئیس جمهور گفت: تمام ثروت و تجارت کشور نباید در دست تنها 3 هزار نفر باشد و 76 میلیون نفر دیگر کارگر آنها باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش در اجتماع باشکوه مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهر به مسائل مهم اقتصادی کشورمان اشاره کرد و گفت: امروز شاهد بسیاری از بداخلاقی‌ها علیه ملت ایران هستیم که همه آن‌ها برای جلوگیری از پیشرفت و عزت مردم و شکوفایی استعدادهای جوانان ایرانی انجام می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 92 را به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری فرموده‌اند، اضافه کرد: در راستای تحقق حماسه اقتصادی باید به گونه‌ای گام برداریم که استعدادهای جوانان و ملت ایران شکوفا شود و بتوانیم با فشارهایی که دشمنان به ما وارد می‌آورند، مقابله کنیم.

 رئیس قوه مجریه با بیان اینکه امروز طراحی‌های فراوانی از داخل و خارج کشور علیه ملت ایران و پیشرفت کشورمان انجام می‌شود، گفت: دشمنان کشورمان به خوبی می‌دانند که اگر ایران پیشرفته شود، دیگر جایی برای قلدری قلدران جهان باقی نخواهد ماند و اگر ایران اسلامی از سلطه سلطه‌گران به طور کامل خارج شود، آن‌ها دیگر جایی برای چپاول‌های بی‌حد و حصر خود در دنیا نخواهند داشت.

 احمدی‌نژاد با اذعان به اینکه فشارهای بیگانگان امروز به قول خود آنها در بالاترین حد ممکن قرار دارد، اظهار داشت: دشمنان ملت ایران اعلام کرده‌اند که می‌خواهیم اقتصاد جمهوری اسلامی را فلج کنیم و البته آن‌ها در این راه با عده‌ای در داخل کشور هماهنگ هستند.

 احمدی‌نژاد تأکید کرد: اعتقاد داریم که ملت ایران قادر است همه موانع را از پیش روی بردارد و همه گردنه‌های سخت‌ را پشت سر بگذارد و به سطح قله‌های تعالی و رشد نائل شود.

 وی با بیان اینکه یک کشور برای پیشرفت و توسعه نیازمند استعدادهای طبیعی و نیروهای انسانی مطلوب است، به بسط این موضوع در هر دو بخش پرداخت و گفت: ظرفیت‌های طبیعی در ایران بسیار فراوان است و کشور ما جزو ثروتمند‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

 رئیس قوه مجریه با تأکید بر اینکه ثروت‌های خدادادی در ایران باید احیا شود، گفت: ما به لحاظ طبیعی بسیار غنی هستیم و البته اعتقاد داریم که خداوند متعال در هر سرزمینی امکانات لازم را برای پیشرفت و رشد ملت‌ها قرار داده است.

 احمدی‌نژاد توجه به نیروی انسانی را در مسیر رشد و توسعه بسیار مهم بر شمرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای نیروهای انسانی توانمند، عالم، مصمم، با فرهنگ و دلسوز است و این را از هزاران سال پیش تاکنون در کشورمان شاهد بوده‌ایم.

 وی با بیان اینکه ایران همواره کانون علم، فرهنگ، اخلاق و تربیت انسان‌های بزرگ و متعهد بود، اراده، تلاش و پیگیری را در راستای توسعه همه جانبه کشور امری ضروری دانست.

 رئیس جمهور به توسعه علمی ایران و فعالیت هزاران مرکز علمی و دانشگاه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: امروز باید همه دست به دست هم بدهیم و روی پای خود بایستیم و به خوبی به یکدیگر اعتماد کنیم.

 احمدی‌نژاد توان ملت ایران را نامحدود توصیف کرد و گفت: تجربه تاریخی و دوران انقلاب نشان داده است که اگر به مردم اعتماد شود، آن‌ها همه نشدنی‌ها را شدنی خواهند کرد.

 وی با بیان اینکه حضرت امام راحل به خوبی به مردم اعتماد کردند و مأموریت بزرگ انقلاب را بر دوش ملت گذاشتند، گفت: حضرت امام روح خود باوری را در کالبد مردم کشورمان دمیدند و به واسطه همین ظرفیت‌ها، مردم توانستند تمام قدرت‌ها را در هم بشکنند.

 رئیس قوه مجریه با بیان اینکه در دوره دفاع مقدس نیز به جوانان ایرانی اعتماد شد و آنها به خوبی پاسخ این اعتماد را دادند، اضافه کرد: در آن دوران با شکوه دیدیم که جوانان و نوجوانان ایرانی بر همه قدرت‌های شیطانی عالم غلبه کرده‌اند و این نشان می‌دهد که هر جا کار به خود مردم سپرده شود، آن‌ها به بهترین شکل ممکن مسئولیت خود را انجام می‌دهند و این امر در تاریخ ایران سابقه هزاران ساله دارد.

 احمدی‌نژاد تأکید کرد: در حوزه اقتصاد نیز باید اعتماد سازی کرد و دانست که اگر اقتصاد ایران در دست عده قلیلی باشد، کشورمان هرگز به جایگاه شایسته نخواهد رسید.

 احمدی‌نژاد تصریح کرد: اگر سه هزار نفر بخواهند تمام ثروت، تجارت و منابع کشور را در دست بگیرند 76 میلیون نفر دیگر از جمعیت ایران کارگر آن‌ها باشند، قطعا به جایی نخواهیم رسید.

 وی گفت: امروز همه مردم که مالکان حقیقی کشور محسوب می‌شوند، باید در عرصه اقتصادی فعال شوند و دولت نیز وظیفه دارد راه‌ها را برایشان باز کند.

 وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد که بی‌ سر و صدا به پیش می‌رود، گفت: همه مردم باید به میدان بیایند و نگذارند که دشمن به اهداف خود برسد.

منبع: رجانیوز


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج