چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

تجديد خاطره هاشمي با رفقاي نيمه راه اصلاحات

کیهان نوشت: هاشمي با انتقاد از برخي استانداران دولت اصلاحات گفته است كه برخي از آنها در سال 84 از او خواستند نامزد شود اما بعد از نامزدي وي، سراغ ديگران رفتند و پيدايشان نشد.

به گزارش سايت هاي سحام نيوز و جرس، هاشمي چند روز پيش در ديدار تعدادي از استانداران دوران سازندگي و اصلاحات كه خواستار نامزدي وي بودند، از برخي عدم پايبندي ها در دعوت انتقاد كرده و گفته است: «در سال 84 استانداران و برخي از چهره هاي اصلاحاتي آمدند و از من دعوت كردند؛ ما كه آمديم رفتند كانديداي خودشان را آوردند و بسياري از آنها را ما ديگر نديديم… البته از آن دسته افراد در ميان شما نيست و شما حتما مصمم هستيد اما اين هم واقعيتي است.»
 
براساس اين گزارش وي همچنين گفته؛ مسائلي پيش آمده كه باعث شده اعتماد قبلي نسبت به او از سوي رهبري وجود نداشته باشد.
 
گفتني است بنا بر گزارش رسمي سايت هاشمي وي در پاسخ به دعوت به نامزدي در ديدار ياد شده گفته بود: همه بايد تلاش كنيم نامزدي صالح، كارآمد و داراي انديشه و مقبوليت مردمي و قوي پا به عرصه بگذارد و بنده نيز تمام توان خود را همچون گذشته به عنوان يك مشاور براي نظام و در جهت خواست هاي مردم به كار خواهم برد.
 
همزمان سايت روزنت در تحليلي به قلم همكار سابق روزنامه كارگزاران نوشت: مانور وحدت مورد اشاره هاشمي با تنش و تشنج جور در نمي آيد.
 
محمدرضا يزدان پناه تصريح كرده كه؛ ايجاد تنش از سوي هاشمي يا خاتمي مورد قبول حكومت نيست و تحمل نمي شود. به نظر نمي رسد هاشمي در 80 سالگي به دنبال تنش زايي در سياست داخلي با وجود شعار تنش زدايي در سياست خارجي باشد. او گفت كه در انتخابات به مانور وحدت نياز است و به خوبي مي داند كه چنين مانوري با تنش و تشنج ناشي از نامزدي وي جور در نمي آيد.
کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج