سه شنبه 26 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

تصویر 9 دی فقط با عاشورای سال ۵۷ قابل مقایسه است

صفار هرندی:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بارگذاری بر دوش مردم محصول فهم غلط از مسائل است که می‌گوید دوره انقلاب تمام شده و باید به کدخدا پناه برد، یادآور شد: این فهم، معلم برخی از مسئولان شد که به این نقطه رسیدیم. متأسفانه می‌بینیم، گفته می‌شود، «قرار نبود مشکل اقتصادی با برجام حل شود و با هدف دیگری برجام را پیگیری کردیم.» این کار به تمسخر گرفتن مردم است. حالا که کارها ناکام مانده می‌گویند، قرار نبود اقتصاد و مسائل اقتصادی از این راه ‌حل شود.
محمدحسین صفار هرندی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با عنوان «فتوحات 9 دی» ابراز داشت: برای مردمی که در 9 دی، حماسه حضور آفریدند، مهم‌تر از هر چیز شرکت در تصویری بود که روز قیامت در محضر خدا، اولیاء الله و حضرت فاطمه(س) آنها را به عنوان مدافعان اعتقادات و اهل بیت نشان دهد.
وی در همین زمینه تأکید کرد: این جدی‌ترین دلیل حضور جانانه مردم در این حماسه بود که قابل قیاس با تجمع‌ها و راهپیمایی‌های این کشور از ابتدای انقلاب نیست. اگر بخواهیم عظمت و ابعاد 9 دی را با آن راهپیمایی مقایسه کنیم، حماسه 9 دی از این لحاظ فقط قابل قیاس با عاشورای سال 57 است.
صفار هرندی گفت: در روزهایی که فتنه هر روز به شکلی رخ می‌نمود و اعتقادات مردم

را نشانه و شعارهای انقلاب را مخدوش می‌کرد، فتنه‌گران پنجه به چهره نورانی امام(ره) و رهبری کشیدند. مرتکب هر رذالتی شدند. ظاهر قضیه این بود که در انتخابات تقلب صورت گرفته ولی خودشان بعدها گفتند این مسئله بهانه و نظام نشانه بود. به نظرات و فرمایشات مقام معظم رهبری که می‌نگریم، می‌بینیم ایشان از ابتدا رد پا و نقشه اینها را می‌دیدند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: من در جلسه مجمع تشخیص مصلحت به مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی گفتم ما شما را به سوابق همراهی با امام(ره) می‌شناختیم اما چطور امروز فردی که کینه‌های انباشته‌اش نسبت به امام(ره) برملا شده، به امام فحاشی می‌کند و او را جلاد معرفی می‌کند، حاشیه‌نشین مجمع شده و به عنوان مشاور در خدمت رئیس‌مجمع است؟ چه شده که کنار شما می‌نشیند. او (آقای هاشمی رفسنجانی) از من تشکر کرد و علت این کار را توجیه کرد. ما گفتیم آن فرد دیگر نباشد.
صفارهرندی افزود: امام(ره) از دیدگاه آنها جلاد شده بودند و جریان نفاق جایگاه مظلوم را پیدا کرده بودند. مقام معظم رهبری وقتی می‌‌دیدند افرادی سعی خود را صرف مواجهه با اصحاب فتنه در داخل کشور می‌کردند، فرمودند اینها رأس فتنه نیستند بلکه رأس فتنه بیرون کشور است. اینها کوچکتر از آنند که بتوانند چنین کاری کنند و بازی خوردند. البته بازی خوردن آنها چیزی از گناه آنها کم نمی‌کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در دفاع از حرم معصومین در عراق و سوریه از کف خیابان‌های تهران و سایر شهرها جوانانی همت کردند و حجت شدند که حضرت آقا فرمودند ««شهید حججی» حجت زمانه ماست.» حجتی شدند بر همه کسانی که فکر می‌کنند، تاریخ مصرف جمهوری اسلامی بعد از 40 سال تمام می‌شود و به کوری چشم آنها 40 سالگی‌ها را خواهیم دید.
وی تأکید کرد: در نشستی که وزرای دفاع ناتو بعد از روز 9 دی داشتند، اعلام کردند دیگر نمی‌شود به جنبش سبز تکیه کرد و جنبش سبز مرده، باید سراغ راه دیگری رفت و آن کار تحریم بود. آنها می‌گفتند، فایده تحریم این است که مردم آزار می‌بینند و نسبت به حکومت و رهبری بی‌میل می‌شوند. صفار هرندی با بیان اینکه آنها این تصمیم را بعد از 9 دی گرفتند، گفت: می‌خواستند از مردمی که در 9 دی حضور پیدا کرده بودند، انتقام بگیرند. بالاخره برخی طاقت‌ها در برابر فشار اقتصادی کم می‌آورد. از مسئولین می‌خواهیم، توطئه تحریم دشمن را کاهش دهند. مردم حق دارند، شکایت کنند. نمونه‌اش همین کارهایی است که باعث آشفتگی بازار ارز شد و با مدیریت درست در یکی دو ماهه اخیر از آن عبور کردیم. می‌شد با مدیریت درست‌تر گرانی کالا زندگی مردم را آزار ندهد.
مردم را مسخره نکنید
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این بارگذاری بر دوش مردم محصول فهم غلط از مسائل است که می‌گوید دوره انقلاب تمام شده و باید به کدخدا پناه برد، یادآور شد: این فهم، معلم برخی از مسئولان شد که به این نقطه رسیدیم. متأسفانه می‌بینیم، گفته می‌شود، «قرار نبود مشکل اقتصادی با برجام حل شود و با هدف دیگری برجام را پیگیری کردیم.» این کار به تمسخر گرفتن مردم است. حالا که کارها ناکام مانده می‌گویند، قرار نبود اقتصاد و مسائل اقتصادی از این راه‌حل شود. وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در کنار ریزش‌ها رویش هم داریم. یکی از این رویش‌ها، جوانانی هستند که در صحنه‌هایی حاضر می‌شوند که کسی آنها را فراخوان نکرده است. در دانشگاه تهران چند صدنفر از جوانان تحت عنوان «روزه نجات» برای مردم یمن روزه گرفتند؛ این مصداق رویش‌هاست. امروز آخرین روز اعتکاف جوانان دانشگاه تهران است. آنها به نماز جمعه آمدند تا حجتی برای همه ما باشند و این جوانان را می‌توان پرورش یافته‌های دوره‌ای برشمرد که نام آن «فتوحات ۹ دی» است.

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج